reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

Trzymam mocno kciukasy za Was. Nawet jeśli będziesz miała cesarkę to ma to swoje plusy ( nie ma tego ciężkiego okresu oczekiwania jak na szpilkach, wszystko trwa krociotko i widzisz maluszka) potem może być różnie i wcale nie jest powiedziane że długo dochodzi się do siebie.mi cesarkę zrobili metoda bez przecinania mięśni i muszę powiedzieć że czas dochodzenia do siwbie był podobny jak mojej bratowej która rodziła naturalnie kilka dni po mnie. Tym że obraz pokazał 3900 też się całkiem nie sugeruj bo jak już dzieciaczek jest duży to często waga jest źle określana ( pępowina albo ułożenie ciała mogą zaburzyć obraz i wagę) i znowu posłużę się przykładem z autopsji. u mnie tak bylo że jakoś miesiąc przed porodem mówili że dzieciaczek jest duży i waży ponad 3500 a urodziła się 3250 😉.trzymam kciuki żeby swedzenie rąk i stóp było poprostu od upału. Już bliżej niż dalej kochana!
Dziękuję Ci za te wszystkie informacje! Czy powiedziano Ci czy cesarka jaka mialas może stanowić jakakolwiek komplikacje dla ewentualnych przyszłych ciąż? Tego się najbardziej boję... Jak to wszystko się tam goi itd... Mi powiedziano, że trzeba przyjąć margines błędu +/- 0.5kg, co i tak daje duża wagę jak na 37tc. Przy córce też mi mówiono, że urodzę wczensiej, a urodziłam 2 dni po terminie kalendarzowym... Mam jednak nadzieję, że pomiary w pon będą inne i to wszystko się okaże wielkim nieporozumieniem.

Póki co, dziewczyny, mam wszystkie wyniki poza jednym (tym najważniejszym) i wszystkie są w normie!!! Wierzę, że jakby się coś działo to miałabym jakieś odstępstwa od normy i w tych pozostałych. Uspokoiłam się... Może to swędzenie to faktycznie upały, opuchlizna, w końcu dla skóry to wyzwanie... Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia ♥️
 
reklama
Dziękuję Ci za te wszystkie informacje! Czy powiedziano Ci czy cesarka jaka mialas może stanowić jakakolwiek komplikacje dla ewentualnych przyszłych ciąż? Tego się najbardziej boję... Jak to wszystko się tam goi itd... Mi powiedziano, że trzeba przyjąć margines błędu +/- 0.5kg, co i tak daje duża wagę jak na 37tc. Przy córce też mi mówiono, że urodzę wczensiej, a urodziłam 2 dni po terminie kalendarzowym... Mam jednak nadzieję, że pomiary w pon będą inne i to wszystko się okaże wielkim nieporozumieniem.

Póki co, dziewczyny, mam wszystkie wyniki poza jednym (tym najważniejszym) i wszystkie są w normie!!! Wierzę, że jakby się coś działo to miałabym jakieś odstępstwa od normy i w tych pozostałych. Uspokoiłam się... Może to swędzenie to faktycznie upały, opuchlizna, w końcu dla skóry to wyzwanie... Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia ♥️
Mi Pani doktor mówiła że kolejna ciąża to rok minimum po CC. Dobrze odczekać 1.5 do 2 lat. Moja siostra np po cesarce zaszła w kolejną ciążę jakieś 8 miesięcy później i miała problem z donoszeniem tej drugiej, ale ostatecznie skończyło się dobrze. 😊 Z zewnątrz ładnie szybko się goi. Mojej blizny po 8 miesiącach praktycznie nie widać. No ale w środku wiadomo że jest już inaczej.
 
Uffff.... Ostatni wynik badań prawidłowy! Czyli to żadna cholestaza tylko po prostu upały i efekt opuchniecia! Teraz czekam na poniedziałek i ponowna kontrolę wagi Wiktora na usg 🙂
Super wiadomości 😉 dobrze że dostałaś dziś wynik a nie zamartwianie się przez cały weekend. Bardzo się cieszę że wszystko jest dobrze ❤️
 
Dziewczyny, ratunku ...

Mam mega stres, nadchodzi weekend i boje się, że oszaleje.

