reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Implant słuchowy u dziecka

Dobrze poczytać o tylu dobrych opiniach. Wydaje mi się naprawdę ze to jest najlepsze rozwiązanie. A mogę się zapytać jaki implant pani córeczce został wszczepiony?
na pewno jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli dziecko cierpi na głęboki niedosłuch. Aparaty słuchowe u nas nie spełniały swojej funkcji, bo wada była zbyt zaawansowana. Codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że to była dobra decyzja.
 
reklama
Synek ma implanty na obu uszkach. Na szczescie w UK malym dzieciom dają od razu obydwa. Na operację czekaliśmy prawie 4 miesiące. Synek miał wtedy już 1,5 roku ale rozwija się zdrowo z mową o szybko nadrabia czas kiedy nie słyszał. A ile Twoja córka ma lat jak moge zapytać? Kiedy pojechaliśmy na basen, synek tak zaczął panikować i płakać, że po chwili wyszłam z nim a mąż ze starszym synem zostali. Tak więc basen sobie odpuściliśmy na jakiś czas a tego pokrowca nie używamy do kąpania też dlatego, że zajmuje troche czasu żeby go założyc (pewnie to tylko kwestia wprawy), ale może spróbuje z ciekawości. Jak Twoja córeczka radzi sobie z implantem i
 
Ostatnia edycja:
Synek ma implanty na obu uszkach. Na szczescie w UK malym dzieciom dają od razu obydwa. Na operację czekaliśmy prawie 4 miesiące. Synek miał wtedy już 1,5 roku ale rozwija się zdrowo z mową o szybko nadrabia czas kiedy nie słyszał. A ile Twoja córka ma lat jak moge zapytać? Kiedy pojechaliśmy na basen, synek tak zaczął panikować i płakać, że po chwili wyszłam z nim a mąż ze starszym synem zostali. Tak więc basen sobie odpuściliśmy na jakiś czas a tego pokrowca nie używamy do kąpania też dlatego, że zajmuje troche czasu żeby go założyc (pewnie to tylko kwestia wprawy), ale może spróbuje z ciekawości. Jak Twoja córeczka radzi sobie z implantem i
Aha to w takim razie źle Cię zrozumiałam :) napisałaś, że „specjalista w kajetanach nam powiedział...” i dlatego myślałam, że Twój synek był operowany w Polsce.

Moja córcia w grudniu skończy roczek. Implant na jedno uszko miała wszczepiony trochę ponad miesiąc temu więc całkiem niedawno. Jesteśmy teraz na etapie rehabilitacji, ale jak narazie wszystko przebiega po naszej myśli :) U nas cała procedura kwalifikacji przebiegła całkiem sprawnie, dlatego nie mam na co narzekać, ale wiem, że czasami czas oczekiwania na implant słuchowy może się wydłużyć...

A wracając do pokrowca: on jest wielokrotnego użytku, prawda? Chyba nie trzeba za każdym razem kupować nowego? ;)
 
Tak, mieszkamy w UK a w Kajetanach byliśmy po drugą opinie lekarską z tego względu, że gdy synek nosił aparaty słuchowe tutejsi audiolodzy twierdzili, że synek słyszy wszystko co powinien do normalnej nauki mowy, ale lekarze uważali, że powinien mieć implanty. Ta różnica zdań trochę nam mieszała w głowach. A że niedosłuch synka jest na pograniczu z głuchotą to ta druga opnia lekarza pomogła nam podjąć decyzję.
Co do pokrowca to tak, on jest wielokrotnego użytku (na szczęście) po jakim czasie od operacji włączają procesory w Polsce? Tutaj 1 miesiąc
 
Dziękuje wam serdecznie za wszystkie komentarze! Przez wasze doświadczenia jest mi o wiele łatwiej wyobrazić sobie jak życie codzienne po wszczepieniu wygląda i z jakimi sytuacjami będę miała styczność. Z mężem się zdecydowaliśmy na wszczepienie i będziemy na początku nowego roku starali się o kwalifikacje do wszczepu jak i czekali na operacje. @Nela_85 jak u was dokładnie procedura kwalifikacyjna wyglądała? Rozumiem ze wszczepienie implantu zostało podjęte w Polsce?

