reklama

Inhalacje na zatoki??

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez charlene, 21 Listopad 2011.

1. charlene

charlene Fanka BB :)

WItajcie!
    Swego czasu moj dziec byl chory i zostal mu kupiony inhalator z nebulizatorem. Dziec wyzdrowial, natomiast ja mam ciagle katar,a teraz juz zapalenie zatok chyba bo boli mnie cala lewa strona twarzy (od skroni do szczeki - szczeka jest najgorsza) i czolo, zwlaszcza przy schylaniu. Mam sinupret,ktorego uzywam, ale nie chce poki co sie antybiotykowac - czy sa jakies inhalacje, ktore moglyby pomoc? Cos co mozna zaaplikowac do tej maszynerii?? Mam koncowke do nosa. Z gory dziekuje za odpowiedz.

2. happybeti

happybeti show must go on...

Może zwyczjanie olejki do inhalacji?Jakiś Inhalol np.?Albo Vick,Olbas- jak moja niunia miała katar,to robiłam jej takie kąpiele z dodatkiem olejku i jeszcze dodatkowo skrapiałam pościel.

3. reklama
  4. Perfecta

Perfecta Fanka BB :)

Witam
    Ja bym Olbasem nie odwazyła się inhalować.... Po pierwsze że osad zostanie w pojemniku i strasznie cięzko się go pozbyć a dziecko nie może tak bezpośrednio dostawać tego specyfiku. To jest olejek przeznaczony do inhalacji ale na ciepłą wode z 2 max 3 krople do miski i tak by odkaziło mieszkanie , lub 1-2 krople do inhalacji pod ręcznikiem ale z autopsji wiem że nie da się dłużej wytrzymac niż 5 minut z przerwami bo tak szczypie... więc co do piero jak się zaaplikuje bezpośrednio do nosa .
    Co do odpowiedzi na Twoje pytanie to proponuję najzwyklejszą sól fizjologiczną do nabycia w aptece. To powinno dać pożądany efekt:tak: U mnie pierwsza inhalacja zakończyła się 5 dniowym katarem tak skutecznie oczyszcza zatoki:)
    Pozdrawiam i zdrówka życzę!

5. karusia87

karusia87 Zaciekawiona BB

Zgadzam się z Perfectą. Do nebulizatorów nie można dodawać m.in. olejków eterycznych, mogą uszkodzić części. Stosuje się sól fizjologiczną w ampułkach i płyny na których jest to wyraźnie zaznaczone czyli np. mucosolvan płyn do nebulizacji albo Berodual krople do nebulizatora. Pozdrawiam i życzę zdrowia:-) Farmaceutka

6. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

mloda wlasnie ma zalecone na zaflegmione oskrzela sol fiziologiczna i kilka kropel plyn do nebulizatora, my mielismy i mucosolvan i berodual wczesniej, nie pamietam dokladnych dawek, teraz mloda ma dokladnie do inhalacji wode fiz. i 2 ml mucosolvan

7. charlene

charlene Fanka BB :)

Dzieki wielkie za podpowiedzi :) U mnie w koncu najlepiej sprawdzila sie sol fizjologiczna - juz po jednej inhalacji przeszedl bol zatok, a nos sie udroznil. Lekarka zalecila mi z mucosolvanem ale strasznie mnie po tym bolal nos i zatoki - moze za mocno sie zaciagalam :) Ogolnie to moja pierwsza zima kiedy nie musze ciagle uzywac kropli do nosa, wiec polecam inhalacje.

Poleć forum