reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja bakteryjna

Marzycielka123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2023
Postów
18
Witam czy stosowała któraś z Pań w 1 trymestrze ciąży na infekcje globulki Gyno-Pevaryl 150?
Dostałam dziś od lekarza. W ulotce napisane,że nie należy stosować w 1 trymestrze ciąży.
Mam wątpliwości czy brać:/
 
reklama
Tak coś tam wyszło
Teoretycznie też powinien do tego być posiew :/

W ciąży miałam infekcje i jeden lekarz dał na to jakiś super mocny lek, natomiast inny ginekolog zrobił posiew i się okazało, że potrzebny jest inny, z zupełnie innym składem.
Gdybym wzięła ten pierwszy, to zapewne jeszcze długo meczglabym się z nawrotem infekcji :/
 
Witam czy stosowała któraś z Pań w 1 trymestrze ciąży na infekcje globulki Gyno-Pevaryl 150?
Dostałam dziś od lekarza. W ulotce napisane,że nie należy stosować w 1 trymestrze ciąży.
Mam wątpliwości czy brać:/
Też miałam liczne bakterię w moczu, ale mój lekarz prowadzący bezwzględniej zabronił leków w 1 trymestrze ciąży. Piję dużo płynów około 3l-4l dziennie i syrop z żurawiny, herbatę z żurawiny i przeszło.
 
Super dziękuję za podpowiedź. Też od kilku dni pije sok z żurawiny,biorę probiotyk. Zacznę więcej pić. Piecze mnie dużo mniej niż wcześniej. Czerwonego już w środku nie widział. Poczekam do skończenia 1 trymestru
 
@Marzycielka123 Jeszcze się 5 razy zastanów nad swoją decyzją. Ja nie bardzo rozumiem, co Ci dolega, bo raz piszesz o leku przeciwgrzybiczym, raz o bakteriach (na które lek p/gryzybiczy nie pomoże). Nie jest jasne, czy piecze Cię układ moczowy, czy pochwa? Generalnie jeśli jest infekcja bakteryjna w pęcherzu moczowym lub w pochwie, to jest to niebezpieczne dla dziecka i można nie doczekać do drugiego trymestru. Infekcje leczy się od razu. Ale Ty nie dostałaś antybiotyku, nie miałaś posiewów, więc naprawdę trudno tu coś radzić innego niż żebyś zwiększyła czujność, poszła znowu do lekarza albo zrobiła dodatkowe badania płatne.
 
reklama
@Marzycielka123 Jeszcze się 5 razy zastanów nad swoją decyzją. Ja nie bardzo rozumiem, co Ci dolega, bo raz piszesz o leku przeciwgrzybiczym, raz o bakteriach (na które lek p/gryzybiczy nie pomoże). Nie jest jasne, czy piecze Cię układ moczowy, czy pochwa? Generalnie jeśli jest infekcja bakteryjna w pęcherzu moczowym lub w pochwie, to jest to niebezpieczne dla dziecka i można nie doczekać do drugiego trymestru. Infekcje leczy się od razu. Ale Ty nie dostałaś antybiotyku, nie miałaś posiewów, więc naprawdę trudno tu coś radzić innego niż żebyś zwiększyła czujność, poszła znowu do lekarza albo zrobiła dodatkowe badania płatne.
Piekła mnie pochwa ale nie piecze mnie już nic. Lekarz stwierdził,że nie widzi już w środku zaczerwiwnienia. W moczu wyszły mi obecne leukocyty ale mówił, że to nie jest infekcja układu moczowego. Przepisał mi te tabletki żeby do końca wyleczyć infekcje pochwy. Dzwoniłam się upewnić powiedzieli, że jak nie mam już objawów nie uprzykrza mi to funkcjonowania,to mogę z tym lekiem poczekać do skończenia 12 tygodnia.
 
Do góry