Niestety jeszcze trochę się obawiam jak Kacperek będzie reagował na implanty, mam nadzieje ze w późniejszym wieku nie będzie się jego wstydził lub dzieci nie będą się z niego śmieli.
 
Tak, mieszkamy w UK a w Kajetanach byliśmy po drugą opinie lekarską z tego względu, że gdy synek nosił aparaty słuchowe tutejsi audiolodzy twierdzili, że synek słyszy wszystko co powinien do normalnej nauki mowy, ale lekarze uważali, że powinien mieć implanty. Ta różnica zdań trochę nam mieszała w głowach. A że niedosłuch synka jest na pograniczu z głuchotą to ta druga opnia lekarza pomogła nam podjąć decyzję.
Co do pokrowca to tak, on jest wielokrotnego użytku (na szczęście) po jakim czasie od operacji włączają procesory w Polsce? Tutaj 1 miesiąc
Rozumiem :) dobrze zrobiliście, że zasięgnęliście drugiej opinii. Trochę dziwi mnie tylko, że przy aż tak zaawansowanym niedosłuchu audiolodzy nie widzieli potrzeby wszczepienia implantów...

W Polsce jest podobnie, procesory są włączane ok miesiąca od implantacji, jak już się wszystko zagoi. Pamiętam, że na początku córka potrzebowała czasu, żeby się przyzwyczaić do tych wszystkich urządzeń i nie próbować ściągać procesora, ale nie trwało to długo, szybko się przyzwyczaiła i teraz już nie miesza tam rączkami :D Mam wrażenie, że teraz już nawet nie zwraca na to specjalnej uwagi
 
Dziękuje wam serdecznie za wszystkie komentarze! Przez wasze doświadczenia jest mi o wiele łatwiej wyobrazić sobie jak życie codzienne po wszczepieniu wygląda i z jakimi sytuacjami będę miała styczność. Z mężem się zdecydowaliśmy na wszczepienie i będziemy na początku nowego roku starali się o kwalifikacje do wszczepu jak i czekali na operacje. @Nela_85 jak u was dokładnie procedura kwalifikacyjna wyglądała? Rozumiem ze wszczepienie implantu zostało podjęte w Polsce?

Niestety jeszcze trochę się obawiam jak Kacperek będzie reagował na implanty, mam nadzieje ze w późniejszym wieku nie będzie się jego wstydził lub dzieci nie będą się z niego śmieli.
U nas niedosłuch u córci wykryto wcześnie i kwalifikacja również przebiegła stosunkowo szybko. Po tym jak w badaniu wyszedł głęboki niedosłuch, dostaliśmy skierowanie na dalsze badania. Madzia miała wykonywany szereg badań: ocenę kliniczną, audiologiczną, test elektrostymulacji…Jeśli cały proces kwalifikacji zakończy się pomyślnie wtedy zostaje wyznaczony termin operacji, potem czeka Cię jeszcze rehabilitacja ;)
 
Witajcie mamusie. Ja też jestem jedną z Was, czyli mamą dziecka niedosłyszącego, doskonale rozumiem przez co przechodzicie, Wasze emocje i obawy. Jak każda inna choroba również niedosłuch jest przykrą diagnozą. Mogę Was jednak pocieszyć, że u nas sytuacja się rozwiązała wspaniale. Po operacji wszczepienia implantu nasza córeczka się rozwija cudownie, jest wręcz nadpobudliwa (z czego bardzo się cieszymy :)) i bardzo ciekawa świata. Nie jest to sprawa nie do przebrnięcia! Trzymam za Was bardzo mocno kciuki!
 
Witam @lilia.lilka,
ciesze sie bardzo ze zdecydowalas sie dolaczyc do dyskusji. Sadze ze karzde pozytywne doswiatczenie pokarze innym rodzicom ze warto walczyc aby zapewnic dziecku jak najlepsze warunki z ta choroba. A moge sie dowiedziec jaki implant zostal u corki wszczepiony? Czy rowniez firmy Cochlear lub inny? Chcemy sie zdecydowac na jak najlepszy...
 
reklama
Tak, dokładnie. Zdecydowaliśmy się na tą firmę ponieważ lekarz nam bardzo polecał. Do tej pory nie ma żadnych problemów z implantem, wszystko działa wzorowo i mam nadzieję, że dalej tak będzie. Pozdrawiam
 
Do góry