reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Inna praca w innym miejscu,a urlop wychowawczy

izi85

Mamisiiiima P&N
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2009
Postów
1 715
Miasto
Poznań
Witam,
od wrzesnia 2012 roku jestem na urlopie wychowawczym(wypisałam na 3 lata)
Od 1 marca chce podjąć prace,ale nie w tym miejscu pracy gdzie mam urlop.

Mojee pytania:
1.Czy musze poinformowac zakład ze mam nowa prace?
2.Czy moge podjac prace na pełen etat i czy kazda umowa wchodzi w gre?
3.Niechce rezygnowac z tego urlopu(on jest bezpłatny) bo nie wiem czy bede w tej nowej pracy długo.
4.Czy zakład może/musi wyrazic zgode?

Dodam tylko ze we wrzesniu chciałam wrócic po macierzynskim na poł etatu i sie nie zgodzili.
 
reklama
od wrzesnia 2012 roku jestem na urlopie wychowawczym(wypisałam na 3 lata)
Od 1 marca chce podjąć prace,ale nie w tym miejscu pracy gdzie mam urlop.

Mojee pytania:
1.Czy musze poinformowac zakład ze mam nowa prace?
Tak. Wynika to z tego,z e zmienia się tytuł ubezpieczenia. BĘdzie Pani ubezpieczona w nowym m-cu, a pracodawca, u którego jest Pani na urlopie przestanie naliczać skąldki za Panią.
2.Czy moge podjac prace na pełen etat i czy kazda umowa wchodzi w gre?
Każdą, która nie wyklucza sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
3.Niechce rezygnowac z tego urlopu(on jest bezpłatny) bo nie wiem czy bede w tej nowej pracy długo.
4.Czy zakład może/musi wyrazic zgode?
Nie.

Dodam tylko ze we wrzesniu chciałam wrócic po macierzynskim na poł etatu i sie nie zgodzili.
Nie musiała Pani pytać. Trzeba było wrócić na pół etatu w trybie art 186(7) kodeksu pracy.
 
Dziekuje za odpowiedż,bardzo mi Pani pomogła.

Jeszcze jedno pytanie.(a w sumie 3)
Czy jak zrezygnuje z nowej pracy(np. po 3mcach) to zakład ma obowiazek,ze tak napisze przyjąć mnie z powrotem na warunki wychowawczego?

Czyli musi powrócić do opłacania składek na te 3 lata które wypisałam wychowawczego?

Czy ma prawo odmówic?
 
Chodzi mi o to ze ja nie rezygnuje z wychowawcego tylko chce podjac prace gdzie indziej.
I jezeli po 3 mc zrezygnuje to musze dac znac firmie w ktorej mam wychowawcy zeby płacili spowrotem całosc składek?
 
Do góry