reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

My imię dla chłopca mieliśmy wybrane zanim w ciążę zaszłam. Jeśli urodziłaby się dziewczynka to imię miał wymyślić mój partner. W listopadzie usłyszeliśmy, że będzie dziewczynka. Luby pod presją :) sugerowałam mu pewne imiona (Amelka, Wiktoria, Marcela, Marcelinka) dwa pierwsze brał pod uwagę kolejne odpadały na starcie. W grudniu dzień przed wigilią naszej córeczce coś pojawiło się między nogami ;-) i tak z Amelki/Wiktorii powstał Wiktorek :) teściowa rozczarowana, bo baaardzo jej się nie podoba to imię, ale ona już miała swój czas na nadawanie imion. Imię ma piękną charakterystykę, pasuje do znaku zodiaku (wiem, już mi trochę odbija, przeanalizowałam je z każdej możliwej strony) a co najważniejsze pasuje do nazwiska no i chyba nie jest tak bardzo popularne jak Kacper, Kubuś czy Filipek,mimo że imiona ładne to jednak często spotykane....
 
reklama
Ale jednak w rankingach imion o ile występuje to na końcu listy. U nas w mieście znam 2 Wiktorków jeden ma 6 lat a drugi 2, więc wysiewu chłopców o tym imieniu na szczęście nie ma.
 
My mieliśmy od dawna wybrane imię dla córeczki, ale długo zastanawialiśmy się nad imieniem dla chłopczyka. Strasznie spodobało nam się Wiktor i byliśmy pewni, że tak pozostanie, ale w 17tc ciąży dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć Emilię :)
 
Dodam jeszcze, że jak byliśmy rok temu nad morzem to był na plaży taki maluszek 2-3latek właśnie o tym imieniu. Dzieciaczek okazał się małym szatanem, ale był tak słodki w tym wszystkim, że obiecałam sobie, że właśnie tak dam dziecku na imię. Potem długo się zastanawialiśmy, bo każdy nam mówił, że to ukraińskie imię jak z filmu o gangsterach....ludzie to mają czasami głupie skojarzenia i tylko mnie irytowali :p
 
Dodam jeszcze, że jak byliśmy rok temu nad morzem to był na plaży taki maluszek 2-3latek właśnie o tym imieniu. Dzieciaczek okazał się małym szatanem, ale był tak słodki w tym wszystkim, że obiecałam sobie, że właśnie tak dam dziecku na imię. Potem długo się zastanawialiśmy, bo każdy nam mówił, że to ukraińskie imię jak z filmu o gangsterach....ludzie to mają czasami głupie skojarzenia i tylko mnie irytowali :p

Tak naprawdę zawsze może znaleźć się osoba, która będzie miała dziwne skojarzenia z imieniem, więc ja się już tym nie przejmuję. Moja koleżanka ma Kajetana i Jagienkę. Miałam w przedszkolu Kajtka i wszyscy wołali "kajtek bez majtek" więc jak powiedziała jakie imię wybrała dla chłopca to od razu mi się to skojarzyło. Za to Jagienka nie wiedzieć czemu kojarzyło mi się ze stajenką. Ale dzieci są cudowne a moje dziwne urojenia poszły w niepamięć :) Nie warto się przejmować innymi ;-)
 
reklama
Mnie też się podoba Jagienka. To ja chciałam Bogna i mi się strasznie podoba. Mąż obiecał, że druga córka może być Bogna. Tylko wtedy będą całkowicie różne Emilia to raczej typ romantyka a Bogna silna osobowość.
 
Do góry