reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

Mata
Ja w nawiasach napisałam takie "podstawowe" skojarzenia i tak zeby imie przez to zrobnienie wydawało sie "bardziej znane i takie "normalne" (jak dla niektorych)
ale jak najbardziej mozna nazywac "nie standardowo" i to jest wskazane

super wymysliłas tego Krzymka!!
ostatnio słyszałam jak na Melchiora (2 latka) rodzice wołali Melek i tez mi sie spodobało
(my na swojego wołamy Remek albo Milko)
Ale ja nie lubie bardzo zdrabniac dla mnie Tomir to Tomir ...Jeremi to Jeremi po prostu.
Ja lubie tak szukac fajnych imionek ale u mnie i tak skonczy sie na imieniu znanym . osłuchanym.
Zakazałam mezowi wybierania z listy 10 najpopularniejszych...... chociaz na tyle przystał.
 
reklama
w pierwszej ciąży ja wybierałam imię dawno sobie postanowiłam że jak będę miała syna to będzie Bartosz,Klaudia dostała imię bo często czytałam gazetę Claudia i bardzo mi to utkwiło choć zastanawiałam się nad Agnieszką bo też mi się podobało i mamy teraz Agnieszkę,teraz na razie brak pomysłów na imię

Nie wiem czemu ale jak słyszę imię to od razu kojażę z osobami które je noszą
 
Kindzia dobry ten zakaz z lista najpopularniejszych imion :-p

Miska my też odnosimy od razu imię do osób, które juz znamy. Dlatego przy córce odpadła Florentynka (chociaz mi się bardzo podobało, ale okazało się, że mieszka w naszej miejscowości taka osoba no i za porządnie to się nie prowadzi :sorry2:), Podobnie z Bogumiłem i Franciszkiem (Boguś i Franek to podsklepowe pijaczki :sorry2:). Chociaz zauważyłam, że to M bardziej na nie jest jak juz kogoś zna o takim imieniu...
 
Witam
Ja mam córkę Weronikę ,jak dawałam tak na imię 15 lat temu to nie było tak popularne.Teraz planuję drugie dziecko i chłopiec na pewno będzie Szymuś,chociaż jeszcze Leon mi się podoba,a dla dziewczynki mamy kilka które nam się podoba: Anastazja,Antonina,Klara,Jagna
mata-kow śliczne imię ma Twoja córka,mamy w rodzinie Dobromiłę.
 
ViolaPop - ja też obstawiam Klarę albo Laurę. I Leon też bardzo mi się podoba, ale to raczej nie przy pierwszym synu:-).
 
ja jakos w tej ciazy nie moge sie skupic na imieniu...
w poprzedniej, a nawet dlugoooooooooooo przed nia dyskutowalismy na temat imion - wybieralismy i zmienialismy i ciagle moglam o tym myslec i gadac...
koncem koncow mamy corke Almas Emilia (podwojne imie) na ktora mowimy Miska :)
no a w tej ciazy jakos nie moge podejsc do tematu... wydaje mi sie, ze imiona albo mi sie nie podobaja, albo sa zbyt skomplikowane, albo zbyt prote i popularne....
moze jak sie dowiemy, czy chlopczyk, czy dziewczynka to bedzie nam sie latwiej skupic i cos wybrac :)

ps
teraz wlasnie przeczytalam propozycje ViolaPop - Anastazja - no i mi sie spodobalo :)
 
kiedyś tak się rozmarzyliśmy z mężem i zastanawialiśmy się jakby to nasze Dzieciątko miało na imię
jemu się podoba Matylda (co mnie bardzo zdziwiło), a ja chciałabym Łucję
dla chłopca to chyba Wojtek albo Rafał...

podoba mi się też Teresa ale takie imię nosi moja teściowa więc mógłby być konflikt, poza tym wszystkie Tereski które znam są zdrowo stuknięte ;-)

ale tak naprawdę to chyba wyjdzie przed samym urodzeniem jak dziecko będzie miało na imię
 
Perelandra - Łucja śliczna. Bardzo mi się to imię podoba i sama bym z chęcią nadała, ale raczej wolałabym uniknąć polskich znaków. Jest też imię Lucja, ale to już jakoś mniej mi pasuje, no i w Polsce ciągle by jej i tak kreseczkę dopisywali.
 
reklama
Do góry