reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona...

amie7 wydaje mi się, że Jaś jest bardzo ładnym imieniem. Mnie osobiście bardzo się podoba jednak zdecydowaliśmy się na Mateusz.
Już odeszły czasy gdy dzieci naśmiewały się z czyichś imion - przynajmniej takie jest moje zdanie
 
reklama
Mój syn ma w klasie kolegę Jasia i nikt się z niego nie śmieje. Dzieci bardziej się dziwią takim rzadziej spotykanym imionom , np. Kryspin, Natan, ale też raczej się z nich nie smieją.
 
Chodzi tu przede wszystkim o kawały o Jasiu, o Jasia Fasolę itp.
Myślę, że pokolenie naszych dzieci już nie będzie wiedziało, o co chodzi z Jasiem Fasolą ;-)
W szkole mojej 13-letniej siostry nabijanie się z imion jest dość rzadkie - jeśli już, to z "wydumanych" lub kojarzonych serialowo. Swego czasu, gdy Klan był popularniejszy, to Maciuś było kiepskim wyborem, teraz trochę nabijali się z Uli (BrzydUla, ale że popularność serialu mała, więc szybko się skończyło) - sądzę, że nie da się przewidzieć, jakie imię zostanie "zepsute" przez tv za 5-6 lat ;-)
Natomiast nieodmiennie dzieciaki nabijają się z imion rymujących się z nazwiskiem lub do tego nazwiska strasznie nie pasujących. To takie moje obserwacje poparte wypytywaniem siostry ;-)
 
Witaj Agnieszko. Wiesz z podobaniem sie imion innym ludziom to jest tak że nigdy wszystkim nie dogodzisz, a to przecież jest twoje dzieciątko i to ty będziesz się do niego zwracac imieniem które wybierzesz więc myślę że nie ma co patrzeć czy komus sie podoba czy nie ! najważniejsze żebyscie Wy rodzice byli zadowoleni z wybory.
 
No i tu jest problem już tylko kilka dni do terminu a u nas spor o imię ja chce Jadwigę a mój m nie sam jednak nie zaproponował innego wiec sama nie wiem :zawstydzona/y:
 
reklama
Agnieszka a może poczekajcie aż mała sie urodzi i wtedy zdecydujecie, czasami imiona które wybieramy przed urodzeniem dziecka wcale nie pasują do niego jak juz maluszka zobaczymy.:-)
 
Do góry