reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja układu moczowego w ciąży

Pauletka891

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2019
Postów
85
Witam ;) dziś wpadam z pytaniem o infekcje układu moczowego.
Odebrałam wyniki z moczu i w osadzie wyszło mi bakterie dość liczne i leukocyty pojedyncze. Reszta w normie. Mój lekarz powiedział mi, że to nie jest nic strasznego, bo mógł się pojawić jeżeli np próbka moczu zbyt długo czekała do badania lub była pobrana niesterylnie, że reszta jest okej i to sugeruje że nic się nie dzieje. Oczywiscie od słowa do słowa i tak mnie zagadał, że zapomnialam powiedzieć, że miewam takie uczucie parcia na siusiu a jak idę do toalety to leci malutko. A za chwilę znów mi się wydaje, że mi się chce. A innym razem mogę nawet 2-3 godziny bez siku.
Dodam że jestem w 31 tc. Czy myślicie że powinno do niego zadzwonić i dopytać czy to normalne takie parcie na pęcherz? I nawet pomimo tych dość licznych baketrii mogę spać spokojnie? Bo się martwię czy coś może zaszkodzić mojej córeczce.
Dodam że sama w domu wdrożyłam sobie żurawinę suszoną i jem oraz piję dużo :)
 
reklama
Rozwiązanie
nie martw się iidź do lekarza - przepisze antybiotyk i wszystko się wyczyści. Zapytaj go o Monural jesli będzie chciał przepisać inny - to antybiotyk w formie proszku do rozrobienia w wodzie i wystarczy 1-2 dawki by przeszła infekcja :) Ja cale życie się zmagam z ZUM i w ciąży miałam już 2 razy, za drugim razem dostałam Monural i od tego czasu mam idealne wyniki :)
Idę właśnie w poniedziałek, więc mu napomnę o takim leku jakby chciał coś innego mi przepisać :) kurcze im bliżej porodu tym coraz bardziej wszystko wyolbrzymiam 😁 mąż już ledwo wytrzymuje moje przerażenie 😁😁😁
objawy, które opisujesz świadczą o infekcji więc zadzwoniłabym do niego i powiedziała jak jest. Uspokajał cię bo jeśli nie ma objawów, te sytuacje opisane przez niego mogą się zdarzyć (ale ty obajwy masz). Nie miałaś informacji o azotynach albo pasmach śluzu (też są przy ZUM)?

Ja miałam taką infekcję w ciąży i lekarz przepisał Monural, 2 dawki. Od tego czasu mam idealne wyniki a ogólnie jestem podatna na infekcje układu moczowego :)

Z takich domowych sposobów polecam też herbatę z pokrzywy :) no i czesto się podmywać
 
Dziękuję za odpowiedź:) no właśnie i mąż i lekarz mnie zagadali już o czymś innym i ja zapomniałam i tym powiedzieć. I dopiero dziś sobie uświadomiłam że ja chyba nie powiedziałam o tym parciu.
Azotyny nieobecne mam a śluzu nie mam w ogóle w wynikach. Chociaż z reguły miałam ujęte i były pojedyncze.
To jeszcze spróbuję też z pokrzywa ;)
 
Parcie na pęcherz może być spowodowane ciąża a baterie przez źle pobrany mocz. Zrób posiew prywatnie, kosztuje kilkanaście zł. Tylko starannie pobierz próbkę
 
Dziękuję za odpowiedź:) no właśnie i mąż i lekarz mnie zagadali już o czymś innym i ja zapomniałam i tym powiedzieć. I dopiero dziś sobie uświadomiłam że ja chyba nie powiedziałam o tym parciu.
Azotyny nieobecne mam a śluzu nie mam w ogóle w wynikach. Chociaż z reguły miałam ujęte i były pojedyncze.
To jeszcze spróbuję też z pokrzywa ;)
Trudno pobrać mocz sterylnie, bo zawsze coś poleci po kroczu, pojedyncze leukocyty są w granicach normy, przynajmniej w moim laboratorium do 5 leukocytów, ja miałam w próbce moczu wykryte liczne leukocyty 20-30, plus drożdże, a posiew z moczu wyszedł idealny. Próbka moczu zabrudziła się i miałam bezobjawowa infekcje pochwy. Mój lekarz nie przepisuje żadnych leków bez posiewu, tylko leczenie idealnie celowane. Na Teoim miejscu piłabym sok z żurawiny, wodę z cytryna i jak po weekendzie nasila się objawy parcia na pęcherz lub pojawi die pieczenie podczas oddawania moczu to zrób sobie sama posiew moczu (kosztuje max. 30 zł). Będzie wiadomo co leczyć i jakim antybiotykiem, lub będzie wiadome, ze z układem moczowym wszystko Ok.
 
Trudno pobrać mocz sterylnie, bo zawsze coś poleci po kroczu, pojedyncze leukocyty są w granicach normy, przynajmniej w moim laboratorium do 5 leukocytów, ja miałam w próbce moczu wykryte liczne leukocyty 20-30, plus drożdże, a posiew z moczu wyszedł idealny. Próbka moczu zabrudziła się i miałam bezobjawowa infekcje pochwy. Mój lekarz nie przepisuje żadnych leków bez posiewu, tylko leczenie idealnie celowane. Na Teoim miejscu piłabym sok z żurawiny, wodę z cytryna i jak po weekendzie nasila się objawy parcia na pęcherz lub pojawi die pieczenie podczas oddawania moczu to zrób sobie sama posiew moczu (kosztuje max. 30 zł). Będzie wiadomo co leczyć i jakim antybiotykiem, lub będzie wiadome, ze z układem moczowym wszystko Ok.
Dziękuję za odpowiedź. No ja mam pojedyncze leukocyty. Jest na dole ta oś z zakresem od 0 do 5 i tam nie mam nic zaznaczone. Na pewno kupię sobie sok z żurawiny i będę pić wodę z cytryną. A jutro i tak zadzwonię do lekarza bo mnie to będzie cały weekend nurtować bardzo :)
 
reklama
Dziewczyny dzwonilam dziś do mojego lekarza i dostałam zalecenie aby przez 10 dni brać Furagin 3*1 tabletka.
Któraś z Was może brała? Dodam że to 31 tc. Bo czytam że nie zaleca się w 1 trymestrze i w donoszonej ciąży od 38 tc.
Wiem, wiem że powinnam udać lekarzowi swojemu bo ma 30 lat doświadczenia, ale jakoś tak się boję brać :)
 
reklama
Dziewczyny dzwonilam dziś do mojego lekarza i dostałam zalecenie aby przez 10 dni brać Furagin 3*1 tabletka.
Któraś z Was może brała? Dodam że to 31 tc. Bo czytam że nie zaleca się w 1 trymestrze i w donoszonej ciąży od 38 tc.
Wiem, wiem że powinnam udać lekarzowi swojemu bo ma 30 lat doświadczenia, ale jakoś tak się boję brać :)
Tak, moja koleżanka brała w 15 tygodniu, bo miała infekcje i wszystko było dobrze.
 
Do góry