reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Dołączył(a)
15 Listopad 2020
Postów
2
Hej dziewczyny czy możecie się ze mną podzielić doświadczeniami in vitro z komórką dawczyni gdzie najlepiej wykonać czy w Polsce czy w Czechach gdzie lepsze szanse na powodzenie zostania rodzicem😪😒
 
reklama
Rozwiązanie
Ja myslę, ze nie ma to różnicy. Ta sama skuteczność. Invicta ma skuteczność 85 % z mrożonymi jajeczkami od dawczyń, wiec jest to bardzo duży odsetek, nie wiem jak wygląda to w Czechach.
Ja myslę, ze nie ma to różnicy. Ta sama skuteczność. Invicta ma skuteczność 85 % z mrożonymi jajeczkami od dawczyń, wiec jest to bardzo duży odsetek, nie wiem jak wygląda to w Czechach.
 
Rozwiązanie
Myślę, że jeśli chodzi o in vitro nie trzeba jechać specjalnie do Czech. Mamy świetnych specjalistów w Polsce :). Sama podchodziłam do IVF w klinice invicta, osobiście myślę, że mogę polecić :) Mają świetny bank komórek, dużą bazę dawczyń, specjalistyczne labolatoria na własność... Każda dawczyni jest badana bardzo szczegółowo i pod każdym kątem. Dodatkowo klinika daje Ci możliwość wyboru dawczyni ze względu na jej rysopis, dzięki czemu możesz wybrać komórkę z genami podobnym do Twoich. Ja korzystałam z tej opcji, Bo razem z mężem mamy jasne włosy i chcieliśmy, żeby dziecko też takie odziedziczyło :). Jeśli masz jakieś pytania, to dawaj śmiało :)
 
Polskiekvliniki mają duże banki komórek i nasienia, Słyszałam jednak, że niektóre sprowadzają komórki z Hiszpanii i Litwy, a nto tylko dlatego że dawcy w Polsce zwyczajnie nie dostają wynagrodzenia oocyty/nasienie, dlatego wydaje mi się bezpieczniejsza adopcja w Czechach. Tamtejsze kliniki maja tylko swoich słowiańskich dawców i dużą skuteczność zapłodnienia ze świeżymi komórkami adoptowanymi (stymulacja dawczyni i zapłodnienie świeżej komórki) bez zamrażania. Polecam dr Orlika w Gyncentrum w Ostrawie. To bardzo dobry specjalista. Wszystkie badanie zrobione w kraju są ważne. Konsultacje można odbyć on-line w języku polskim. Klinika współpracuje z rownież polskimi klinikami właśnie w zakresie świeżego dawstwa. pozdrawiam, mam nadzieję, że coś pomogłam
 
Zgodnie z ustawą o leczeniu niepłodności z z dnia 25 czerwca 2015
Art. 28. [Nieodpłatność dawstwa komórek rozrodczych i zarodków]
1. Niedopuszczalne jest odpłatne zbycie, nabycie lub pośredniczenie w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki rozrodczej lub zarodka.
2. Za pobrane od dawcy komórki rozrodcze lub zastosowane zarodki nie można żądać ani przyjmować zapłaty, innej korzyści majątkowej lub korzyści osobistej.
3. Zwrot kosztów:
1) pobrania, przechowywania, przetwarzania, dystrybucji i zastosowania komórek rozrodczych,
2) uzyskania, przechowywania, przetwarzania, dystrybucji i zastosowania zarodków
- nie stanowi zapłaty ani korzyści majątkowej lub osobistej, o których mowa w ust. 2.
4. Do kosztów pobrania komórek rozrodczych zalicza się koszty:
1) badań i wydania na ich podstawie opinii lekarskich;
2) identyfikacji kandydata na dawcę;
3) kwalifikacji kandydata na dawcę;
4) badań laboratoryjnych poprzedzających pobranie komórek rozrodczych;
5) zabiegu pobrania komórek rozrodczych.
5. Do kosztów pobrania od dawcy lub kandydata na dawcę komórek rozrodczych, poza kosztami określonymi w ust. 4, można zaliczyć również koszty:
1) transportu dawcy lub kandydata na dawcę do i z ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, w którym ma być dokonane pobranie;
2) farmakologicznej stymulacji jajników w przypadku dawczyń komórek jajowych;
3) pobytu dawcy lub kandydata na dawcę w ośrodku medycznie wspomaganej prokreacji związanego z pobraniem;
4) przechowywania i przetworzenia pobranych komórek rozrodczych;
5) uzyskania zarodka;
6) transportu z podmiotu leczniczego pobranych komórek rozrodczych lub zarodków do banku komórek rozrodczych i zarodków;
7) transportu przechowywanych komórek rozrodczych lub zarodków do ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, w którym ma być dokonane zastosowanie.
6. Koszty czynności, o których mowa w ust. 3-5, są ustalane z uwzględnieniem rzeczywistych poniesionych kosztów ich realizacji.
7. Koszty przechowywania komórek rozrodczych lub zarodków przez bank komórek rozrodczych i zarodków ponoszą dawcy, którzy oddali te komórki rozrodcze lub zarodki do przechowywania, z wyjątkiem dawców, którzy oddali komórki rozrodcze do dawstwa innego niż partnerskie, oraz dawców, którzy oddali zarodki do dawstwa zarodka.
 
Wszystko można obejść, w Invictie płacą chyba 5 tyś za dawstwo komórek, zakładam, ze nie płacą za komórki tylko rozliczają to jako koszty. Tak samo płacimy więcej za pakiety w KD niż za zwykłe pakiety. Prawo prawem a codzienna praktyka codzienną praktyką.
 
reklama
Pewnie jest tak jak piszesz. Szczerze to mam to gdzieś jak to robią i w jaki sposób omijają i w polskich i w czeskich klinikach prawa i procedury. Dla mnie najważniejsze jest by pomóc strudzonym parom przytulić ich marzenie a w jaki sposób to się robi to jest najmniej ważne. Dobrze, że są prawnicy, którzy umieją omijać prawo hahahahaha
 
reklama
Myślę, że jeśli chodzi o in vitro nie trzeba jechać specjalnie do Czech. Mamy świetnych specjalistów w Polsce :). Sama podchodziłam do IVF w klinice invicta, osobiście myślę, że mogę polecić :) Mają świetny bank komórek, dużą bazę dawczyń, specjalistyczne labolatoria na własność... Każda dawczyni jest badana bardzo szczegółowo i pod każdym kątem. Dodatkowo klinika daje Ci możliwość wyboru dawczyni ze względu na jej rysopis, dzięki czemu możesz wybrać komórkę z genami podobnym do Twoich. Ja korzystałam z tej opcji, Bo razem z mężem mamy jasne włosy i chcieliśmy, żeby dziecko też takie odziedziczyło :). Jeśli masz jakieś pytania, to dawaj śmiało :)
Czy możemy się jakoś skontaktować?
 
Do góry