reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Infekcja układu moczowego w ciąży

Pauletka891

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witam ;) dziś wpadam z pytaniem o infekcje układu moczowego.
Odebrałam wyniki z moczu i w osadzie wyszło mi bakterie dość liczne i leukocyty pojedyncze. Reszta w normie. Mój lekarz powiedział mi, że to nie jest nic strasznego, bo mógł się pojawić jeżeli np próbka moczu zbyt długo czekała do badania lub była pobrana niesterylnie, że reszta jest okej i to sugeruje że nic się nie dzieje. Oczywiscie od słowa do słowa i tak mnie zagadał, że zapomnialam powiedzieć, że miewam takie uczucie parcia na siusiu a jak idę do toalety to leci malutko. A za chwilę znów mi się wydaje, że mi się chce. A innym razem mogę nawet 2-3 godziny bez siku.
Dodam że jestem w 31 tc. Czy myślicie że powinno do niego zadzwonić i dopytać czy to normalne takie parcie na pęcherz? I nawet pomimo tych dość licznych baketrii mogę spać spokojnie? Bo się martwię czy coś może zaszkodzić mojej córeczce.
Dodam że sama w domu wdrożyłam sobie żurawinę suszoną i jem oraz piję dużo :)

reklama

momtobe_90

Fanka BB :)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
objawy, które opisujesz świadczą o infekcji więc zadzwoniłabym do niego i powiedziała jak jest. Uspokajał cię bo jeśli nie ma objawów, te sytuacje opisane przez niego mogą się zdarzyć (ale ty obajwy masz). Nie miałaś informacji o azotynach albo pasmach śluzu (też są przy ZUM)?

Ja miałam taką infekcję w ciąży i lekarz przepisał Monural, 2 dawki. Od tego czasu mam idealne wyniki a ogólnie jestem podatna na infekcje układu moczowego :)

Z takich domowych sposobów polecam też herbatę z pokrzywy :) no i czesto się podmywać

Pauletka891

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dziękuję za odpowiedź:) no właśnie i mąż i lekarz mnie zagadali już o czymś innym i ja zapomniałam i tym powiedzieć. I dopiero dziś sobie uświadomiłam że ja chyba nie powiedziałam o tym parciu.
Azotyny nieobecne mam a śluzu nie mam w ogóle w wynikach. Chociaż z reguły miałam ujęte i były pojedyncze.
To jeszcze spróbuję też z pokrzywa ;)

Mamaona

Rozwiązania
12
Parcie na pęcherz może być spowodowane ciąża a baterie przez źle pobrany mocz. Zrób posiew prywatnie, kosztuje kilkanaście zł. Tylko starannie pobierz próbkę

Paulaa1987

Rozwiązania
0
Dziękuję za odpowiedź:) no właśnie i mąż i lekarz mnie zagadali już o czymś innym i ja zapomniałam i tym powiedzieć. I dopiero dziś sobie uświadomiłam że ja chyba nie powiedziałam o tym parciu.
Azotyny nieobecne mam a śluzu nie mam w ogóle w wynikach. Chociaż z reguły miałam ujęte i były pojedyncze.
To jeszcze spróbuję też z pokrzywa ;)
Trudno pobrać mocz sterylnie, bo zawsze coś poleci po kroczu, pojedyncze leukocyty są w granicach normy, przynajmniej w moim laboratorium do 5 leukocytów, ja miałam w próbce moczu wykryte liczne leukocyty 20-30, plus drożdże, a posiew z moczu wyszedł idealny. Próbka moczu zabrudziła się i miałam bezobjawowa infekcje pochwy. Mój lekarz nie przepisuje żadnych leków bez posiewu, tylko leczenie idealnie celowane. Na Teoim miejscu piłabym sok z żurawiny, wodę z cytryna i jak po weekendzie nasila się objawy parcia na pęcherz lub pojawi die pieczenie podczas oddawania moczu to zrób sobie sama posiew moczu (kosztuje max. 30 zł). Będzie wiadomo co leczyć i jakim antybiotykiem, lub będzie wiadome, ze z układem moczowym wszystko Ok.

Pauletka891

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Trudno pobrać mocz sterylnie, bo zawsze coś poleci po kroczu, pojedyncze leukocyty są w granicach normy, przynajmniej w moim laboratorium do 5 leukocytów, ja miałam w próbce moczu wykryte liczne leukocyty 20-30, plus drożdże, a posiew z moczu wyszedł idealny. Próbka moczu zabrudziła się i miałam bezobjawowa infekcje pochwy. Mój lekarz nie przepisuje żadnych leków bez posiewu, tylko leczenie idealnie celowane. Na Teoim miejscu piłabym sok z żurawiny, wodę z cytryna i jak po weekendzie nasila się objawy parcia na pęcherz lub pojawi die pieczenie podczas oddawania moczu to zrób sobie sama posiew moczu (kosztuje max. 30 zł). Będzie wiadomo co leczyć i jakim antybiotykiem, lub będzie wiadome, ze z układem moczowym wszystko Ok.
Dziękuję za odpowiedź. No ja mam pojedyncze leukocyty. Jest na dole ta oś z zakresem od 0 do 5 i tam nie mam nic zaznaczone. Na pewno kupię sobie sok z żurawiny i będę pić wodę z cytryną. A jutro i tak zadzwonię do lekarza bo mnie to będzie cały weekend nurtować bardzo :)

