reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

IMSI wysoka fragmentacja nasienia

izabelafranca

Aktywna w BB
Dołączył(a)
14 Maj 2022
Postów
84
Hej, czy są dziewczyny które podchodziły do in-vitro z wysoką fragmentacja nasienia u partnera? Z jakim skutkiem? Na jakim poziomie była fragmentacja?
My jesteśmy w trakcie, czekamy na info we wtorek/środę, to będzie 5/6 doba.
W 2 dobie było 9 zarodków.
 
reklama
Witaj,
U nas fragmentacja wynosiła ponad 20% - dokładnej wartości nie pamiętam. U nas dodatkowo bardzo mala liczba plemnikow.

Z dodatkowych procedur zdecydowaliśmy się na FAMSI, selekcję plemników i badanie genetyczne zarodkow. Na 8 zapłodnionych komórek uzyskaliśmy 4 blastki - wszystkie zdrowe genetycznie. Z pierwszego transferu ciąża i niestety puste jajo płodowe. Z drugiego transferu tej procedury - ciąża zakończona szczęśliwie. Urodziłam zdrowego synka. 2 śnieżynki czekają na swoją szansę.

Mam porównanie, bo to była moja druga procedura. W pierwszej procedurze fragmentacja w normie + plemników 2x więcej (przez parę lat parametry nasienia zjechały drastycznie). Nie braliśmy dodatkowych procedur. Na 9 komórek - również 4 zarodki. Transfery dały 2 ciaze (z czego jedna zakończona szczęśliwie), w 2 pozostałych transferach beta tylko lekko drgnęła I spadła.

Powodzenia!
 
Witaj,
U nas fragmentacja wynosiła ponad 20% - dokładnej wartości nie pamiętam. U nas dodatkowo bardzo mala liczba plemnikow.

Z dodatkowych procedur zdecydowaliśmy się na FAMSI, selekcję plemników i badanie genetyczne zarodkow. Na 8 zapłodnionych komórek uzyskaliśmy 4 blastki - wszystkie zdrowe genetycznie. Z pierwszego transferu ciąża i niestety puste jajo płodowe. Z drugiego transferu tej procedury - ciąża zakończona szczęśliwie. Urodziłam zdrowego synka. 2 śnieżynki czekają na swoją szansę.

Mam porównanie, bo to była moja druga procedura. W pierwszej procedurze fragmentacja w normie + plemników 2x więcej (przez parę lat parametry nasienia zjechały drastycznie). Nie braliśmy dodatkowych procedur. Na 9 komórek - również 4 zarodki. Transfery dały 2 ciaze (z czego jedna zakończona szczęśliwie), w 2 pozostałych transferach beta tylko lekko drgnęła I spadła.

Powodzenia!
Dziękuję za Twoją wiadomość i życzę dużo zdrówka ❤
U nas we wrześniu było 70%, drugi raz nie zbadaliśmy ale na dwa miesiące przed procedurą wyeliminowalismy czynnik który mógł powodować problem, wysoka temperatura w pracy, dwa miesiące l4 mąż miał. Plemników ma sporo, nieco ponizej normy, bo około 13 mln/ml i koło 40-50% w ruchu a+b. Mamy IMSI i badanie zarodków jak uzyskamy.
Z ta fragmentacja mieliśmy ciążę naturalne, ale stracone ☹️ dlatego decyzja i ivf z badaniem zarodków.
 
Witaj,
U nas fragmentacja wynosiła ponad 20% - dokładnej wartości nie pamiętam. U nas dodatkowo bardzo mala liczba plemnikow.

Z dodatkowych procedur zdecydowaliśmy się na FAMSI, selekcję plemników i badanie genetyczne zarodkow. Na 8 zapłodnionych komórek uzyskaliśmy 4 blastki - wszystkie zdrowe genetycznie. Z pierwszego transferu ciąża i niestety puste jajo płodowe. Z drugiego transferu tej procedury - ciąża zakończona szczęśliwie. Urodziłam zdrowego synka. 2 śnieżynki czekają na swoją szansę.

Mam porównanie, bo to była moja druga procedura. W pierwszej procedurze fragmentacja w normie + plemników 2x więcej (przez parę lat parametry nasienia zjechały drastycznie). Nie braliśmy dodatkowych procedur. Na 9 komórek - również 4 zarodki. Transfery dały 2 ciaze (z czego jedna zakończona szczęśliwie), w 2 pozostałych transferach beta tylko lekko drgnęła I spadła.

Powodzenia!
A w jakiej Klinice jesteście i jaką separację mieliście ? W razie co rozglądam się już na przyszłość, bo u nas nie ma separacji więc jeśli nie uda się to musimy zmienić.
 
Hmm... nie wiem jaka dokładnie separacja. Chyba po prostu nazywala się to separacja plemnikow. Jak będę w domku zajrze do dokumentacji czy zawarto tam jakieś szczegóły. Klinika - invicta Gdańsk.
Myślę, że u Twojego meza l4 moglo znacznie poprawić parametry nasienia. U nas na dokumencie na zakończenie hodowli zarodków (epikryza embriologiczna) wypisywano wynik fragmentacji - sami badali przed zapłodnieniem komórek. Także może również dostaniecie taka informacje.

Jak jest dużo plemniczkow to jest na czym pracować 💪bądź dobrej myśli i daj koniecznie znać ile zarodeczkow udało się uzyskać.
 
Hmm... nie wiem jaka dokładnie separacja. Chyba po prostu nazywala się to separacja plemnikow. Jak będę w domku zajrze do dokumentacji czy zawarto tam jakieś szczegóły. Klinika - invicta Gdańsk.
Myślę, że u Twojego meza l4 moglo znacznie poprawić parametry nasienia. U nas na dokumencie na zakończenie hodowli zarodków (epikryza embriologiczna) wypisywano wynik fragmentacji - sami badali przed zapłodnieniem komórek. Także może również dostaniecie taka informacje.

Jak jest dużo plemniczkow to jest na czym pracować 💪bądź dobrej myśli i daj koniecznie znać ile zarodeczkow udało się uzyskać.
Dziękuję, no właśnie coś googlowałam Invicta i maja napisane separacja pod kontem tego dna ☺ widziałam że oni fajne opisy dają embriologiczne z hodowli i procedury, duży plus.
Będę pisać jak to się potoczyło, jutro lub środa wszystko będzie jasne. Modlę się aby tylko dziś nie zadzwonili.
 
Dziękuję, no właśnie coś googlowałam Invicta i maja napisane separacja pod kontem tego dna ☺ widziałam że oni fajne opisy dają embriologiczne z hodowli i procedury, duży plus.
Będę pisać jak to się potoczyło, jutro lub środa wszystko będzie jasne. Modlę się aby tylko dziś nie zadzwonili.
Już wszystko wiem.
Mamy 3 blastocysty z 6 doby.
2x 422
1x433
Teraz czekać tylko na wynik badań genetycznych 🥺
 
reklama
Do góry