reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

inhalator-nebulizator na katarek ?? czy warto kupic ????

reklama
Hej ;-)

ja mam ten pierwszy inhalator Medeli i jeszcze drugi mam taki - PROFESJONALNY INHALATOR DO PRACY CIĄGŁEJ+TERMOMETR (1570555193) - Aukcje internetowe Allegro i powiem Ci ze wolę ten mniejszy bo jest szybszy...
nie wiem czy to dobrze ze inhalacja tak szybko sie konczy ale przy malym dziecku 15 minut siedzenia na tylku to duzo... a medelik radzi sobie szybciej ;-)

a ktory jest glosniejszy??? nie wiem...ale to chyba kwestia przyzwyczajenia ;-)

jak bedziesz u pulmonologa to zapytaj o singulair mini - my stosujemy od niecalego miesiaca i jest (tfutfutfu) duzo lepiej ;-) to jest granulat drobniutki ale chyba tez mozna juz podac singulair w tabletce do zucia - jak masz juz "P" na recepcie to grosze za nie zaplacisz (granulat jest za ok 23zł.)

Moja Monia byla na pulmicorcie strasznie dlugo i teraz mamy flixotide w areozolu wdychany przez volumatic - jest super bo cala inhalacja zajmuje mi 30 sekund ;-)
 
my jestesmy (1 raz dzis rano ) na flixotide (0,5 opakowania + 15 kropelek Berodual )

jutro mamy do pulmonologa ( to i tak szybko bo zostałysmy zarejestrowane na 31 sierpnia !!! ale mamy znajoma w szpitalu i załatwiła expresem jutro )

wiec zobaczymy co powie

a te inhalacje to jest koszmar :-( mala płacze rzuca sie wyrywa szok masakra

a powedz mi jeszcze czy jakies badania zleca pulmonolog bo moja mała ma dopiero 16 miesiecy
narazie to jestesmy z mezem za tym filipsa inhalatorem

chociazby ze wzgledu na tanie i dostepne czesci

co do tabletek do rzucia to nasza mała jest jeszcze za malutka
nawet syrop czy witaminki (kupilismy sanostol ) na łyzeczce to tylko podejdzie powacha i w nogi az sie kuzy hehe
wiec lekko nie jest

do tegoa silna skaze białkowa chodzimy teraz do pani dermatolog bo tak ja wysypało
to było podejzenie AZS ale teraz to raczej alergia ma przepisany zyrtec w kropelkach ale tez guw... daje

a powiedz mi czy ten flixotide to sa sterydy ??????
i zaczełam mała oklepywac i dawac jej herbatki po inhalacji
dowiedziałam sie od was bo zaden lekarz slowem nie wspomnał ze tak trzeba
 
Moja Monia jest mniej wiecej w tym samym wieku - ma 20 miesiecy. U pulmonologa zadnych badan nie miala robionych. Przy okazji pobytu w szpitalu miala robiony panel alergiczny z krwi - zadna alergia nie wyszla

Pulmicort i flixotide to sterydy - po inhalacjach trza umyc zeby małej, chyba ze umie plukac w co watpie :-( lepiej zamiast herbatki umyj jej zabki najpierw z pasta a potem wyplukana szczoteczka ;-)

u nas tez AZS/ŁZS - rany na nozkach :-( ale pomaga alantan plus - chic tu nie musimy juz sterydow pakowac :tak:

a jak małej sie inhalacje nie podobaja to wez ksiazeczki albo...daj jej maseczke do reki - moze jak sama bedzie trzymala to jej sie spodoba ;-) u nas jeszcze bylo tak ze mloda z tata robila inhalacje a u mnie odstawiala cyrki
 
rubi słonko
powiedz mi jeszcze czym one sie roznia ???

ja raczej kupie ten pierwszy model ( dziadek zasponsorował wiec jutro kupuje na allegro )

i co jest najwazniejsze -czym sie kierowac przy kupnie ????
 
ja mam ten z pierwszego linka ;-) sprawuje sie bardzo dobrze :tak:

czym one sie roznia to ja niestety nie wiem :-(

pierwszy inhalator kupowalam na czuja... to byl wlasnie ten z pierwszego linka - trafilam dobrze :-) drugi kupwalismy awaryjnie bo w Wigilie - nie bylo czasu na allegro a w aptece byl taki duzy, taki jakie maja w szpitalach, niby lepszy... no i ja poza czasem pracy i wielkoscia to roznicy nie widze...
 
a powiedzcie mi bo słyszałam ze najlepszym sposobem na katar jest

inhalacja sola fizjologicznai powiedzcie czy opłaca sie kupic inhalator do takich inchalacji (ponoc jest zrdowiej i dzieci szynko zdrowieja )

Inhalacje są świetne przy walce z chorobą układu oddechowego. Ja stosuję takie, jednak zamiast soli fizjologicznej używam Zabłockiej Mgiełki Solankowej. Ma bogatszy skład, szybciej do siebie dochodzi. Takie inhalacje są świetne podczas kataru, wówczas rozrzedzają wydzielinę i nos jest na dłużej drożny, a sam katar mija po około 5 dniach.
 
Witajcie
moja córka 4 lotka ma astmę oskrzelową ma pulmicort,berodual,singular do żucia co do inhalatora to nie patrzyliśmy na firme zresztą kupowaliśmy go na sylwestra wcześniej mieliśmy pożyczany z apteki ale u nas jest taka sytuacja że Roksanka ciągle ma ataki więc wyobraźcie sobie jak biegałam po całym mieście od apteki do apteki z pytaniem czy mają na stanie inhalator.
Niestety te leki to sterydy ale dużo słyszałam opini że same inhalacje nic nie dadzą i jest potrzebny co roczny wyjazd nad morze z dzieckiem aby cokolwiek pomogło nie wiem jak to jest ale warto sprawdzić.
Wasze dzieciaczki są alergikami czy mają astmę ??
 
reklama
Do góry