reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Immunoglobulina 28/30 tc

NiebieskookaEM

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
3 942
Miałyście podawaną immunoglobulina ( przy grupie krwi -) w 3 trymestrze ciąży?
Nic Wam po niej nie było?

Niby wiem, że to lepsze rozwiązanie, niż mieć po porodzie jakieś ewentualne problemy, ale nadal mam z tyłu głowy, że to ingerencja preparatem " z zewnątrz" i jak wszystko - ma skutki uboczne :/
I o ile się nie boję dostawać później, to jak jestem w ciąży, to się boję, że coś się stanie maluchowi 🙈🙈🙈
 
reklama
Ja mam to z tylu głowy wcześniej 3 porody i nigdy nie miałam podawanej w ciąży . Jeśli nie będę musiała napewno w ciąży nie przyjmę .
 
Ja nie przyjęłam mimo że miałam takie zalecenie. Po prostu odmówiłam. Natomiast jeśli ojciec dziecka miał by inna krew niż moja to bym przyjęła
 
Musisz badać przeciwciała chyba i jeżeli nie będziesz wytwarzać to Ci nie podadzą raczej , w stanach jest taka praktyka ze każdej ciężarnej minusowej podają nawet nie pytają o grupę krwi partnera
 
Musisz badać przeciwciała chyba i jeżeli nie będziesz wytwarzać to Ci nie podadzą raczej , w stanach jest taka praktyka ze każdej ciężarnej minusowej podają nawet nie pytają o grupę krwi partnera
W Polsce też nikt nie pytał o grupę krwi ojca i dali mi zalecenie przyjęcia mimo że trzy razy miałam ujemne przeciwciała
 
Ja przyjęłam zastrzyk profilaktycznie w obu ciążach, mimo iż dzieci, jak się po porodzie okazało, również były Rh- (więc po porodzie nie dostawałam już kolejnej dawki). Oczywiście miałam badane przeciwciała kilkukrotnie w ciąży, ale i tak bałam się, że jednak do konfliktu może dojść, toteż wolałam wydać te kilka stówek, ale mieć spokojną głowę. Skutków ubocznych nie miałam, jedynie sam zastrzyk był nieprzyjemny, bo kłują w pośladek.
 
Ja przyjęłam zastrzyk profilaktycznie w obu ciążach, mimo iż dzieci, jak się po porodzie okazało, również były Rh- (więc po porodzie nie dostawałam już kolejnej dawki). Oczywiście miałam badane przeciwciała kilkukrotnie w ciąży, ale i tak bałam się, że jednak do konfliktu może dojść, toteż wolałam wydać te kilka stówek, ale mieć spokojną głowę. Skutków ubocznych nie miałam, jedynie sam zastrzyk był nieprzyjemny, bo kłują w pośladek.
A ojciec dzieci jaka ma grupę krwi?
 
reklama
Ja grupa krwi arh-, Partner 0rh+. Lekarz stwierdził że nie ma potrzeby podawania bo to pierwsza ciąża, inny lekarz pytał czemu nie mialam podanej, że przecież powinnam. Położna to samo - że jak to, powinna być podana. Natomiast przy porodzie nikt się nie dziwił, po prostu podano po wszystkim. Dziecko urodziło się z grupą arh+
 
Do góry