reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

inhalator-nebulizator na katarek ?? czy warto kupic ????

natasza :-)

pediatra stwierdził u mojej coreczki astme oskrzelowa dał leki

najpierw miała pulmikort i beradual
a po tygodniu zmienił na , Flixotide, Berodual

dostalismy skierowanie do pulmunologa dzieciecego

pulmonolog twierdzi ze mała nie ma astmy :baffled:

pediatra ze ma a pulmonolog ze nie ma :baffled:

i wies tu badz madry

dalej pulmonolog kazał przez ok 1,5 tyg robic inhalacje , Flixotide, Berodual
inhalator kupilismy (mielismy wypozyczony z przychodni ale taki stary grat ze tak hałasował ze mała sie bała )

pulmonolog dał nam na testy wziewne i pokarmowe mamy 5 maja
ale sadze ze moje dzziecie jest za małe ma dopiero 16 miesiecy
a podobno takie testy robi sie powyzej 3 lat

ale z drugiej strony nie bede dziecka faszerowac sterydami tylko dlatego ze ktos powiedział ze ma astme :szok::angry:
niech to potwierdza anie na łapu capu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pchelko - a co Ci da wynik na papierku??? jak wyjdzie ze alergii nie nic nie ma a mala bedzie sie dusila to nie podasz sterydu???

ja strasznie napieralam na testy.... kombinowalam jak kon pod gore a jak juz testy jej zrobiono to wyszlo ze zadnej alergii nie ma... nie ma... a oczy jej lzawia non stop...kaszlec nie kaszle bo jest na flixotide...

wiec tak czy siak to doopa zawsze z tylu :-(
 
24nataszka wyżej pisałam o Zabłockiej mgiełce. Ona wytwarza w domu mikroklimat podobny do nadmorskiego, przez wysoką zawartość jodu, bromu i innych. Stosuję ją ok pół roku i nie widzę jak na razie konieczności wyjazdu nad morze, domowe inhalacje/nawilżanie wystarczają i są dużo tańsze.
 
rubi słonko :-D

to nie chodzi o to ze chce miec papier

ale skoro pediatra widzi astme a pulmonolog twierdzi ze to niedoleczona infekcja (mała brała zastrzyki z powodu zapalenia oskrzeli i widocznie ni do konca pomogły )

to jak moge dawac leki na astme ??
wczoraj bylismy na kontroli i płucka i oskrzela czyste mała zaczeła jesc wkoncu
nie ma oczu załzawionych nie dusi sie

wiec po co dawac sterdydy???
to tak jakby ktos mi powiedział ze mam "raka" i mnie na niego leczył
niech sie lekarze okresla
nie bede niepotrzebnie dziecka faszerowac sterdydami
pozdrawiam Asia
 
Pchelka mysle ze pulmunolog ma racje. Niedoleczone oskrzela nawracaja :tak: a leczenie sterydami wyglada tak najpierw 2 razy dziennie przez tydzien a potem jeszcze 2 tygodnie raz dziennie pomimo ze dziecko nie ma juz zadnych objawow. Sterydy wziewne trafiaja bezposrednio do oskrzeli i pluc. lepiej zastosuj kuracje do konca i wylecz mala
 
witam was kochane :-D

byłysmy dzis na testach i wyszedł ogromny bąbel uczulenie na kakało !!
na mleko i jajeczka nic tylko na kakałko !!

i wes tu przetłumacz małemu dziecku ze nie moze jesc czekoladki :baffled:
 
Pchelko...to Ty dawalas malej czekolade??? wydawalo mi sie ze pisalas ze ma uczulenie na bialko mleka krowiego.....
 
reklama
Pchelko...to Ty dawalas malej czekolade??? wydawalo mi sie ze pisalas ze ma uczulenie na bialko mleka krowiego.....

owszem raz na jakis czas (miej wiecej 1-2 na tydzien )
mała dostawała wafelka czekoladowego np princese (od dziadkow)
teraz podaje małej od piatku jogurty nic zero alergi wiec widocznie jak nasz pediatra powiedział musiała " wyjsc " ze skazy
przechodzimy rowniez powoli z bebilonu pepti na zwykły bebilon junior3
i nic sie nie dzieje
tylko kategoryczny zakaz kakao i wszystkiego co ten składnik posiada
 
Do góry