reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcje w ciąży

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2018
Postów
13
Kochane mamy jak daliście sobie radę z infekcjami pochwy. Ja już prawie trzy miesiące walczę. Najpierw grzybica teraz bakterie. Powiedział że najlepszą była by penicylina ale ja nie mogę jej wziąść. Dwa rodzaje tabletek dopochwowych na bakterie i ulga na trochę już czuję że zaczyna swędzieć. A wizyta dopiero za tydzień. Jestem zalamana a do rozwiązania jeszcze 3 miesiące.
 
reklama
Przede wszystkim probiotyk- trivagin polecam, bardzo po nim poprawila mi się flora bakteryjna pochwy. Miałaś posiew? Jak nie to trzeba zrobić i wziąć antybiotyk- tak najszybciej i najskuteczniej pozbędziesz się bakterii.
 
Miałam posiew i wyszly jakieś tam bakterie. Lekarz chciał mi dać penicyline ale mam uczulenie. Dostałam tabletki dopochwowe na bakterie. Pomogły jak je brałam. Teraz znowu wszystko od początku. Wizyta dopiero za tydzień. A prowadzę ciąże w Niemczech.
 
Miałam robiony posiew. Wyszło trochę bakterii ale lekarz nie powiedział jakie. Chciał przepisać penicyline ale ja mam uczulenie. Dostałam jakież tabletki dopochwowe na bakterie i było dobrze jak brałam. Teraz znowu od nowa. A wizyta za tydzień. Nigdy nie doczekałam do wizyty normalnie. Zawsze między wizytami musiałam iść po tabletki. Ja już nie mam sił. Tak się boję o maleństwo.
 
Ja też bardzo polecam probiotyki.mi najlepiej sprawdził się taki zestaw :doustnie-provag i dopochwowo-invag. Poza tym dieta- zero słodyczy, dużo kwaśnych rzeczy np. kiszonki, grejpfruty, woda z cytryną. Powodzenia!
 
Miałam robiony posiew. Wyszło trochę bakterii ale lekarz nie powiedział jakie. Chciał przepisać penicyline ale ja mam uczulenie. Dostałam jakież tabletki dopochwowe na bakterie i było dobrze jak brałam. Teraz znowu od nowa. A wizyta za tydzień. Nigdy nie doczekałam do wizyty normalnie. Zawsze między wizytami musiałam iść po tabletki. Ja już nie mam sił. Tak się boję o maleństwo.
No ale jak to skoro miałaś posiew to nie dostałaś wyniku do ręki? Na wyniku jest jakie to bakterie i jaki antybiotyk na nie działa- weź idź do innego lekarza może.
 
Spróbuj probiotyki plus dobry (w sensie łagodny i bez mydła) żel do higieny intymnej. Pomaga bawełniana bielizna i jak najmniej wkładek, a na noc wietrzenie :)

Ewentualnie przyjrzyj się swojej diecie :) czasami słodycze mogą nasilać infekcji...

Przede wszystkim dobre leki. Tutaj musi lekarz dobrać, bo reszta to wspomaganie :)
 
Jedź codziennie jogurt naturalny. Dobrze działa również żurawiną. U mnie zadziałało. A mialam to samo co ty
 
reklama
Od początku ciąży zmagam się z infekcjami.
Najpierw jakieś zapalenie, lekarka się za głowę złapała jak zobaczyła. Robiłam posiew, wyszedł mi gronkowiec. Przy wynikach posiewu robią od razu antybiogram, czyli sprawdzają jaki antybiotyk zadziała w tym przypadku. U mnie zadziałał Duomox. Bałam się bardzo, bo wszystko działo się przed 12 tygodniem ciąży.
Obecnie zmagam się z grzybicą. Co 2 dni mam stosować dopochwowo kapsułki InVag i używać Tantum Rosa. Dodatkowo kupiłam sobie w aptece emulsję do higieny intymnej ProVag.
Lekarka mówi, że jeszcze coś tam się dzieje, ale jest ogromna poprawa. A ja nie odczuwam już żadnych przykrych dolegliwości.
 
Do góry