reklama

Imiona naszych Maluszków ;)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2014' rozpoczęty przez Martus001, 9 Maj 2014.

1. Martus001

Martus001 Zaangażowana w BB

Tak jak pisałam na ogólnym forum myślę że możemy założyć już ten temat :) Ja co prawda jeszcze nic nie wymyśliłam, ale może Wy macie już jakieś swoje propozycje na imiona dla Waszych maluszków?

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnos...najpopularniejsze-imiona-mijajacego-roku.html

Podaję stronę (mam nadzieję że tym razem link wkleił się dobrze) na której można znaleźć informacje min o najpopularniejszych imionach z ostatnich lat :)

2. miisia

miisia Fanka BB :)

Jezeli będzie chlopczyk (a bardzo bym chciala) to będzie Aleksander . Jezeli dziewczynka to Anna Tekla :) chociaz baaardzo podoba mi sie imie Aurora ale mój szanowny Małż sie nie zgadza ;)

3. reklama
  4. Magda_z_uk

Magda_z_uk Po pierwsze MAMA ;)

Ja jeszcze nie mam pojęcia,ale chętnie poczytam propozycje innych ;-)

5. Jagoda23

Jagoda23 Fanka BB :)

Ja mialam dac Aleksander jak bylam w pierwszej ciazy i wszyscy mowili mi, ze bedzie chlopiec, ale juz mi sie nie podoba, bo mam w swoim przedszkolu niegrzecznego Olka, a mi sie imiona z kims zawsze kojarza. Poki co dla chlopca podoba mi sie Oliwier, dla dziewczynki nic:-D ale pewnie jeszcze 100 razy sie zmieni

6. mama290

mama290 Gość

U nas napewno bedzie Kasia a jezeli beda dwie dziewczynki to nie wiem jak druga bedzie miec na imie jezeli parka to dla chlopca to chyba Tomek moze:eek:a dla dwoch chlopcow to kompletnie nie mam pojecia podobalo mi sie Nathaniel ale moje znajome stwierdzily ze jak natka piertuszki:-) ooo albo Rysiu tez mi sie podoba

7. jopal

jopal Fanka BB :)

Dla dziewczynki mamy 100% pewniak będzie Irenka i tyle. Dla chłopca nie ma zgody małż chce Leonard żeby do chłopców pasowało, a mi się strasznie Teodor podoba i uważam, że też by pasowało. Generalnie uwielbiam "twarde" imiona, które można różnie zdrabniać. Zasada była taka, że chłopcy mają imiona po naszych dziadkach Riko po moim Edi po małża. Irena to babcia mojego m, z mojej strony została jeszcze Stefania, piękne imię ale takie "miękkie" do chłopców. Z dziadków to Tadeusz i Edmund, wiadomo drugi Edek odpada inne główne imię ale zdrobnienie to samo no i miękkie imię. Leonarda nie ma w rodzinie ale faktycznie ładnie pasuje, za to Teodor to pradziadek małża i to z męskiej linii więc nawet nazwisko by było to samo, a zatem myślę, że w razie w przeforsuję swoje. Przy chłopcach zgodność była od razu o dziewczynkę toczyły się spory, teraz na odwrót więc może dziewuszka się szykuje:-)

8. mitemil

mitemil spełniona żona i mama

U nas śmiesznie się ułożyło, bo cała nasza trójka ma imiona na literkę M. Ja - Monika, mąż - Marcin, córcia - Martyna. Dlatego może to dziwne, ale myślę nad imieniem na literkę M :-) Dziewczynka mogłaby być Maja, może Malwina, chłopiec Mikołaj, Maksymilian, Michał, Maciej. Jednak żadne z moich propozycji imion, nie podoba się mężowi. :-( On chce Marka i koniec :szok:

9. jopal

jopal Fanka BB :)

Marek fajne imię ja mam z nim tylko same dobre skojarzenia no i ma r w środku jest twarde

10. reklama
  11. mitemil

mitemil spełniona żona i mama

Mnie niestety źle się kojarzy, stąd moja niechęć :zawstydzona/y:

12. slonkoonline

slonkoonline Mama Juleczki

U na też tak miało być. My z mężem jesteśmy na M, mamy nazwisko na M i chcieliśmy córkę nazwać też na M, ale jakoś nic nam nie przypasowało, więc jest Jula. Zupełnie nie na M :-) Podoba mi się Mikołaj! Marek jakoś też źle mi się kojarzy.

Poleć forum