reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

inhalator

reklama
hej
my mamy inhalator elektryczny -
NEV SPEEDYMED - taki jak w szpitalach. Kupilismy go na allegro. Jestem bardzo zadowolona, choc troche burczy (nie za glosno, ale nie jest bezszmerowy). ma komplet róznowymiarowych wymiennych końcowek do inhalacji (inne dla niemowlat, dzieci i dorosłych). latwo się go sterylizuje.
 
A tak na marginesie, muszę powiedziec , że te inhalatory bardzo sie przydają. Na początku myslałam ,że to tylko wyżucone pieniądze bo będzie stało i sie kurzyło. A tu proszę, kiedy byśmy nie byli chorzy( szczególnie mała) inhalator zawsze idzie w ruch. Lekarze bardzo je polecają
 
Drogie Mamusie ja kupiłam taki --> podsyłam link
Vitamed24 - Wszystko Dla Zdrowia! - Inhalator MEBBY Nebulbaby
i jestesmy z mężem bardzo zadowoleni bo dla naszego malenstwa okazal się idealny. Ma zabawny kształt wiec Agniesia się nie boi a wręcz bardzo go lubi :) oczywiście dla nas ważniejsze jest to że jak mala tylko jest chora i inhalator ratuje nam zycie, katar i kaszel maja zdecydownaie lżejsze objawy. Drogie Szanowne Mamy polecam ;)
 
Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze inhalatora jest schorzenie, które chcemy leczyć przy jego użyciu.

W przypadku przeziębień, kataru i podobnych nie musimy zwracać tak bacznej uwagi na wszystkie parametry i bardziej decydujące są względy praktyczne, takie jak długość przewodu (rurki) do maseczki - spróbujcie inhalować 3-letniego szkraba "przymocowanego" do kompresora 0,5-metrowym przewodem. Im dłuższy przewód, tym będzie łatwiej. A gdy dziecko się boi, można ukryć kompresor w szafce, przewód wyprowadzić na zewnątrz i voila!
Znaczenie może mieć wygląd samego nebulizatora (maseczki) - bajkowo-zwięrzęce motywy znacznie ułatwiają inhalacje.
Inną "pomocną" cechą inhalatora jest szybkość inhalacji (ile leku może podać inhalator), bo im szybciej, tym mamy szybciej z głowy. Szybkość inhalacji zależy przede wszystkim od jakości nebulizatora, czyli części przykładanej do twarzy. Mitem jest, że znaczenie ma siła kompresora.

Natomiast, gdy nasza pociecha jest astmatykiem lub cierpi z powodu innej przewlekłej choroby układu oddechowego niesłychanie istotne staje się fakt, czy dany inhalator wytwarza cząsteczki o odpowiedniej wielkości. To przede wszystkim zależy (podobnie jak szybkość inahalacji) od jakości i konstrukcji nebulizatora. Od nebulizatora zależy także, ile leku zmarnuje się podczas nebulizacji (nie trafi do organizmu). Sól fizjologiczna jest tania, ale specjalistyczne leki już nie.

W przypadku chorób przewlekłych może wystąpić potrzeba, aby inhalator zasilany był bateryjnie lub z gniazdka zapalniczki w samochodzie.

Podsumowując: o skuteczności i wygodzie inhalacji decyduje para: kompresor i nebulizator oraz wynikające z ich połączenia parametry, a doboru należy dokonywać uwzględniając schorzenie, wiek dziecka (pacjenta) i jego indywidualne cechy, takie jak ruchliwość, odwaga ;)

Więcej na temat nebulizacji/inhalacji można poczytać w następujących artykułach:

Inhalacje dzieci inhalatorem-nebulizatorem

Inhalacje przyjazne małym dzieciom

Jak wybrać inhalator?

Jak są zbudowane inhalatory i do czego służą?
 
Ostatnia edycja:
Witam chciałabym sie was poradzic czy Zestaw do nebulizacji Nebulbaby nadaje sie do 7 miesiecznego babsa.. Mam narazie wypozyczony i musze kupic... i wlasnie sie prymierzam sie do kupna takiego zestawu... poradzcie dobry On jest dla takiego dziecka.. ??
Moj maly dostake leki wziewne w postacie plynu... (flixotide i beroudal..)
 
Tak, dla 7-miesięcznego dziecka będzie się nadawał - w zestawie jest maska dla dzieci, która ma odpowiedni rozmiar.

Ale trzeba zwrócić uwagę, że czymś innym jest nebulizator Nebulbaby zestaw bez kompresora, czyli sam nebulizator, a czymś innym zestaw Nebulbaby z kompresorem, czyli nebulizator z kompresorem.

Dla mniejszych dzieci 0-6 lepszy będzie zestaw inhalator Medel Family Soft Touch w zestawie z 3 maskami zawierający maskę niemowlęcą właśnie ze względu na tę maskę.






Witam chciałabym sie was poradzic czy Zestaw do nebulizacji Nebulbaby nadaje sie do 7 miesiecznego babsa.. Mam narazie wypozyczony i musze kupic... i wlasnie sie prymierzam sie do kupna takiego zestawu... poradzcie dobry On jest dla takiego dziecka.. ??
Moj maly dostake leki wziewne w postacie plynu... (flixotide i beroudal..)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry