reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona grudniowych dzieciakow

cytrusowa85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Luty 2008
Postów
4 356
Macie wstępne propozycje imion dla maluchów. Czy zwracacie uwagę żeby pasowało do imion rodzeństwa( jezeli to kolejne dziecko) ? Czy bierzecie (bralyscie w poprzednich ciazacj) opinie swoich dzieci co do imion malucha?
 
reklama
Dla chłopca Ksawery a dla dziewczynki wstępnie Weronika, Lilianna... (póki co jakoś mało imion dla dziewczynki mi się podoba i żebyśmy byli razem zgodni z mężem)
 
U mnie Apolonia dla dziewczynki bez dyskusji, chociaż podoba mi się też Halszka i Marianna.
Chłopak wspólnie z P. ustaliliśmy Witek, ale ja mam nadzieję, że kwestia Jeremiasza i Ignacego jest jeszcze do przemyślenia :D
 
Macie wstępne propozycje imion dla maluchów. Czy zwracacie uwagę żeby pasowało do imion rodzeństwa( jezeli to kolejne dziecko) ? Czy bierzecie (bralyscie w poprzednich ciazacj) opinie swoich dzieci co do imion malucha?
Mam młodszego brata, podobno to ja wybrałam jego imię - a konkretnie to wylosowałam karteczkę z imieniem i myślę, że to może być fajna opcja jeśli rodzice się wahają między kilkoma;)
 
Ostatnia edycja:
u nas z imieniem dla młodszego to była niezła jazda, bo mniej więcej na 4 miesiące przed porodem ustaliliśmy, że będzie Jaś i tak już wszyscy czekali na Jasia...miałam CC i leżąc na stole operacyjnym pomyślałam, sobie, że Maciuś to idealne imię dla naszego malucha. I tak wyjeżdżając z sali operacyjnej oznajmiłam małżonkowi, że trzyma na rękach Maćka a nie Jasia :-)
 
my dla dziewczynki mamy już dawno wybrane Martyna
a dla chłopca nie mamy pomysłu mi po głowie chodzi Marcel ale teraz to bardzo popularne imię ... jeszcze myślałam o Norbercie, Ignacym, Ksawerym ... sama nie wiem czas pokaże Luby chciał dać Dominik ale jak usłyszałam, że córka z poprzedniego związku miała być Dominikiem tak się zraziłam do tego imienia
teściowa wymyśliła, że będzie Jaruś - ale to po moim trupie :p
 
Macie wstępne propozycje imion dla maluchów. Czy zwracacie uwagę żeby pasowało do imion rodzeństwa( jezeli to kolejne dziecko) ? Czy bierzecie (bralyscie w poprzednich ciazach) opinie swoich dzieci co do imion malucha?
Chłopiec to Mikołaj albo Kubuś. Dziewczynka Lilka, Zosia tak roboczo.
Zwracam uwagę by pasowało do nazwiska ;)
Brałam opinię syna pod uwagę, teraz też biorę, aczkolwiek słyszę że on podchwytuje nasze rozmowy więc ta opinia nie tak jego do końca ;)

creativo Jarki są fajne, mój mąż to Jarek.
 
reklama
Do góry