reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych lutowych dzieciaków

Zawsze dla dziewczynki podobało mi się imię Alicja, ale szwagierka urodziła córkę i tak się złożyło że dała jej tak na imię;). Drugi typ to Julia, wiem że oklepane, ale jakoś od zawsze mi się podoba więc pewnie na tym stanie jeśli będzie dziewczynka :)
Co do chłopca to podoba mi się Kacper, Szymon, Bartosz :)
 
reklama
Mi się marzy Augusta albo Gustav (mieszkam w Austrii ale i tu są to nietypowe imiona). A mój mąż od kilku miesięcy ma fazę na imię Ylvie! Dla mnie zbyt obce, nie byłabym w stanie tak mówić do córeczki. A pochodzi ze Szwecji i oznacza "młoda wilczyca" :-p
 
Imię dla chłopca wybraliśmy jeszcze przed ślubem i wciąż jest aktualne - Brunon. Mamy już córcię Zosię. Z wyborem imienia dla dziewczynki poczekam do USG ;)
 
u nas będzie najprawdopodobniej Julek lub Bianka, choć ja bym chciała Zoję, ale myślę, że nie uda mi się męża przekonać.
 
My jeszcze długo przed ślubem mieliśmy wybrane imiona, syn Juliusz a córka Jadwiga. A po ślubie syn Aleksander a córka Helena, a teraz ja upieram się przy synu Leonardzie i córce Antoninie. Mąż trochę jeszcze wspomina o tym Aleksandrze ale tak się składa że dwie moje kuzynki urodziły swoje pociechy w lutym i obie mają córeczki Aleksandry właśnie więc kolejny Aleksander z lutego to chyba za dużo ;)
 
U mnie problem pojawia się z imieniem na chłopca, tutaj uparcie tatuś stroi przy Filipie ;) Ja natomiast wolała bym Kacpra albo Oscara :)
A jeśli będzie dziewczynka to może Zuza , albo Kornelka :) O ile jeszcze zdania nie zmienię :p
 
Myszona my z Mężem naszą Córeczkę którą straciliśmy w połowie ciąży nazwaliśmy Zuzia...wahałam się co do tego imienia ale jak poroniłam i organizowaliśmy akt urodzenia małej to nie miałam już najmniejszych wątpliwości że Zuzia jest imieniem idealnym ;-) z każdym kolejnym razem jak je wymawiam brzmi cudowniej :tak:

Jeśli będzie chłopiec to myśleliśmy z Mężem o imieniu Jaś, jeśli dziewczynka być może Lili, Gabrysia albo Maja ;-)
 
My dla córki mamy Julia , wiem oklepane, ale naszej trójce podoba się to imię ( jedyne imię z którym się zgadzamy ) , kłopot jest duży dla chłopaka, nie mam pojęcia. Ja i tak myślę ( intuicja) , że to druga córka będzie :)
 
Imiona wybraliśmy zaraz na samym początku, o dziwo byliśmy zgodni ;) Mamy nawet już drugie imiona wybrane, tacy szybcy jesteśmy :p Dla chłopca Aleksander Fryderyk, a dla dziewczynki Helena Zofia ;) Widziałam, że Joasia+ktosiek również wybrała Aleksandra i Helenę, ależ zbieg okoliczności!
 
reklama
My wybraliśmy dla dziewczynki imię Lilli, a dla chłopca Kornel :) Lilka od zawsze mi się podoba, a Kornel mi się przyśnił :)
 
Do góry