reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja układu moczowego w ciąży

Pauletka891

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2019
Postów
85
Witam ;) dziś wpadam z pytaniem o infekcje układu moczowego.
Odebrałam wyniki z moczu i w osadzie wyszło mi bakterie dość liczne i leukocyty pojedyncze. Reszta w normie. Mój lekarz powiedział mi, że to nie jest nic strasznego, bo mógł się pojawić jeżeli np próbka moczu zbyt długo czekała do badania lub była pobrana niesterylnie, że reszta jest okej i to sugeruje że nic się nie dzieje. Oczywiscie od słowa do słowa i tak mnie zagadał, że zapomnialam powiedzieć, że miewam takie uczucie parcia na siusiu a jak idę do toalety to leci malutko. A za chwilę znów mi się wydaje, że mi się chce. A innym razem mogę nawet 2-3 godziny bez siku.
Dodam że jestem w 31 tc. Czy myślicie że powinno do niego zadzwonić i dopytać czy to normalne takie parcie na pęcherz? I nawet pomimo tych dość licznych baketrii mogę spać spokojnie? Bo się martwię czy coś może zaszkodzić mojej córeczce.
Dodam że sama w domu wdrożyłam sobie żurawinę suszoną i jem oraz piję dużo :)
 
reklama
Rozwiązanie
nie martw się iidź do lekarza - przepisze antybiotyk i wszystko się wyczyści. Zapytaj go o Monural jesli będzie chciał przepisać inny - to antybiotyk w formie proszku do rozrobienia w wodzie i wystarczy 1-2 dawki by przeszła infekcja :) Ja cale życie się zmagam z ZUM i w ciąży miałam już 2 razy, za drugim razem dostałam Monural i od tego czasu mam idealne wyniki :)
Idę właśnie w poniedziałek, więc mu napomnę o takim leku jakby chciał coś innego mi przepisać :) kurcze im bliżej porodu tym coraz bardziej wszystko wyolbrzymiam 😁 mąż już ledwo wytrzymuje moje przerażenie 😁😁😁
reklama
Pij dużo, żurawina fajnie działa. Furagin w drugim trymestrze tez brałam. Mogę Ci polecić też dobry probiotyk nazywa się Urolact jest probiotykiem urologicznym. Bardzo fajnie wspomaga pracę układu moczowego mi pomógł, poleciła mi go ginekolog.
 
Dziękuję :) niestety furaginy mi nie sprzedali w żadnej aptece:/ wszędzie mi mówiły farmaceutki, że już zbyt zaawansowana ciąża :(
I tak postawiłam faktycznie na naturę- piję bardzo dużo wody. Jem suszoną żurawinę oraz popijam okropny sok z żurawiny. I muszę powiedzieć że po tygodniu takiego żurawinowania, jak ręką odjął :)
A o ten probiotyk dopytam teraz mojego gina bo może powinnam sobie też zafundować taką kurację :)
 
Dziękuję :) niestety furaginy mi nie sprzedali w żadnej aptece:/ wszędzie mi mówiły farmaceutki, że już zbyt zaawansowana ciąża :(
I tak postawiłam faktycznie na naturę- piję bardzo dużo wody. Jem suszoną żurawinę oraz popijam okropny sok z żurawiny. I muszę powiedzieć że po tygodniu takiego żurawinowania, jak ręką odjął :)
A o ten probiotyk dopytam teraz mojego gina bo może powinnam sobie też zafundować taką kurację :)
No ja jestem w 21 tyg więc faktycznie może Panie farmaceutki się obawiały masz już późniejsze tygodnie :) a żurawina super sprawa chociaż sok na początku był dla mnie nie do przełknięcia potem się przyzwyczaiłam :) woda z cytryna podobno też fajnie działa. A co do probiotyku to podpytaj ja akurat miałam ten o którym pisałam on jest w formie proszku rozpuszczałam sobie go w wodzie i wypijałam raz dziennie. Nie mniej jednak każdy inny probiotyk typu np Provag też nie zaszkodzi a przy okazji wspomoże pochwe. Życzę Ci zatem żeby dolegliwości pęcherzowe opuściły Cię na dobre :) bo doskonale wiem co to za "przyjemność" :/.
 

