reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Informacje o MKP,KBG,Familienbeihilfe itp

karolask87

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Wiedeń
Rozwiązania
0
Od nas nie wymagali żadnych dokumentów z PL, ale dziecko urodziło się tutaj, kilka lat po wymeldowaniu i wyjeździe z PL do AT. Na ogół papiery do AT przychodzą nie długo potem jak przyjdą decyzje z poskładanych wniosków w PL do was samych. Zapytaj w polskich urzędach czy już wysłali informacje do tutejszych.

reklama
Rozwiązania
0
Hej, pisze do was z zapytaniem czy spotkała się któraś z Was z problemem podobnym do mojego. Dwa lata temu urodziłam w Polsce córkę, w tym czasie mąż pracował w Austrii od 1.5 roku. Po porodzie pojechałam do męża. Zameldowaliśmy się na stałe w Austrii. Zaczęliśmy się starać o kinderbetreuungsgeld. Do dziś dnia nie przyznano nam tego zasiłku. Ciagle im czegoś brakowało, chociaż my dostawaliśmy informacje że już wszystko mają, a za chwilę jednak czegoś brakowało. W międzyczasie wróciliśmy do Polski i mieszkamy tutaj, ale nasz doradca powiedział że te pieniądze za czas pracy męża w Austrii w dalszym ciągu nam się naleza. Zasiłek rodzinny bez problemu mieliśmy przyznany w Austrii. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji? Minęło już dwa lata a my dalej czekamy na jakąś konkretną odpowiedź z KK. Może macie jakąś radę co zrobić? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny.
Mam pytanie odnośnie familienbeihilfe. Złożyliśmy wniosek 6 miesięcy temu i czekamy. W finanzamt powiedzieli nam że czekają na odpowiedź z Polski. I właśnie ile czasu czekaliscie aż odeślą dokumenty z Polski.?
U nas trwało to bardzo długo. Polska wysyłała, Austria twierdziła że nie dostała. Dwa razy musiałam się przejść do urzędu Marszałkowskiego, raz wysłali ponownie i w końcu udostępnili mi potwierdzenie odbioru przez stronę austriacka. Wtedy Austria też potwierdziła odbiór dokumentów.

Rozwiązania
0
U nas trwało to bardzo długo. Polska wysyłała, Austria twierdziła że nie dostała. Dwa razy musiałam się przejść do urzędu Marszałkowskiego, raz wysłali ponownie i w końcu udostępnili mi potwierdzenie odbioru przez stronę austriacka. Wtedy Austria też potwierdziła odbiór dokumentów.
Dodzwoniłam się do urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu,dokumenty do nich dotarły i mają na odpowiedź teoretycznie trzy miesiące. Ale pani powiedziała że różnie to bywa. Także musimy czekać.

Do góry