reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych przyszłych pociech

U nas tez brak zgodnosci co do imion bo m sie uparl zeby imie bylo na literke K i tu zaczyna sie problem bo fajnych imion na ta literke brak , wstepnie dla dziewczynki Kornelia lub Kaja a dla chlopca Ksawery albo Kornel .
Jesli bedzie dziewczynka to na drugie chcialabym zeby miala imie po swojej siostrzyczce ktora jest aniolkiem ale wszyscy mi mowia ze to zly pomysl ze dziecko bedzie czulo sie jakby bylo w zastepstwie , Co o tym myslicie ??
 
reklama
Ja już gdzieś wcześniej pisałam ale pewnie w innym wątku - my podjęliśmy wspólnie decyzje o wyborze imion i to jeszcze przed poczęciem dzidziusia -
- dla chłopczyka - SEBASTIAN
- dla dziewczynki - LENKA.
Dziewczynka będzie miała na drugie imię MIECZYSŁAWA, po mamie chrzestnej mojego M. która zmarła nagle w tym roku 8 marca (termin porodu mamy na 3 marca więc całkiem blisko).
 
Smerfetka wydaje mi się, że nikt (nawet rodzina) nie ma prawa oceniać, czy to dobry, czy właśnie zły pomysł. niech to będzie Wasza decyzja.
my też dajemy dwa imiona, Lilka ma po mojej babci. a teraz przy trójce to już będzie duży wybór, po kim dać imię :-D
 
mewa wiem ze to ma byc nasza decyzja i chyba to bedzie najciezsza decyzja w zyciu , ale moze nie bede musiala jej podejmowac bo bedzie chlopiec ;) Ty poszalejesz z imionami bo masz az 3 do wybrania :)
 
Franek zadał trudne pytanie: "Mamo, a jak ten dzidziuś w środku ciebie ma na imię?" :)

No i wspólnymi siłami doszliśmy, że Julek albo Jagoda :) Zaznaczam, że to wersja robocza ;)

My dajemy tylko po jednym imieniu :)

Smerfetka, ja myślę, że nadanie imienia po kimś wcale nie jest "byciem w zastępstwie" tylko taką pamiątką. Wiele z nas ma po kimś imię, bo przecież imiona nam się z ludźmi kojarzą :)
 
Ja mam po prababciach i wcale mi się nie podoba brzmi staro i babcino, nie polecam Jadwiga. Wszyscy mówią na mnie Jagoda i bardzo mi się podoba
 
O, Jagna, to mnie utwierdziłaś przy decyzji co do Jagody :)

Moja Aniela ma imię po babciach - były dwie Aniele w rodzinie. Ale w sumie to nam się to imię po prostu podobało i dlatego je wybraliśmy. Myśleliśmy, że będzie charakterem do niego Młoda pasować, ale kicha... Mówimy na nią Nuśka :D
 
O, Jagna, to mnie utwierdziłaś przy decyzji co do Jagody :)

Moja Aniela ma imię po babciach - były dwie Aniele w rodzinie. Ale w sumie to nam się to imię po prostu podobało i dlatego je wybraliśmy. Myśleliśmy, że będzie charakterem do niego Młoda pasować, ale kicha... Mówimy na nią Nuśka :D

Mi Anielka też się podoba, moja praprababcia była Aniela. A imie mi babcia wybrała, tzn. mama miała do wyboru jadwiga albo Renata, a że Renaty znała same wredne, to padło na to
 
ja w dzieciństwie bardzo nie lubiłam swojego imienia (Weronika), bo mój starszy brat, jak się kłóciliśmy to wymyślał mi okropne przezwiska. nie będę Wam cytować, bo wstyd :-D ja sierotka nie umiałam odpyskować i tylko ryczałam. a imię mam po zmarłej przyjaciółce mojej mamy, więc też na pamiątkę. na drugie mam Dominika, a przy bierzmowaniu wzięłam sobie na trzecie Monika :-D
 
reklama
Dla mnie największym minusem Anieli jest to, że wiele osób myli ją z Amelią, a ja tego drugiego imienia bardzo nie lubię ;)

Mewa, to się nieźle rymujesz :) A imię masz bardzo ładne, strasznie mi się podoba :)
 
Do góry