reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Implant słuchowy u dziecka

Witajcie w Nowym (mam nadzieję dla wszystkich jeszcze lepszym) Roku! A tak z ciekawości zapytam: @róża01 korzystasz może z tego osuszacza do procesora? Ostatnio na jednym blogu o nim przeczytałam i zainteresowałam się tematem. Implant mamy stosunkowo od niedawna, ale chcę, żeby wszystko służyło nam jak najdłużej stąd moje pytanie :)
 
reklama
Witam @Nela_85, tobie również życzę szczęśliwego nowego roku :)

Jak już wspominałam w wcześniejszym poście mąż i ja właśnie jesteśmy w trakcie procesu kwalifikującego wszczepu implantu dla synusia, więc jeszcze niewiele wiem o gadżetach które można dokupić do procesora. Lecz zainteresował mnie również temat osuszacza i wydaje mi się ze nie jest to wielka inwestycja a na pewno u małego dziecka pomocny dodatek, który ułatwi wiele. Może na stronie Medicusa więcej na ten temat znajdziesz...
 
A to przepraszam musiałam pomylić Niki ;) To miało być pytanie do @lilia.lilka bo jej córeczka już ma zabieg implantacji za sobą i możliwe, że wie cos więcej na temat tego osuszacza od Cochlear. Szczególnie teraz gdy mam w mieszkaniu dużą wilgoć przydałoby się osuszanie procesora od czasu do czasu.
 
Cześć dziewczyny! Nawiązując do pytania wyżej, to tak, używamy osuszacza, ponieważ jest to bardzo przydatna rzecz w codziennym życiu. Ma on również inne funkcje jak np działanie antybakteryjne i ogólna pielęgnacja. Powiem wam, że naprawde warto zainwestować w dodatkowe utensylia. Można też dziecko animować aby pomagało w obsłudze tych gadżetów, u nas pomogło to oswoić się córeczce z nowością jaką był implant.
 
Moje dziecko od urodzenia ma niedosłuch i zastanawiam się nad wszczepieniem implantu słuchowego, bo aparat już nie pomaga. Kacperek nie reaguje już nawet na głośne odgłosy i nie chce się bawić z innymi dziećmi. Boje się że przez niedosłuch nie nauczy się prawidłowej wymowy i martwię się o jego rozwój. Czy ktoś już ma doświadczenia/rade dotyczące implantów u dzieci?
Mam dziecko niesłyszące od urodzenia. Implantowana jak miała roczek. Była to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu i bardzo trafna. Moja córka teraz ma 12 lat, mowa rozwinęła się świetnie, chodzi do szkoły masowej, rozwija się jak każde inne zdrowe dziecko. My mamy implant Cochlear , korzystamy dodatkowo z systemu FM, ale to już jest dobre dla starszych dzieci. Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria to warto zainwestować w zestaw aqua+ dzięki którym można chodzić z dzieckiem na basen. Co do osuszaczy to korzystamy z tego co jest w zestawie, jedynie co dokupujemy brykiety. Oczywiście osuszamy codziennie. Służę pomocą w razie pytań. Pozdrawiam
 
Tak, dokładnie. Zdecydowaliśmy się na tą firmę ponieważ lekarz nam bardzo polecał. Do tej pory nie ma żadnych problemów z implantem, wszystko działa wzorowo i mam nadzieję, że dalej tak będzie. Pozdrawiam
My tak samo jak Pani zdecydowaliśmy się na firme Cochlear do tej pory jesteśmy zadowoleni z wyboru i decyzji o implantacje dziecka
 
Witam Was my mamy taki sam problem z nasza córka głęboki niedosłuch , proszę Was o informacje bo jestem zielona w temacie do jakiego lekarza mamy iść, czy odrazu do któregoś z Kajetan jeśli mamy badania bera wykonane, jesteśmy ze śląska wiec jak coś to czeka nas wyprawa do Kajetan, doradźcie proszę czy muszę zrobić jeszcze jakieś badania czy na miejscu zlecają/ robią już wszytsko. Jaki jest minimalny wiek dziecka do wszczepieniaimplantu? My mamy dopiero 3 miesiące,bardzo dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
Witam Was my mamy taki sam problem z nasza córka głęboki niedosłuch , proszę Was o informacje bo jestem zielona w temacie do jakiego lekarza mamy iść, czy odrazu do któregoś z Kajetan jeśli mamy badania bera wykonane, jesteśmy ze śląska wiec jak coś to czeka nas wyprawa do Kajetan, doradźcie proszę czy muszę zrobić jeszcze jakieś badania czy na miejscu zlecają/ robią już wszytsko. Jaki jest minimalny wiek dziecka do wszczepieniaimplantu? My mamy dopiero 3 miesiące,bardzo dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Witaj Paulina, postaram odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Skierowanie do kliniki wykonującej zabiegi implantacji dostaniecie od lekarza laryngologa bądź audiologa. Wtedy kosztami zabiegu i wszystkiego z nim związanego zajmie się NFZ. Wy nie będziecie musieli ponosić żadnych kosztów.Oczywiście lekarz da skierowanie na podstawie badań audiologicznych (w klinice zostaną one wykonane prawdopodobnie i tak drugi raz).

