reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Inhalacja 1,5 rocznego dziecka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Jak prawidłowo przeprowadzać inhalację z soli fizjologicznej 0,9% u dziecka 1,5 roku? Ile ml soli wlać na jeden raz? Ile minut może trwać inhalacja?
Ampułka ma 5ml. Czy można wlać całą ampułkę? Wychodzi to na 10min inhalacji.
Tak samo ile ml i jal dlugo inhalacja z soli stężonej 3%?
 
reklama
My robimy 3ml- tak jak zalecił lekarz. Okresowo, 2ml i 1ml np nebudu.
Neubulizacja jest polecananawet, jeśli nic się nie dzieje. Nasz syn ma nawroty stanów zapalnych dróg oddechowych, bez kaszlu i kataru wlewamy 3ml (na oko). Dla synka wlewamy tylko ta zwykłą sól, myślę,że 3% to bardziej dla starszego.. Takie 3ml trwają kilka minut (mówimy o neubulizatorze, nie parowce)- widać, jak się kończy.
 
Córeczka ma katar i pokaszluje. Lekarz oprocz przepisanych lekow (syrop, antybiotyk) zalecił inhalacje z soli fizjologicznej 0,9 i tej 3%. Ale nie powiedzial ile ml. Dostalam w aptece same ampulki 5ml bez zadnej ulotki i nie wiem z ilu ml mozna robic.
Wlałam całą ampułke 5ml- inhalacja trwała 10min i teraz sie zastanawiam czy to nie za duzo?
 
Ja dzieliłam ampułkę na dwie dawki po 2,5ml. I robić 3 inhalacje dziennie.
Z tego co pamiętam, to optymalnie jest 2-3ml. No i na 3% musisz uważać, bo może nasilać skurcz oskrzeli.
Ja bym pozostała przy tej 0,9%.
Jednorazowo 5ml na pewno krzywdy nie zrobi.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

edit. Ja do inhalacji polecam ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ SOLANKOWĄ JODOWO-BROMOWĄ - i z tego robić inhalacje. U nas sprawdzała i sprawdza się super. Dużo lepiej niż sól fizjologiczna. Według ulotki można stosować i u noworodków.
 
Ja dzieliłam ampułkę na dwie dawki po 2,5ml. I robić 3 inhalacje dziennie.
Z tego co pamiętam, to optymalnie jest 2-3ml. No i na 3% musisz uważać, bo może nasilać skurcz oskrzeli.
Ja bym pozostała przy tej 0,9%.
Jednorazowo 5ml na pewno krzywdy nie zrobi.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

edit. Ja do inhalacji polecam ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ SOLANKOWĄ JODOWO-BROMOWĄ - i z tego robić inhalacje. U nas sprawdzała i sprawdza się super. Dużo lepiej niż sól fizjologiczna. Według ulotki można stosować i u noworodków.
A możesz napisać jak, często jakie ilości?
 
Ja dzieliłam ampułkę na dwie dawki po 2,5ml. I robić 3 inhalacje dziennie.
Z tego co pamiętam, to optymalnie jest 2-3ml. No i na 3% musisz uważać, bo może nasilać skurcz oskrzeli.
Ja bym pozostała przy tej 0,9%.
Jednorazowo 5ml na pewno krzywdy nie zrobi.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

edit. Ja do inhalacji polecam ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ SOLANKOWĄ JODOWO-BROMOWĄ - i z tego robić inhalacje. U nas sprawdzała i sprawdza się super. Dużo lepiej niż sól fizjologiczna. Według ulotki można stosować i u noworodków.
Lekarz mowil tylko, zeby inhalacje robic 2 razy dziennie. Rano tą 3% i wieczorem 0,9. I tak wlasnie robilam przez 3 dni ale wlewałam po 5ml. Czy taka ilosc mogla w jakis sposob zaszkodzic dziecku?
Juz jest ogolnie o wiele lepiej z chorobą, mniej kataru i kaszlu.
Bardzo dziekuje za odpowiedz.
Powinien powiedziec ile ml, i jak dostalam takie ampulki po 5ml to myslalam ze trzeba wlac wszystko. Pierwszy raz robie dziecku inhalacje.
 
@Monag89 Na pewno krzywdy tym nie zrobiłaś. A jak dziecko dało radę wytrzymać i pomogło, to cel został osiągnięty. Nas niejednokrotnie inhalacje uchroniły przed antybiotykiem :)

@frez.ja1987 Najlepiej 3x dziennie po ok 3ml. A profilaktycznie wystarczy 1x dziennie.
 
reklama
@Monag89 Na pewno krzywdy tym nie zrobiłaś. A jak dziecko dało radę wytrzymać i pomogło, to cel został osiągnięty. Nas niejednokrotnie inhalacje uchroniły przed antybiotykiem :)

@frez.ja1987 Najlepiej 3x dziennie po ok 3ml. A profilaktycznie wystarczy 1x dziennie.
Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedz. Jestem teraz spokojniejsza.
Tez nie chcialam antybiotyku ale lekarz stwierdzil ze to poczatek zapalenia oskrzeli. Mala duzo kaszlala w nocy. A po 3 dniach wlasnie duza poprawa.
 
Do góry