reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

implant antykoncepcyjny

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
czy są tu jakieś kobiety, które mają założony implant antykoncepcyjny? W listopadzie rodzę, będzie to moje drugie dziecko i nie planuje kolejnego. Wcześniej miałam założoną wkładkę levosert ale mimo wszystko gdzieś z tyłu głowy zawsze siedziało "cz czasem się nie przesunęła" albo coś w tym stylu. Implant wczepia się pod skore i wydaje mi się, że jest bezpieczniejszy pod tym kontem.
 
reklama
Hej.
Ja nigdy nie miałam.Ale znam 3 dziewczyny w różnym wieku i tak szybko jak go założyły tak szybko poszły go wyjąć.Wszystkie narzekały na potworne bóle głowy,mdłości i jedna na obfite krwawienia miesiączkowe.Ale ten rodzaj antykoncepcji nadal funkcjonuje,więc chyba są kobiety którym odpowiada.
Zapytaj lekarza dla kogo jest taka antykoncepcja i na jakiej zasadzie zaleca się jej zastosowanie dla takiej czy innej osoby.Czy są jakieś badania wcześniej.
 
Ja niestety tez nie mam ale koleżanka w Anglii zakładała taki implant i nie czuła się po nim najlepiej - nie wiem czy to wynika z nieodpowiedniego doboru czy jak inaczej to tłumaczyć. Najlepiej podpytaj ginekologa :) A co do wkładki to ja mam tez levosert i to chyba kwestia tego co sobie sama wmówiłaś z tym przesunięciem :) Jak lekarz ja dobrze założył to nie ma opcji żeby uciekła - po miesiącu czasu od założenia ona zagnieżdża się w macicy i już się tam trzyma. Ja z nią nawet jogę ćwiczę i biegam :) No ale wiadomo komfort psychiczny jest równie ważny.
 
Witam :) ja mam implant 3 miesiace minely od zalozenia , przez pierwszy miesiac mialam plamienia codziennie a teraz sporadycznie się zdazaja..oprocz tego czuje sie dobrze i jestem zadowolona
 
Ja przy wkladce levosert tez mialam plamienia na poczatku a potem brak okresu. I to bylo fajne. Pogadam o tym implancie jeszcze z ginem

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zdecydowanie nie mają działania wczesnoporonnego. Ginekolog mi tłumaczył, że wkładka zapobiega wzrostowi endometrium, zagęszcza śluz szyjkowy przez co plemniki nie są przepuszczane dalej i u niektórych kobiet może całkowicie hamować jajeczkowanie. Wnioskuję, że działanie implantu jest podobne bo to w końcu antykoncepcja hormonalna.
 
pytam bo ostatnio moja kumpela była u gina pytać o implant i on jej powiedział, że to każdy w swoim sumieniu musi ocenić bo implant nie hamuje owulacji (dziwne bo ulotka mówi że hamuje) i że jego działanie polega na zagęszczeniu śluzu więc jeśli dojdzie do zapłodnienia to teoretycznie zarodek nie ma się gdzie zagnieździć i jest wydalany. Stąd niektórzy uważają wkładki i implanty za metody wczesnoporonne
 
czy są tu jakieś kobiety, które mają założony implant antykoncepcyjny? W listopadzie rodzę, będzie to moje drugie dziecko i nie planuje kolejnego. Wcześniej miałam założoną wkładkę levosert ale mimo wszystko gdzieś z tyłu głowy zawsze siedziało "cz czasem się nie przesunęła" albo coś w tym stylu. Implant wczepia się pod skore i wydaje mi się, że jest bezpieczniejszy pod tym kontem.
Udało Ci się jeszcze czegos dowiedzieć o implancie?
 
reklama
Byłam u gina który u mnie w luxmed zakłada i chwalil. Mówił że miał tylko jeden przypadek plamien ale je podobno można wyrownac tabletkami. Także myślę intensywnie nad nim

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry