reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

indywidulana polozna

kaj

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2010
Postów
149
Miasto
Łomianki
mam pytanie do dziewczyn ktore maja juz porody za soba. Czy bralyscie indywidualna pomoc poloznej do porodu? Czy taka osoba rzeczywiscie pomaga i czy warto by byla przy porodzie?

a do tych ktore jeszcze nie rodzily - czy taka pomoc sobie funduja??
 
reklama
Ja się nad tym zastanawiałam, ale z racji że ostatnio zmieniłam zdanie co do szpitala liczę na to że w szpitalu trafię na fajne położne:)
Wiem że taka "usługa" kosztuje w granicach 500zł:(
Lena a może ty masz jakieś znajomości w szpitalu i mogłabyś w razie czego szepnąć słówko;-);-)
 
Wtrącę się wam na wątek :) Położna przy porodzie to najważniejsza sprawa :) Sama chciałam się zdecydować na prywatną, ostatecznie zdecydowałam się na mały szpital, gdzie nie ma raczej dwóch porodów na raz w związku z tym położna i tak nie odstępowała mnie na krok. Bez niej bym chyba nie urodziła. Wszystko mi i mężowi mówiła. Jak stać masować no i dodawała sił gdy mówiłam, że wychodzę i nie rodzę :) Gdy zniknęła dosłownie na sek (potem się dowiedziałam że po to aby ubrać fartuch do porodu) to ja już kazałam mężowi po nią iść bo zbliżał się skurcz a ja nie wiedziałam pchać czy oddychać czy trzymać :))) Była ze mną 4 godziny dzięki niej mnie nie cieli :)
 
kaj, zakładasz ciągle nowe wątki. O takich tematach można porozmawiać na wątku głównym...

nie wiem czemu Ci to przeszkadza? Nie pisze na watku glownym wlasnie z tego powodu ze tam pisze sie na milion tematow a nie mam czasu przesledzic tych setek wpisow i sprawdzac czy byl poroszany temat czy nie. Pozatym jak sie wchodzi na forum to osobom zainteresowanym danym tematem latwiej jest znalezc cos co go interesuje.
I prosze nie przesadzaj, az tyle nowych watkow nie zalozylam. Bylo ich raptem kilka - a skoro Ci przeszkadzaja mozesz je omijac
 
kaj mi ten watek zupelnie nie przeszkadza, przynajamniej jest konkretne pytanie w kupie :-)

Jesli chodzi o polożną to słyszalam wiele opini,ze bardzo jest przydatna szczegolnie gdy nie masz nikogo bliskiego przy sobie. Taka połozna tez moze wiecej zdziałac jak np.potrzebujesz znieczulenia,a ciebie zbytnio nie słuchaja. No i chyba przydała by sie przy cieciu cesarskim,bo jakby nie patrzec lezysz cały tydzien w szpitalu,wiec jest bardzo pomocna.
 
1,5tys to strasznie dużo:szok::szok:
To takie położne muszą zarabiać w sumie więcej od lekarzy!! Przecież to pewnie większa część jej pensji....
 
ja tez sie nie decyduje
maz bedzie ze mna caly czas wiec sama nie bede ale gdybym musiala byc sama to zdecydowalabym sie na pomoc poloznej
 
reklama
Tu w Holandii jest troche odwrotnie: to polozna prowadzi ciaze i przyjmuje porod, wiec w sumie po tych 9u miesiacach fajnie jest ja miec przy sobie, za to lekarza, jesli wszystko ukladac sie bedzie dobrze, w ogole nie zobacze :eek: Dodam ze jest to oczywiscie standardowa opieka, czyli bezplatna (w ramach ubezpieczenia) Jestem w szoku ze takie ceny polozne sobie zycza za przyjmowanie porodu, w sumie w szpitalu przy porodzie i tak oprocz lekarza jest kilka osob, jedyne co sie moze zdarzyc to to ze beda niezbyt mile :dry:
 
Do góry