reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona lipcowych dzidziusiów

EwciaZ nie zgodze sie z Toba ze uprzedzenia wynikaja z niewyksztalcenia. To nie ma zadnego związku. I zadnego wpływu na to jacy sa ludzie. Bo to tak jakby mówić ze ktoś kto pochodzi z rodziny patologicznej nie bedzie dobrze wychowany I nie bedzie miał właściwych wartosci w życiu. I tak masz racje uprzedzenia sa zle,i nie ma wytlumaczenia ale jak mówiłam wcześniej wynikaja z natury człowieka a nie z wyksztalcenia. Nie można wszystkich wrzucac do jednego worka. Może źle cie zrozumiałam ale tak właśnie zrozumiałam to co napisałaś.
 
reklama
Ale dziewczyny, ja też tak nie uważam, nigdy nie napisałam, że ludzie niewykształceni są uprzedzeni. Napisałam, że w szczególnym środowisku, z którym mam styczność (potomkowie szlachty i inteligencji) występuje większa różnorodność imion i nie ma problemu z akceptacją takich, które często gdzie indziej słyszę, że są przestarzałe, brzydkie, że krzywdzą dziecko itp.

I spoko piszcie na co macie ochotę, ja jestem pokojowo nastawiona;)
 
Ostatnia edycja:
U nas oprócz Filipa syn wymyślił jeszcze Alex (Filip mu się strasznie nie podoba a nam bardzo), i mi po cichu wkrada się jeszcze Leo, ale tu nie mam poparcia ani w mężu ani w synu
 
Ola mi się bardzo podoba Leo, Leon, Leoś - ale akceptacji ze strony innych brak...
U nas na 99% będzie Tymon, już się mężowi wypsneło jak widział jakie harce maluch wyprawia w brzuchu to powiedział: "Tymek daj mamie zjeść kolacje potem poszalejesz" ;-)
A Mati nie mówi już dzidziuś tylko Tymonku, Tymku itp.
Tylko ja jeszcze jakoś tak średnio
 
mnie się też bardzo Leon podoba, ale syn koleżanki ma tak na imię i jakoś mi głupio (; więc jest Olaf :D

a tak jeszcze dorzucając - nie można zwykłej niechęci do imienia nazywać od razu uprzedzeniem. tak jak nie podoba mi się kolor pomarańczowy czy smak brzoskwiniowy, tak może mi się nie podobać imię. tak po prostu. bez względu na cokolwiek. chyba warto zaakceptować to, że ktoś może po prostu czegoś nie lubić, bez tworzenia teorii spiskowych.
 
reklama
Do góry