reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2021 - Komu się udało?

Po której inseminacji się udało?


  • Wszystkich głosujących
    34
Ja też gdyby była kolejna próba to mialabym tylko wizytę 220 zł żeby ustalić termin plus koszt leków zastrzyk (jakoś ok 500zl) I sama iui 800 czyli nie było by to 3 tys tylko do 1500 bo badania w klinice u mnie nawet 6 miesięcy są ważne :)
Renia1237 ja drożność robilam w klinice bo się po 1 bałam ze bolesne po drugie straciłabym cykl i zależało mi na czasie a labolatorium nie zrobiłoby mi badań tego samego dnia jak w klinice :) drożność miałam 7 dc , 11 dnia byłam na usg i pecherzyk miał ponad 20mm więc szaleliśmy i zaszłam w ciążę niestety biochemiczna...
Ja zbieram wszystkie rachunki tak dla swojej wiedzy więc kiedyś to podliczę ;)
Ja również zostawiam wszystkie rachunki 🙂 ja przy drożności i tak musiałam opuścić cykl bo jeden jajnik mam nie drożny i od stycznia tylko dwa jeden raz były pęcherzyki po dobrej stronie, za każdym razem mam duże pęcherzyki po stronie nie drożnej 😔
 
reklama
Nas sama inseminacja wyszła 2 400zl ze względu że była robiona z nasienia dawcy. A jeżeli chodzi o wszystkie badania które miałam to w Klinice miałam wystawione skierowanie do szpitala na drożności więc leżałam 4dni i miałam na NFZ, a wszystkie inne badania które były potrzebne to robiłam też na NFZ (wypisał mi je ginekolog w mojej miejscowości).
Ja też 2400 iu bo z nasieniem daw y. Do tego leki wizyty i badania część płatne część nie. Masakra. A in vitro mnie przeraz jeśli chodzi o kwotę. Na samo iui to sporo kasy wizyty itp
 
Ja też 2400 iu bo z nasieniem daw y. Do tego leki wizyty i badania część płatne część nie. Masakra. A in vitro mnie przeraz jeśli chodzi o kwotę. Na samo iui to sporo kasy wizyty itp
Mam nadzieję że nie będziesz musiała rozważać kwestii in vitro i uda Ci się zobaczyć dwie kreski lub wysoką betę dzięki inseminacji 🙂❤️
 
Ojej to rzeczywiście niskie AMH do tego każda próba in vitro zmniejsza poziom AMH , to wynik po biochemiczne czy przed? :( mam przyjaciółkę przyjaciółkę tym samym problemem i w 5 próbie w novum w Warszawie się udało... a wcześniej iui nieudane, klinikach Czechach nic , Krakowie i w Warszawie się udało:) jej amh po tylu próbach nieudanych 0,18 po 3 próbach było 0,63 ...
Drugie badanie AMH robiłam tuż po biochemicznej w 2dc.
Właśnie często dziewczyny piszą, ze to AMH im się waha, nie wie jak to możliwe?bo czytałam różne źródła, które mowa ze AMH nie można podnieść, może jedynie spaść. Ale na przykładach dziewczyn widzę, ze jest inaczej.
Chce jeszcze zbadać w grudniu, nie wiem po co? Ale chyba mam nadzieje, ze jakimś cudem będzie wyżej.
Sprobuje tej inseminacji dla samej siebie, taki krok przed IVF.
A Twojej przyjaciółce udało się po 5 IUI czy po 5 próbie INF? Ja do IVF będę podchodzić w Invimedzie w Katowicach.
 
Drugie badanie AMH robiłam tuż po biochemicznej w 2dc.
Właśnie często dziewczyny piszą, ze to AMH im się waha, nie wie jak to możliwe?bo czytałam różne źródła, które mowa ze AMH nie można podnieść, może jedynie spaść. Ale na przykładach dziewczyn widzę, ze jest inaczej.
Chce jeszcze zbadać w grudniu, nie wiem po co? Ale chyba mam nadzieje, ze jakimś cudem będzie wyżej.
Sprobuje tej inseminacji dla samej siebie, taki krok przed IVF.
A Twojej przyjaciółce udało się po 5 IUI czy po 5 próbie INF? Ja do IVF będę podchodzić w Invimedzie w Katowicach.
Tak AMH powinno sie bada w 2 dc, jej AHH nie urósło tylko zmalało niestety z każdą próba... kombinowała czy jest sposób żeby urósło bo gdyby miała o ile dobrze pamiętam ponad 1 to by dostali dofinansowanie tak niestety... udała się 5 próba in vitro - wcześniej dwie iui ale ze względu na niskie ahm mówili że małe szanse więc zaczęli przygody z in vitro tymbardziej że ona już 36 lat... dlatego jak ktoś mówi że AMH urosło to może jakieś błędy w labolatorium bo przecież to rezerwa jajnikowa która z wiekiem maleje ... dlatego badania najlepiej robić i porównywać w tym samym labolatirium ... jeśli masz dobra klinikę i akurat będziesz miała jajeczko to są szanse że iui wam się uda :) ja też tydzień wolnego bo klinika 70km od domu w poniedziałek byłam na badaniu jak pęcherzyk, później w środę jaka wielkosc żeby dokładnie ustalić datę iui , a sam zabieg dopiero w piątek ale wszystko w punkt bo za pierwszym razem się udało :) dlatego szanse są zawsze oby szczęście dopisało ✊✊
 
reklama
Tak AMH powinno sie bada w 2 dc, jej AHH nie urósło tylko zmalało niestety z każdą próba... kombinowała czy jest sposób żeby urósło bo gdyby miała o ile dobrze pamiętam ponad 1 to by dostali dofinansowanie tak niestety... udała się 5 próba in vitro - wcześniej dwie iui ale ze względu na niskie ahm mówili że małe szanse więc zaczęli przygody z in vitro tymbardziej że ona już 36 lat... dlatego jak ktoś mówi że AMH urosło to może jakieś błędy w labolatorium bo przecież to rezerwa jajnikowa która z wiekiem maleje ... dlatego badania najlepiej robić i porównywać w tym samym labolatirium ... jeśli masz dobra klinikę i akurat będziesz miała jajeczko to są szanse że iui wam się uda :) ja też tydzień wolnego bo klinika 70km od domu w poniedziałek byłam na badaniu jak pęcherzyk, później w środę jaka wielkosc żeby dokładnie ustalić datę iui , a sam zabieg dopiero w piątek ale wszystko w punkt bo za pierwszym razem się udało :) dlatego szanse są zawsze oby szczęście dopisało ✊✊
To musiałam zle cos zrozumieć z tym AMH. Właśnie wiem ze nie da się jego zwiększyć, choć moja koleżanka badając AMH tez miała jego skoki a było to to samo laboratorium, dziwne to wszystko.
Liczę kochana na ta dobra komórkę 🙏🏼 Bo właśnie przy tak niskim AMH nie ma dofinansowania, ale i tak koszty się poniesie jak się chce mieć swoje maleństwo.
Teraz miałam monitorowana owulacje, jajeczko pękło, ale nie wiadomo czy cos z tego będzie, w każdym razie mnie samo pęknięcie cieszy bo do dobry znak 🙂
W 12 dc pęcherzyk miał 17 mm, wzięłam ovitrelle i gigant w 14 dc miał 30 mm.
Klinikę tez mam ok 80 km od domu także do wszystkiego dochodzą dojazdy. To cudownie, ze udało się wam za pierwszym razem tylko cię cieszyć 🙏🏼❤️
Wizytę masz teraz w piątek? Daj znać od razu 🙂
 
Do góry