reklama

Informacja o ciazy nbedac na l4 od neurologa

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Kasiula_84, 1 Kwiecień 2016.

1. Kasiula_84

Kasiula_84 Początkująca w BB

Witam,
    Prosze o pomoc, gdyz nie wiem jak teraz to mam zrobic.
    Wlasnie dowiedzilam sie, ze jestem w ciazy, na razie to tajemnica, czekam na wizyte u lekarza, obecnie jestem na l4 z powodu wypadku w pracy dwa miesiace,
    Moje pytanie brzmi: czy jak bym poszla na l4 ciazowe z kodem B to czy to l4 z wypadku to mi odlicza od ciazowego tych 270 dni, tzn ze skroci mi sie ten czas o to co teraz bylam ??
    Niestety nie mam u siebie nikogo zufanego kto by mi doradzil co i jak, a wiadomo chcialabym, zeby bylo jak najlepiej,
    Za tydzien koncze zwolnienie to wczesniejsze z wypadku, chce isc na zwolnienie z kodem B, to musze wrocic do pracy chociaz na 1 dzien zeby mi sie nie wliczalo to zwolnienie z wypadku?
    Czy wystarczy ze bede miec wolne sobota niedziela w poniedsialek pewnie bede miec komisje w pracy, to ten weekend wlicza sie w dni wolne, nawet przed komisja, czy musze byc po komisji dopuszczajacej mjie do pracy??

Bede wdzieczna za kazda pomoc.

2. tęczowa89

tęczowa89 Fanka BB :)

z tego co się orientuję to jeden dzień przerwy nic nie da, bo Zus Ci naliczy ciągłość zwolnienia. Przerwa musiałaby by być 30 dni...ale mogę się mylić

3. reklama
  4. Kitki

Kitki Fanka BB :)

Mi sie wydaje ze nie musisz wcale wracac. Chodzi Ci o te 270dni choroby ze pozniej swiadczenie rehabilitacyjne musialoby byc i komisja zus tak? Nie wiem czy sie nie myle ale moim zdaniem te 270dni to jest na dana chorobe/schorzenie a przeciez teraz bedziesz miala calkiem inne nowe zwolniemie z nowym symbolem choroby. Wiec te 270dni od nowa by sie liczylo. Druga sprawa ze podstawe placowa do wyliczenia zwolnienia bedziesz miala taka sama. Tyle ze zamiast 80% dostaniesz 100% podstawy. Zeby miec inna to od zwolnienia jednego i drugiego musialyby minac 3mce.
    Najlepiej zadzwon do zus albo podjedz to wszystkiego sie dowiesz, tam nie gryza;) :)

Poleć forum