Jestem po drugim kriotransferze.
Pierwszy w marcu tego roku- poronienie samoistne, problemy z progesteronem, in vitro z powodu słabej ruchliwości plemników.

Drugi transfer 21.06.2022, bardzo ładne endometrium, 5 dniowa blastocysta - 1 szt (4AA).

Beta 8 dpt- 192
Beta dzisiaj czyli 10 dpt - 491 !!!

Strasznie wysokie te bety... co to może oznaczać?
Będę wdzięczna za pomoc.
 
Dziewczyny, ratunku ...

Mam mega stres, nadchodzi weekend i boje się, że oszaleje.

Jestem po drugim kriotransferze.
Pierwszy w marcu tego roku- poronienie samoistne, problemy z progesteronem, in vitro z powodu słabej ruchliwości plemników.

Drugi transfer 21.06.2022, bardzo ładne endometrium, 5 dniowa blastocysta - 1 szt (4AA).

Beta 8 dpt- 192
Beta dzisiaj czyli 10 dpt - 491 !!!

Strasznie wysokie te bety... co to może oznaczać?
Będę wdzięczna za pomoc.

To może oznaczać tylko tyle, że masz powod do świętowania 🙂
Jestem obecnie w 9 mscu ciąży z transferu, gdzie moja pierwsza beta z 8 dpt wynosiła 115. Twój przyrost z 8 na 10 dpt jest prawidłowy 🙂

Gratulacje!
 
Dziewczyny, ratunku ...

Mam mega stres, nadchodzi weekend i boje się, że oszaleje.

Jestem po drugim kriotransferze.
Pierwszy w marcu tego roku- poronienie samoistne, problemy z progesteronem, in vitro z powodu słabej ruchliwości plemników.

Drugi transfer 21.06.2022, bardzo ładne endometrium, 5 dniowa blastocysta - 1 szt (4AA).

Beta 8 dpt- 192
Beta dzisiaj czyli 10 dpt - 491 !!!

Strasznie wysokie te bety... co to może oznaczać?
Będę wdzięczna za pomoc.
Przyrost jest prawidłowy, a na tym etapie to chyba jest najważniejsze. A może się blastka podzieliła i są dwie sztuki na pokładzie 😉
 
Dziękuję Wam bardzo... przyrost to ok. 155% więc chyba faktycznie prawidłowy, niepokoją mnie tylko tak wysokie wartości... stąd moje obawy ...

Jak są 2 sztuki to tylko więcej skarbów do kochania, bardzo byśmy się cieszyli :)

Bałam się, że są jakieś wartości maksymalne...

Wg bety ciąża jakby była starsza...

Oczywiście już się naczytałam o zaśniadzie, zespole Downa itp.

Chyba moje doświadczenia z pierwszym poronieniem nie pozwalają mi być spokojną...
 
Niestety my "staraczki" już tak mamy. W normalnych warunkach byś pewnie jeszcze nie wiedziała o ciąży i żyła sobie jakby nigdy nic. Ale spróbuj trochę odpuścić i nie czytać wujka google 😉 wierzyć że będzie dobrze tym razem 😉
 
reklama
Uffff.... Ostatni wynik badań prawidłowy! Czyli to żadna cholestaza tylko po prostu upały i efekt opuchniecia! Teraz czekam na poniedziałek i ponowna kontrolę wagi Wiktora na usg 🙂
Nie wiem czy pamiętasz MamoAnioła, ale mój Szkrab urodził się w 38tc o wadze 4420g😅
Ogólnie kiedy odeszły mi wody, rozwarcie wynosiło 2cm. Po 9h skurczy co 5-6min rozwarcie 2.5cm. Decyzja o cesarce. I na stół.
Z USG wychodził (dwa dni przed porodem) 4300 ale dr powiedział "zobaczymy" jak to wyjdzie.
Co do kolejnych ew ciąż. Bezpiecznie jest odczekać min rok. A po cesarce można rodzic kolejne naturalnie.
Rana szybko się zagoiła (najgorsze były pierwsze 3 doby-bolesne), czasami coś tam mnie pociagnie, zaswędzi, ale nie jest źle.
 
Do góry