Skoro jesteście ze śląska to nie bliżej będzie Wam do Łodzi?

Tak naprawdę wszystko co musicie mieć ze sobą dowiecie się już od Waszego audiologa. Tak jak już wspomniałam w klinice także będzie robiony szereg badań.
Jeśli chodzi o wiek dziecka to wiadomo im szybciej, tym lepiej. Ja słyszałam o wszczepianiu implantu słuchowego nawet 6 miesięcznym maluszkom. Jaka jest minimalna granica wieku nie jestem w stanie powiedzieć, ale możliwe, że zanim wykonacie wszystkie badania, przejdziecie kwalifikację i wyznaczony zostanie termin (czas oczekiwania różni się w zależności od kliniki), to minie kilka miesięcy.

Podsumowując pierwszy krok, to wizyta u audiologa, który da skierowanie do kliniki zajmującej się tego typu zabiegami. W razie dalszych pytań chętnie służę pomocą. I przepraszam za trochę chaotycznie napisany tekst :p Pozdrawiam
 
Witaj Paulina, postaram odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Skierowanie do kliniki wykonującej zabiegi implantacji dostaniecie od lekarza laryngologa bądź audiologa. Wtedy kosztami zabiegu i wszystkiego z nim związanego zajmie się NFZ. Wy nie będziecie musieli ponosić żadnych kosztów.Oczywiście lekarz da skierowanie na podstawie badań audiologicznych (w klinice zostaną one wykonane prawdopodobnie i tak drugi raz).

Skoro jesteście ze śląska to nie bliżej będzie Wam do Łodzi?

Tak naprawdę wszystko co musicie mieć ze sobą dowiecie się już od Waszego audiologa. Tak jak już wspomniałam w klinice także będzie robiony szereg badań.
Jeśli chodzi o wiek dziecka to wiadomo im szybciej, tym lepiej. Ja słyszałam o wszczepianiu implantu słuchowego nawet 6 miesięcznym maluszkom. Jaka jest minimalna granica wieku nie jestem w stanie powiedzieć, ale możliwe, że zanim wykonacie wszystkie badania, przejdziecie kwalifikację i wyznaczony zostanie termin (czas oczekiwania różni się w zależności od kliniki), to minie kilka miesięcy.

Podsumowując pierwszy krok, to wizyta u audiologa, który da skierowanie do kliniki zajmującej się tego typu zabiegami. W razie dalszych pytań chętnie służę pomocą. I przepraszam za trochę chaotycznie napisany tekst :p Pozdrawiam


Witam ponownie, strasznie mnie to cieszy ze znalazło się jeszcze tylu rodziców którzy również chcieli się podzielić swoimi doświadczeniami i troskami. Dodaje to wiele otuchy ze nie jesteśmy sami z tym problemem i coraz więcej ludzi interesuje się tym tematem. Niestety do tej pory nie było tak łatwo dowiedzieć się więcej na temat implantacji u dzieci od strony pacjenta w Internecie.

U nas sytuacja akurat tak wygląda ze przeszliśmy skutecznie kwalifikacje na wszczep i czekamy na list z terminem zabiegu. W klinice dowiedzieliśmy się ze będzie to trwało parę miesięcy, jestem ciekawa kiedy zostanie nam wytyczony dokładny termin. Co do implantu, zdecydowaliśmy się również na implant Cochlear z tego powodu ze lekarze nam doradzali niż jest on szczególnie wskazany dla dzieci przez mały kształt procesora. Bede was informowała jak się dowiem więcej. Na razie należy czekać :)
 
reklama
Witam drogie mamy.Moj synek ma 7 lat i wczoraj pierwszy raz zostały załączone implanty :-) mamy taki problem ze one często spadają i niewiem co będzie najbardziej pomagało...synek jest bardzo aktywnym dzieckiem i nie chcemy aby one go ograniczały.Jak radzą sobie wasze pociechy w implantach czy jest coś co nie mogę robić?
 
Do góry