Załączniki

  • 304599413_image.png
    304599413_image.png
    99,6 KB · Wyświetleń: 90
No właśnie tak mi mówiły że to już za zaawansowana. Chociaż na ulotce pisało że od 38 nie wolno brać. No ale cóż nie będę się z nimi kłóciła :) jakby mi nie przeszło to bym do lekarza się udała ale skoro przeszło to czekam na następną wizytę i w pt będę robić badanie moczu kolejne 😁 oj ja sobie tak pomyślałam, co to pić soczek z żurawiny 😁 kupiłam dwie butle to mówię będę miała na dwa dni 😁 wlalam cała szklanke, przechylilam i o mało się nie udławiłam 😲 jakie to okropne! No ale tak jak piszesz idzie się przyzwyczaić potem:)
No to podsune mojemu lekarzowi że może bym sobie taki probiotyk zastosowała :)
 
No właśnie tak mi mówiły że to już za zaawansowana. Chociaż na ulotce pisało że od 38 nie wolno brać. No ale cóż nie będę się z nimi kłóciła :) jakby mi nie przeszło to bym do lekarza się udała ale skoro przeszło to czekam na następną wizytę i w pt będę robić badanie moczu kolejne 😁 oj ja sobie tak pomyślałam, co to pić soczek z żurawiny 😁 kupiłam dwie butle to mówię będę miała na dwa dni 😁 wlalam cała szklanke, przechylilam i o mało się nie udławiłam 😲 jakie to okropne! No ale tak jak piszesz idzie się przyzwyczaić potem:)
No to podsune mojemu lekarzowi że może bym sobie taki probiotyk zastosowała :)
Ja kupuje sok w aptece - Ekamedica w ciemnej butelce 500 ml. Tego soku wlewasz 25 ml do szklanki, uzupełniasz wodą, jak za kwaśny to możesz dosłodzić miodem, albo sokiem malinowym - ja lubię taki kwaskowaty, bo orzeźwia. Dwie takie szklanki na dzień piję, Polecam!
 
O
Ja kupuje sok w aptece - Ekamedica w ciemnej butelce 500 ml. Tego soku wlewasz 25 ml do szklanki, uzupełniasz wodą, jak za kwaśny to możesz dosłodzić miodem, albo sokiem malinowym - ja lubię taki kwaskowaty, bo orzeźwia. Dwie takie szklanki na dzień piję, Polecam!
Ja akurat kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością żywnością. Ale tak wypijałam troszkę więcej na cały dzień. Ale nie wiem czy to taki sam :) był kwaśny ale dało radę wypić 😁 może ten apteczny jest bardziej skoncentrowany:)
 
Ehhhh i się cieszyłam, że mi przeszło. A dziś odebrałam wyniki z moczu i znów są bakterie i leukocyty. Tym razem bakterie już liczne zamiast dość liczne, a leukocyty 1-3. A nic mnie już nie boli. Nie latam tak siusiać po kropelce :( już mnie to złości bo w sumie na końcowej prostej jesteśmy, całą ciążę wyniki były idealne a teraz się akurat coś zaczyna psuć:(
 
Ehhhh i się cieszyłam, że mi przeszło. A dziś odebrałam wyniki z moczu i znów są bakterie i leukocyty. Tym razem bakterie już liczne zamiast dość liczne, a leukocyty 1-3. A nic mnie już nie boli. Nie latam tak siusiać po kropelce :( już mnie to złości bo w sumie na końcowej prostej jesteśmy, całą ciążę wyniki były idealne a teraz się akurat coś zaczyna psuć:(
nie martw się iidź do lekarza - przepisze antybiotyk i wszystko się wyczyści. Zapytaj go o Monural jesli będzie chciał przepisać inny - to antybiotyk w formie proszku do rozrobienia w wodzie i wystarczy 1-2 dawki by przeszła infekcja :) Ja cale życie się zmagam z ZUM i w ciąży miałam już 2 razy, za drugim razem dostałam Monural i od tego czasu mam idealne wyniki :)
 
reklama
nie martw się iidź do lekarza - przepisze antybiotyk i wszystko się wyczyści. Zapytaj go o Monural jesli będzie chciał przepisać inny - to antybiotyk w formie proszku do rozrobienia w wodzie i wystarczy 1-2 dawki by przeszła infekcja :) Ja cale życie się zmagam z ZUM i w ciąży miałam już 2 razy, za drugim razem dostałam Monural i od tego czasu mam idealne wyniki :)
Idę właśnie w poniedziałek, więc mu napomnę o takim leku jakby chciał coś innego mi przepisać :) kurcze im bliżej porodu tym coraz bardziej wszystko wyolbrzymiam 😁 mąż już ledwo wytrzymuje moje przerażenie 😁😁😁
 
Rozwiązanie
Do góry