reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych pociech!

witajcie ja jestem w 9 tyg wiec na swieta chyba sie sie dowiem zobaczymy jak bedzie chlopiec to ma byc Kacper Filip a jak dziewczynka to moze Ania Dominika ale to jeszcze nie jest pewne mąz nazywa moj brzuszek Kacper wiec chyba jest przekonany ze to bedzie chlopiec mnie po trzech poronieniach nie zależy na polci wazne zeby bylo zdrowe ogolnie nie mam apetytu mdlości straszne nawet przy myciu zębów i wymioty ale wieczorem wiec nie wiem na co to nie mam konkretnych zachcianek pozdrowienia



 
reklama
Znalezlismy swietne rozwiazanie z mezem: dziewczynka: Aleksandra Zofia (po mojej mamie), chłopiec: Aleksander Jozef (po tacie meza) :)
 
U nas wciąż trwają negocjacje co do imion:)), pierwotnie (wtedy, kiedy wizja dzidziusia była daleka) dzieci miały mieć nasze trzecie imiona: dziewczynka - Weronika, chłopiec- Dominik. W związku jednak z tym, że przyszła chrzestna to też Weronika- to jeszcze się zastanawiamy. I wymyslamy dla dziewczynki mnóstwo kombinacji:) Krystyna lub Alicja, a dla chłopczyka - Mateusz. Rusłako co do imion dla chłopczyka mamy te same typowania.
 
Z tego co piszecie, to widzę, ze tylko ja miałam przeboje z tatusiem mojego dziecka przy wybieraniu imienia! Różnimy się pod tym względem kompletnie, bo on jest zwolennikiem imion tradycyjnych takich jak Piotr, Maciej, Paweł etc, gdy tymczasem ja wymyśliłam że nasz syn będzie miał na imię Leon... Jak mu to oznajmiłam to najpierw się zapowietrzył a potem obraził! :laugh:
 
mi bardzo dla dziewczynki podoba sie imie Oliwia, lub Aleksandra(tzn. bardziej zdrobnienie tego drugiego-Olcia, Olka)a dla chlopczyka-Marcin, po moim bliskim przyjacielu:)
 
My jeszcze nie wiemy czy będzie chłopiec czy dziewczynka i właściwie nie wiem czy chcę wiedzieć. To takie przyjemne mieć niespodziankę. Co do imion to co tydzień nowe propozycje, ale jak narazie to dziewczynka Aleksandra, po babci, a chłopiec Kacper.
 
ell pisze:
U nas wciąż trwają negocjacje co do imion:)), pierwotnie (wtedy, kiedy wizja dzidziusia była daleka) dzieci miały mieć nasze trzecie imiona: dziewczynka - Weronika, chłopiec- Dominik. W związku jednak z tym, że przyszła chrzestna to też Weronika- to jeszcze się zastanawiamy. I wymyslamy dla dziewczynki mnóstwo kombinacji:) Krystyna lub Alicja,  a dla chłopczyka - Mateusz. Rusłako co do imion dla chłopczyka mamy te same typowania.

he...:) śliczniunie;)..mi Alicja też sie bardzo podoba..ale jestesmy jednak tu zgodni co do tego, że jak dziewczynka- to Klaudia..(choć mi się jeszcze baaardzo podoba Wiktoria, ale ostatnio w naszym otoczeniu dużo osob daje tak swoim Skarbom na imię..:/..i raczej z tego wzgledu to imie odpada..a szkoda, bo mam żyjaca jeszcze wiekową prababcie- dla naszej kruszynki bedzie to pra pra babcia;)..
chlopiec zdecydowanie- Dominik, bądz Mateusz:)..i cieżko się zdecydować tu które:)..ech..myślimy, ze będzie coreczka i nie bedzie tego problemu:)
 
Czołem Dziewczynki.

Ja na 100% chłopiec Oliwierek, ale jeśli chodzi o dziewczynkę to już sama nie wiem, jest tyle pięknych imion, że już zgłupiałam... ;D
 
Kurcze, a ja przez chorobe przegapiłam taki wątek!! Ale już spieszę dopisać się do listy: córeczka będzie Ola, choć brane pod uwagę było też Karolina - na rezie jednak zgodnie trwamy przy Oli. Co do chłopca był większy kłopot, bo moje typy mąż zbijał od razu, ale ostatecznie w drodze długich i żmudnych rokowań wygląda na to, że będzie Maciek albo Adam. Gdzieś tam po drodze plątał się jeszcze Łukasz, ale odszedł w niebyt w drodze negocjacji :)

Co do drugich imion to postanowiliśmy (a właściwie ja postanowiłam, a mąż przytaknął), że wszystkie dzieci, jakie sobie sprawimy będą miały drugie imiona po nas, czyli wszystkie dziewczynki Anna, wszyscy chłopcy Krzysztof. POza tym taki wybór drugich imion spowoduje, że żadna z pominiiętych babć, dziadków, pra-, kuzynek, cioć itp się nie obrazi... Wszyscy równo zignorowani i pominięci :)
 
reklama
My drugiego imienia raczej nie bedziemy dawać- chociaz mysleliśmy u dziewczynki, by dac Wiktoria- bo mamy jedyną żyjąca jeszcze pra babcie(dla dzidziusia-prapra babcia:)-Wiktori wąłsnie:)
Myśleliśmy nad tym imieniem -jako pierwszym, ale ostatnio dosc popularne jest a i mąż "od zawsze" marzyl o córce Klaudii, wiec chyba juz tak zostanie- Mnie się to imie tez bardzo podoba.
Jeśli chodzi o chlopac- takze nic sie nie zmieniło- Konrad poszedł w niepamięć..i wciaz sa- Dominik, bądz Mateusz...i tak chyba zostanie do dnia narodzin-:)
 
Do góry