reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

reklama
W środę mialam wizytę i usg w klinice wedlug lekarza wszystko ok.tylko wedlug transferu jestem w 9t1d ciąży a usg wskazuje na wielkości zarodka na 8t5d ,trochę mnie to martwi.A dzis pojawiły się bóle typowo miesiączkowe dosyć mocne bardzo sie boję.We wtorekam lekarza ale jyz z poza klinika niki.Zamęcze was ty narzekaniem
 
W środę mialam wizytę i usg w klinice wedlug lekarza wszystko ok.tylko wedlug transferu jestem w 9t1d ciąży a usg wskazuje na wielkości zarodka na 8t5d ,trochę mnie to martwi.A dzis pojawiły się bóle typowo miesiączkowe dosyć mocne bardzo sie boję.We wtorekam lekarza ale jyz z poza klinika niki.Zamęcze was ty narzekaniem
Oj takie roznice w wielkosci to ja mialam non stop, tym się kompletnie nie przejmowałam, to zalezy od wielu czynnikow jak choćby chwilowe ulozenie dzidzi. Co do bóli brzucha to czy gdybys nie byla w ciazy to teraz mniej wiecej wypadałby Ci okres? Bo wtedy takie bóle są fizjologiczne, mi gin tlumaczyla ze ciąża jest w jednej czesci macicy a pozostała śluzówka mogła jeszcze nie zajarzyć że nie trzeba się zachowywac jak przy miesiaczce 🤣
 
Dziewczyny a czy na początku ciąży ,np.9tydz.chciało wam się bardzo często siku czy to w dzień czy w nocy?
 
Mi nie, bo ja mam tak przewlekle 🤣a mega czesto to dopiero jak macica zaczela uciskać na pecherz.
Zrób badanie moczu czy to nie infekcja, ja w ciąży dosc czesto mialam zalecenie kontroli badania moczu
 
Dziewczyny,wczoraj mialam usg juz u lelarza z poza kliniki niby wszystko ok.Tylko powiedział,ze mam macicę dwurożną,kiedys jakis lekarz tez mi o tym wspominał ale powiedział,ze to niegrożne.Potem jeszcze mialam usg u wielu gin.i żaden o tym nie wspominał ,w klinice tez tego nie widzieli albo nie mówili o tym ,nawet mialam histeroskopie i tez w opisie budowa macicy prawidłowa.A wczoraj taka diagnoza ale lekarz specjalne na to nie zareagował.Czy macie moze jakąś wiedzę na temat macicy dwurożnej?
 
Szczerze mówiąc to się trochę nie trzyma kupy. Macica dwurożna to wrodzona wada anatomiczna, moze byc calkowita lub częściowa. Calkowita to macica jest w ksztalcie litery W, mozna nawet miec dwie szyjki macicy. Są problemy z zajsciem w ciąze i jej donoszeniem. Częściowa jest lepszą opcją i urodzić mozna.
Natomiast jest to wada OD URODZENIA wiec podczas starania o ciąze byloby to zdiagnozowane i leczone chirurgicznie. Moze masz tylko lekko zmieniony ksztalt i dlatego jakis nadgorliwiec tak powiedzial. Wtedy nie ma sie czym przejmować. Moja np jest za dluga🤣
 
reklama
Jeśli faktycznie masz macicę dwurożną to musisz byc pod specjalnym nadzorem o tyle, że grozi np przedwczesne skracanie szyjki i czasem trzeba zalozyc szew. Musisz zweryfikować rozpoznanie u kogoś kompetentnego
 
Do góry