reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Immunologia zespol antyfosfolipidowy!pomocy

monia84111

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2018
Postów
37
Hej dziewczyny bardzo prosze o pomoc, otoż jestem po 4 stratach ..ostatecznie komplet badan diagnoza zespol antyfosfolipodowy zakrzepica plus hashimoto....
zalecenia po dodatnim tescie ciazowym...accard, encorton 30mg, frexiparine 04ml, duphaston 3*1.
Jestem 4 dni przed planowaną miesiaczka zrobilam juz dwa testy...widoczne jasne kreseczki...ale są....światełko nadziei....
dziś przy porannej toalecie delikatna krew na papierze oczywiscie stres....zaznaczam, ze enorton i te wszystkie zalecane leki biore od wczoraj.....
Zastanawiam sie jutro nad betą..ale tyle stresu mnie kosztuje odbieranie wyniku....
Czy udało wam sie donosić ciąze na tych wlasnie lekach?
prosze o pomoc :)
 
reklama
Tak mi, ja donosilam, ale zamiast encortonu mialam metypred, to samo ale w formie metylowanej i zamiast fraxiparine mialam clexane. Kolejne ciaze tylko na clexane ;)

Ja w pierwszej ciazy na tych lekach krwawilam i plamilam na zmianę do konca 17 tc.
 
@Kacprysiowo Dziekuje Ci za odpowiedz!!
ale wszystko bylo dobrze? te leki rozrzedzają krew...tyle wiem czy to byla ich przyczyna tych krwawien? bralas duphaston? i od kiedy zaczelas robic sobie zastrzyki i brac encorton? przed spodziewana miesiaczka?
 
Tak maluch urodzil sie cały i zdrowy. Troche chodziłam zmordowana psychicznie bo jednak te plamienia i krwawienia nas kobiety bardzo stresuja. Mialam dwa duuuuuze krwotoki na początku, ale one jakby zyly swoim zyciem nikt nie powiedział nam właściwie dlaczego tak się dzieje. Moim zdaniem nie od leków bo teraz też biorę heparyne i nic takiego sie nie działo. Heparyne i steryd była włączona od pozytywnego testu. Steryd bodajze do 23-24 tc pozniej wg immunologa jego działanie jest bez znaczenia dla ciazy, chodzi o początek aby zarodek dobrze się wgryzl a potem malucha nie odrzucil organizm.
Tak brałam duphaston i luteine, Końskie dawki ale to raczej juz na zaś żeby chuchac na zimne.

Kiedyś już po ciąży wpadł mi w rece artykul który mówił ze do 17 tc ksztaltuje się lozysko i plamienia i krwawienia to często tego wina, ale ile w tym prawdy?! Nie wiem.
 
ja mam rozpisana frexipraryne 04ml dziewczyny mi pisza ze stanowczo za malo, więc nieukrywam, ze sie zmartwiłam i encorton 30 mg gdzie do 8 tygodnia ciazy a pozniej stopniowo odstawiac 20, 15, 10 , 5 i teraz tez niewiem czy to znowu nie za krótko....
zaczelam brac duphaston 3*2 od wtorku wdroze luteine...zobaczymy czy ten caly zestaw mi pomoze, bo jesli nie to juz niemam sił.
 
@Kacprysiowo
Dziękuje!:)
czy też duphastonu brałaś ''końskie dawki"?:)troche mnie martwi, bo troszke za mało mało bolą mnie piersi/ tylko jak dotykam po bokach...
Miałam dzis isc na bete, ale spanikowałam, pojde juz po terminie miesiączki we srode od razu zbadam tsh
no nic zobaczymy jak sprawy sie wyklarują:)
 
Tak duphastonu, Końskie dawki. Szczerze mówiąc to mi watroba wysiadła pod koniec ciazy.... Ale co się dziwic jak ja wyjadlam pol apteki.
Ja nie miałam żadnych objawów, brak objawów to też objaw. Nie nakrecaj sie na zaś i zobaczysz bedzie dobrze.
 
reklama
Do góry