Pauletka891

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny dzwonilam dziś do mojego lekarza i dostałam zalecenie aby przez 10 dni brać Furagin 3*1 tabletka.
Któraś z Was może brała? Dodam że to 31 tc. Bo czytam że nie zaleca się w 1 trymestrze i w donoszonej ciąży od 38 tc.
Wiem, wiem że powinnam udać lekarzowi swojemu bo ma 30 lat doświadczenia, ale jakoś tak się boję brać :)

reklama

Paulaa1987

Rozwiązania
0
Dziewczyny dzwonilam dziś do mojego lekarza i dostałam zalecenie aby przez 10 dni brać Furagin 3*1 tabletka.
Któraś z Was może brała? Dodam że to 31 tc. Bo czytam że nie zaleca się w 1 trymestrze i w donoszonej ciąży od 38 tc.
Wiem, wiem że powinnam udać lekarzowi swojemu bo ma 30 lat doświadczenia, ale jakoś tak się boję brać :)
Tak, moja koleżanka brała w 15 tygodniu, bo miała infekcje i wszystko było dobrze.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Z To jakas infekcja czy ciaza ? Potrzebuję porady 7
Julita_Kow Amniopunkcja a infekcja Potrzebuję porady 3
C Wymaz na paciorkowca a infekcja Potrzebuję porady 6
Wiktoria_W Infekcja pochwy. 8 tydzen ciazy. Jak leczyć? Potrzebuję porady 6
M Staranie a infekcja Staramy się 5
P Interpretacja wyników - infekcja? Potrzebuję porady 6
Daria90 Co się ze mną dzieje? Ciąża, poród, połóg 24
M Infekcja intymna Potrzebuję porady 12
nowamloda12 INFEKCJA intymna w ciąży! :( Potrzebuję porady 17
U Infekcja, staranie, żel i ból Potrzebuję porady 5
D Infekcja pochwy a ciaza Potrzebuję porady 1
nowamloda12 Infekcja? 5t4d ciąży Potrzebuję porady 1
E Ciąża? Infekcja? Ciąża, poród, połóg 2
K Dziwna wydzielina w ciąży Potrzebuję porady 1
P Infekcja pochwy objawem ciąży? Potrzebuję porady 2
S skrócona szyjka przez infekcję Potrzebuję porady 4
NowaNatka porod a infekcja pochwy! Potrzebuję porady 3
R Infekcja. Potrzebuję porady 56
Wyfragmentowana Złe wyniki moczu. Nieleczona infekcja plus zanik objawów ciąży Potrzebuję porady 16
Waleriana infekcja grzybicz Potrzebuję porady 3
G Infekcja czy może jednak ciąża? Potrzebuję porady 4
P Co to jest? Potrzebuję porady 5
P ?? Potrzebuję porady 0
M Infekcja Potrzebuję porady 4
M Infekcja Potrzebuję porady 3
Ayashi86 Infekcja drog moczowych w 3 miesiacu ciazy Potrzebuję porady 4
ZwariowanaSol Infekcja bez gorączki?? Zdrowa mama 5
musli_3 Infekcja Potrzebuję porady 3
O wczesna ciąża, infekcja Ciąża, poród, połóg 8
Takhisis Nadżerka czy infekcja? Żółty wydzielina przed ciążą i w ciąży. Zdrowa mama 10
vampiria Ropna infekcja po cesarce Ciąża, poród, połóg 8
Myszka24bdg Infekcja wirusowa Bydgoszcz 3
G uczulenie czy infekcja?ropne wykwity na pupie Archiwum 2 - 3 latki 0
S Infekcja pochwy Zdrowe dziecko 3
H Infekcja intymna Zdrowa mama 171
Kate2106 Zakażenie układu moczowego Potrzebuję porady 8
Kinia1 Wada układu limfatycznego - proszę o pomoc dla 6 tygodniowej Jagódki Możesz pomóc...zobacz 4
Kinia1 Wada układu limfatycznego Dzieci kochane bardzo 0
G Zakażenie układu moczowego w częsci nieokreślonej u 2 miesiecznego dziecka Forum pediatryczne 12
A Nawracające zapalenia układu moczowego!! Archiwum 2 - 3 latki 0
Elamama Zakażenie ukladu moczowego u niemowlaka Potrzebuję porady 0
P silne bole pecherza moczowego Mamy z UK 4