reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Immunoglobulina 28/30 tc

Ja grupa krwi arh-, Partner 0rh+. Lekarz stwierdził że nie ma potrzeby podawania bo to pierwsza ciąża, inny lekarz pytał czemu nie mialam podanej, że przecież powinnam. Położna to samo - że jak to, powinna być podana. Natomiast przy porodzie nikt się nie dziwił, po prostu podano po wszystkim. Dziecko urodziło się z grupą arh+

Kiedys wlasnie bylo tak, ze przy pierwszej podawali po porodzie, zeby bylo mniejsze ryzyko w kolejnych ciazach.
 
reklama
Pierwszy i jedyny raz kiedy dostałam immunoglobulinę nic mi nie było.

Później w wyniku kompilacji w ciąży i braku preparatu w hurtowni nie dostałam go i wytworzyły mi się przeciwciała.

Dziecko urodziłam z ciężką chorobą hemolityczną.

Gdybym tylko miała możliwość zawsze bym ją przyjęła. Tylko to ochroni Twoje potencjalnie plusowe (jeśli ojciec dziecka jest dodatni lub jeśli wykonałaś genotypowanie rhd płodu i wiesz, że jest dodatnie) jeszcze nienarodzone dziecko przez ewentualnymi poważnymi komplikacjami, nawet tragiczne w skutkach.

Listę placówek, gdzie dostaniesz immunoglobulinę na nfz, nawet jak ciążę prowadzisz prywatnie, jest na stronie konfliktserologiczny.pl.
 
Dodatnią. W innym przypadku lekarze nie proponują profilaktycznego podawania immunoglobuliny 😉
Przy ojcu RhD+ matka RhD-, jeśli nie jest zimmunizowana powinna przyjąć immunoglobulinę, chyba że wykonała genotypowanie RhD płodu i wie, że dziecko jest ujemne
 
Abym mogła się w ogóle zapisać na podanie, to musiałam przynieść wynik przeciwciał + grupa krwi.
grupę krwi zawsze karzą w ciąży badać chyba że masz z poprzedniej ciąży to wtedy nie , ja chodzę prywatnie do lekarza i na badanie też więc od razu oprócz oznaczenia grupy krwi zapytałam się o te przeciwciała żeby były nie wiem czy standardowo się tez je oznacza czy nie , ja akurat nie wytwarzam na ten moment ale nie wiadomo jak dalej będzie i będę musiała powtórzyć to badanie , moj partner na grupę krwi a rh + ja mam a rh- i może też będę musiała mieć podaną w 28 tygodniu ale nigdy nie rozpatrywałam tego że mogło by się dziecku coś po tym stać , raczej by się stało gdy by się nie wzięło tego . Tak że nie masz się raczej czego bać :)
 
Pierwszy i jedyny raz kiedy dostałam immunoglobulinę nic mi nie było.

Później w wyniku kompilacji w ciąży i braku preparatu w hurtowni nie dostałam go i wytworzyły mi się przeciwciała.

Dziecko urodziłam z ciężką chorobą hemolityczną.

Gdybym tylko miała możliwość zawsze bym ją przyjęła. Tylko to ochroni Twoje potencjalnie plusowe (jeśli ojciec dziecka jest dodatni lub jeśli wykonałaś genotypowanie rhd płodu i wiesz, że jest dodatnie) jeszcze nienarodzone dziecko przez ewentualnymi poważnymi komplikacjami, nawet tragiczne w skutkach.

Listę placówek, gdzie dostaniesz immunoglobulinę na nfz, nawet jak ciążę prowadzisz prywatnie, jest na stronie konfliktserologiczny.pl.
dokładnie
 
reklama
W Polsce też nikt nie pytał o grupę krwi ojca i dali mi zalecenie przyjęcia mimo że trzy razy miałam ujemne przeciwciała
Teraz widzę, że u Ciebie nie sprawdzali grupy krwi ojca. Dziwne. Ja musiałam dostarczyć ginekologowi wynik badania grupy krwi męża i na tej podstawie rozmawialiśmy o profilaktyce. Nie spodziewałam się, że ktoś może tak w ciemno zalecać podawanie immunoglobuliny, bo skoro nie ma podstaw, to po co? 😳
 
Do góry