reklama

Inhalacje na zatoki??

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez charlene, 21 Listopad 2011.

1. charlene

charlene Fanka BB :)

WItajcie!
    Swego czasu moj dziec byl chory i zostal mu kupiony inhalator z nebulizatorem. Dziec wyzdrowial, natomiast ja mam ciagle katar,a teraz juz zapalenie zatok chyba bo boli mnie cala lewa strona twarzy (od skroni do szczeki - szczeka jest najgorsza) i czolo, zwlaszcza przy schylaniu. Mam sinupret,ktorego uzywam, ale nie chce poki co sie antybiotykowac - czy sa jakies inhalacje, ktore moglyby pomoc? Cos co mozna zaaplikowac do tej maszynerii?? Mam koncowke do nosa. Z gory dziekuje za odpowiedz.

2. happybeti

happybeti show must go on...

Może zwyczjanie olejki do inhalacji?Jakiś Inhalol np.?Albo Vick,Olbas- jak moja niunia miała katar,to robiłam jej takie kąpiele z dodatkiem olejku i jeszcze dodatkowo skrapiałam pościel.

3. reklama
  4. Perfecta

Perfecta Fanka BB :)

Witam
    Ja bym Olbasem nie odwazyła się inhalować.... Po pierwsze że osad zostanie w pojemniku i strasznie cięzko się go pozbyć a dziecko nie może tak bezpośrednio dostawać tego specyfiku. To jest olejek przeznaczony do inhalacji ale na ciepłą wode z 2 max 3 krople do miski i tak by odkaziło mieszkanie , lub 1-2 krople do inhalacji pod ręcznikiem ale z autopsji wiem że nie da się dłużej wytrzymac niż 5 minut z przerwami bo tak szczypie... więc co do piero jak się zaaplikuje bezpośrednio do nosa .
    Co do odpowiedzi na Twoje pytanie to proponuję najzwyklejszą sól fizjologiczną do nabycia w aptece. To powinno dać pożądany efekt:tak: U mnie pierwsza inhalacja zakończyła się 5 dniowym katarem tak skutecznie oczyszcza zatoki:)
    Pozdrawiam i zdrówka życzę!

5. karusia87

karusia87 Zaciekawiona BB

Zgadzam się z Perfectą. Do nebulizatorów nie można dodawać m.in. olejków eterycznych, mogą uszkodzić części. Stosuje się sól fizjologiczną w ampułkach i płyny na których jest to wyraźnie zaznaczone czyli np. mucosolvan płyn do nebulizacji albo Berodual krople do nebulizatora. Pozdrawiam i życzę zdrowia:-) Farmaceutka

6. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

mloda wlasnie ma zalecone na zaflegmione oskrzela sol fiziologiczna i kilka kropel plyn do nebulizatora, my mielismy i mucosolvan i berodual wczesniej, nie pamietam dokladnych dawek, teraz mloda ma dokladnie do inhalacji wode fiz. i 2 ml mucosolvan

7. charlene

charlene Fanka BB :)

Dzieki wielkie za podpowiedzi :) U mnie w koncu najlepiej sprawdzila sie sol fizjologiczna - juz po jednej inhalacji przeszedl bol zatok, a nos sie udroznil. Lekarka zalecila mi z mucosolvanem ale strasznie mnie po tym bolal nos i zatoki - moze za mocno sie zaciagalam :) Ogolnie to moja pierwsza zima kiedy nie musze ciagle uzywac kropli do nosa, wiec polecam inhalacje.

8. karolina1987s

karolina1987s Zaciekawiona BB

Można teraz trochę sobie powybrzydzać przy inhalatorach bo jest ich naprawdę sporo. Nam w zupełności wystarcza model Simple Sanity. Prosta konstrukcja, lekka, poręczna, także jeśli ktoś wie, że często inhalator będzie gdzieś ze sobą targał to ja bym właśnie ten polecała. W zestawie jest torba, są wszystkie potrzebne końcówki, więc już właściwie tylko lek trzeba dokupić i można korzystać.

Poleć forum