)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

In vitro a praca

Bombisz

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny!
Razem z mężem rozpoczynamy starania sie o dziecko metodą in vitro. Dziś ostatnia tabletka która ma wywołać krwawienie i od 2go dnia cyklu zastrzyki. Przyznam sie szczerze, że jeszcze nie rozumiem wszystkich pojęć jakie zdążyłam tu przeczytać;) i stresuje sie tymi zastrzykami ale bardziej niepokoi mnie praca. Pracuje 8-16, lekka biurowa robota i raczej przelozony wyrozumiały ale jak pogodzić to z wizytyami u gina, pobraniem komórek jajowych i juz samym transferem. Brać urlop z dnia na dzien czy wziac L4.. nie mam pojęcia jak to rozegrać. O in vitro nie chce mówić nikomu w pracy. Jesli ktoraś z Was dobrze to rozegrała - dajcie znać.
Na L4 planuje isc dopiero kiedy zaczne sie zle czuc albo bedzie juz blisko porodu;) - wiem ze wybiegam juz myslami ale to jest silniejsze ode mnie

reklama

M@gda

Moderatorka
Rozwiązania
1
Hej. Jak to u was było po transferze?? Czy po tych 4 dniach poszlyscie do pracy czy czekalyscie na test przez 2 tyg będąc w domy. jak to sie ma do codziennego funkcjonowania? Wiem,że każdy ma inny organizm, ale sama nie wiem jedni mówi żeby nie pracować nawet do terminu porodu inni mówi,żeby wrócić do codzienności praca itd.. Nie wiem co jest lepsze przecież jak uda się to chciałabym donosic bez problemu...
Od transferu jestem na L4 i bede do porodu.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Szczescie1986

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam wszystkich. Jestem po 11 dniu po transferze. Dziś dostałam lekkiego plamienia najpierw śluz ciemny,a teraz przy sikaniu widzę lekka krew...zaczyna pobolewal kręgosłup ból lekki jak ja okres. Jutro mam test i odliczalam godziny. Wczoraj zrobiłam w południe swój i wyszedł negatywny. Obawiam się bo to już 3 podejście.... Mamy jeszcze 3 mrozaczki.Ale czy mam się obawiać tych plam??

reklama

M@gda

Moderatorka
Rozwiązania
1
Witam wszystkich. Jestem po 11 dniu po transferze. Dziś dostałam lekkiego plamienia najpierw śluz ciemny,a teraz przy sikaniu widzę lekka krew...zaczyna pobolewal kręgosłup ból lekki jak ja okres. Jutro mam test i odliczalam godziny. Wczoraj zrobiłam w południe swój i wyszedł negatywny. Obawiam się bo to już 3 podejście.... Mamy jeszcze 3 mrozaczki.Ale czy mam się obawiać tych plam??
Hej,

Przekieruję cię na forum dla dziewczyn w trakcie ivf Link do: Kto po in vitro?

M@gda

Moderatorka
Rozwiązania
1

Nie dało Ci się napisać na Link do: Kto po in vitro? szkoda, ale dziewczyny tam sa barzo pomocne i jakbyś jednak się zdecydowała - zapraszamy.

Plamienie jest dość częste, przyczyn może być wiele, niepokojąca jest żywa krew. Czy taka była?
Czy bierzesz progesteron i ile ilodniowych zarodków było transferowane?

M@gda

Moderatorka
Rozwiązania
1
Biorę 3 razy dziennie Duphaston. Transfer był z jedynie żarówki,a krew taka dość delikatna. Niby na okres, ale widzę ja tylko wtedy gdy używam papier toaletowy...i bardzo mnie wzdelo teraz... Boże te godziny do testu serio mnie dobija
Dopóki bierzesz progesteron nie powinnas mieć okresu, plamienie pewnie pochodzi skąd indziej. Jeśli miałaś podany 2 lub 3 dniowy zarodek może implementacyjne, choć to dość późno jak na 11dpt. Przy 5dniowym na pewno nie. Może jakiś mały krwiaczek?? Albo.. mało progesteronu...

Powiedz mi czy podchodziłaś do świeżego transferu czy criotransferu?

I z uporem maniaka zapraszam Cię na Link do: Kto po in vitro? Tam są dziewczyny z tym samym problemem. Ja też tam jestem, bo tez podchodziłam do ivf.

M@gda

Moderatorka
Rozwiązania
1
To był świeży transfer. Zaraz napisze na tym forum co pani mi wysłała. Jak ja się zaczęłam bac
Nie tam panie, jestem jedną z 'nas" (żeby nie pisać "was") tylko mam uprawnienia moderatorskie.
Też przechodziłam problem bezpłodności i to forum mi pomogło. są tam dziewczyny z naprawdę dużą wiedzą, ale co ważniejsze zrozumieją cię, bo same w tym bagnie siedzą po uszy... niestety...

reklama

M@gda

Moderatorka
Rozwiązania
1
Ale udało się nawet na powodzenie z jednym. Dziękuję za super wiadomość. Moja znajoma trochę mnie straszy. Mówi,że lepiej brać pojedyncze zarodki wtedy pewność jest ze będzie dzidzia zdrowa i tak jak mówi nie będzie wyjadą zarodek drugiego.
Szczęście, na forum po ivf, które ci wcześniej poleciłam, są dziewczyny w ciążach bliźniaczych - napisz tam, porozmawiaj jakie mają problemy i czy żałują, że wzięły 2. Ja nic więcej nie dodam ponad to co już napisałam.

ewelin85

Rozwiązania
1
Witaj
L4 na pewno przyda Ci się po punkcji choć parę dni, ale jesli będzie hiperka to nawet ze 2 tygodnie każdy przechodzi to inaczej. Co do transferu to nie ma reguły udaje się za równo tym co pracują jak i tym na l4. Ale chyba lepiej pracować jeśli to praca nie fizyczna bo glowa zajęta pracą i się nie schizuje a czekanie jest najgorsze. Życzę powodzenia

Bombisz

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witaj
L4 na pewno przyda Ci się po punkcji choć parę dni, ale jesli będzie hiperka to nawet ze 2 tygodnie każdy przechodzi to inaczej. Co do transferu to nie ma reguły udaje się za równo tym co pracują jak i tym na l4. Ale chyba lepiej pracować jeśli to praca nie fizyczna bo glowa zajęta pracą i się nie schizuje a czekanie jest najgorsze. Życzę powodzenia
Tylko martwi mnie to co bedzie na tym L4 bo tam są jakies kody a poza tym bedzie wystawione przez gina a to dosc jednoznaczne.. tez nie bedzie wporzadku z mojej sytony jesli nic nie mowie nic mi nie dolega i nagle ide na L4.. dlatego mysle intensywnie jak to rozpracowac :baffled:

ewelin85

Rozwiązania
1
Najbardziej będzie potrzebne l4 po punkcji choć niektóre twardzielki nie biorą, możesz iść do zwykłego rodzinnego jak będziesz miała termin punkcji i albo nasciemniac np.grype żołądkowa albo powiedzieć prawdę to tydzień raczej da

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry