reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych Wyczekiwanych :-)

reklama
Witam

W sumie jestem już w 29 tygodniu a jeszcze do tej pory nie wiem co będziemy mieli bo jeden ginekolog mówi, że to dziewczynka a drugi, że chłopiec. No ale imionka już wstępnie mamy przygotowane. Jeśli to miałby by być chłopiec to wstępnie(a raczej na pewno:-)) będzie nazywać sie Marcel a jak dziewczynka to Lena:sorry2:. A Wy jakie imiona macie dla swoich wyczekiwanych maluszków???:rofl2:
 
jesli będzie dziewczynka to pewnie będzie Marysia albo Majeczka.. ale jeśli chłopak to mamy problem.. przy wyborze imienia dla pierwszego syna przeanalizowaliśmy wszelkie możliwe imiona.. przez długi czas mówiliśmy do niego Kubuś, ale w jednym roku w naszej małej miejscowości urodziło sie 7 Kubusiów, a w latach sąsiednich jest podobnie... potem był Piotruś, ale koleżanka tak dała.. dalej Jasiu, ale tak ma mój dziadek, a jakoś niespecjalnie mi się zapisał w pamięci.. no i klops...
 
Z tymi imionami to ciezko :-). Jak bendzie dziewczynka to chyba Paulinka bo tatus tak sie uparl a jak chlopchyk to nie mam pojecia, duzo imion mi sie podoba tylko ze troche mamy inny gust i co mi sie podoba to tatusiowi nie zabardzo a wiec ja lubie Bartosz, Julian, Marcel, Michal, Wiktor, Oskar no i wez tu cos wybiez jak tyle mi sie podoba. Na dziewczynke jeszcze mi sie podobaja imiona Iwetta, Weronika, i Liliana :-)
 
Wybierając imię dla córki, braliśmy pod uwagę kilka kryteriów: żeby było polskie ale miało odpowiedniki za granicą, żeby miało możliwie jak najmniej polskich liter (mąż jest informatykiem ;)), żeby miało jakieś mądre znaczenie i żeby nasze dziecko miało przyzwoitego patrona. Wyszła nam Irenka - polskie, po mojej ukochanej babci, obecne w wielu językach, Irena znaczy z greckiego "pokój" i wybraliśmy jej imieniny 9 sierpnia - wtedy jest Ireny cesarzowej, kobiety z charakterem :) A na drugie Jadwiga, po mądrej królowej.
Teraz pasuje nam Zofia, po drugiej babci, zobaczymy co wyjdzie :)
Z imieniem dla syna mamy problem ;)

Ogólnie preferujemy rzadsze imiona, więc Ola, Oliwia, Oskar, Wiktor, Maja i inne odpadają, bo na każdym placu zabaw jest ich mnóstwo.
 
Ja chcialabym jakies zadko spotykane imie dla swojej kruszynki bo obydwoje mamy raczej rzadkie imiona.... Ja Aldona a maz Ernest. Ale jak tak sie rozgladalam to nic mi takiego nie wpadlo w oko. No i oczywiscie muj maz to by najlepjej dal ania, kasia , asia itd. :-)
 
Czesc dziewczynki.
U nas jak bedzie chlopak to Kuba albo Dawid a na dziewczynke nic nie wybralam bo moj maz liczy na chlopca juz jest dziewczynka Weronika i on za bardzo nie chce juz drugiego dziurawca dlatego mam problem ale jak tak wyjdzie to wymyslilam ze Klaudia lub Klaudyna
 
My będziemy się kierować mniej więcej takimi kryteriami jak remeny.
Dziewczynce nie wiem jeszcze jak dałabym na imię - na razie podoba mi się właśnie m.in. Irenka, Lenka i Lilka. Na pewno nie Oliwia, Wiktoria, Julka, Maja itp.
Za to syn na pewno będzie miał na imię Tymon (to już wiem od jakiś 5 lat :-))
 
reklama
A mnie już od pięciu lat podoba się Wiktoria i zdania nie zmienię, choć wiem jak to "pospolite imię" na szczęscie mojemu mężowi także to imię przypadło do gustu. ;). Co do chłopca, to mamy rozbieżne gusta. Mnie się podoba Alan, Aleksander a jemu Kacper.....muszę jeszcze nad nim popracować, tzn. nad moim mężem, w ostateczności trzeba będzie iść na kompromis i coś innego wymyśleć.
pozdrawiam marcóweczki i inne mamy!
 
Do góry