reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2021 - Komu się udało?

Po której inseminacji się udało?


  • Wszystkich głosujących
    34
reklama
Hej dziewczyny, przymierzam się z mężem do pierwszej IUI. Czy któraś z was robiła zabieg w Lublinie?
Hej, ja miałam 3 inseminacje w Ovum w Lublinie. Pierwsza udana ale stracona w 8tyg, dwie kolejne nieudane... Ostatnia była w październiku 2020. W listopadzie okazało się że się nie udało więc odpuściliśmy. W grudniu miałam ostatnia miesiączkę i 9becnie jestem w 22tygodniu ciąży poczetej naturalnie 🥰
Jeżeli rozważasz ovum to przemysl dokładnie u którego lekarza będziesz robiła...
 
Mam takie pytanie ponieważ też będę miała swoją pierwszą inseminacje w Ovum. U jakiego lekarza miałaś wizyty?
U doktora Wdowiaka i z perspektywy czasu widzę że było to trochę naciąganie na kasę i robienie na chybił trafił.
Obecnie prowadzę ciążę też w Ovum u dr. Krawczyka i on ogólnie ma inne podejście. Dla niego bardzo ważna jest diagnostyka.
Dr. Wdowiak - na drugiej wizycie już zadecydował że tylko inseminacja albo in vitro... A jak widać nie było konieczności
 
My z kolei po 1. 5 roku starań zdecydowaliśmy się na wizytę w Lublinie u doktora Bakalczuka. Oczywiście najpierw wykonaliśmy troszkę badań, u męża wyszło słabe nasienie i od razu mąż dostał leki na poprawę nasienia bierze już 2 miesiące ale i tak efektów nie ma. W sumie doktor pytał czy dajemy sobie czas czy inseminacja, zdecydowaliśmy o inseminacji bo już padamy z sił. A jak było w Waszym przypadku jeśli mogę zapytać, na jakiej podstawie stwierdzil doktor Wdowiak że musicie zrobić inseminacje?
My rok staraliśmy się o dzidzie, nie udawało się więc poszliśmy do dr. Wdowiaka. Pierwsza wizyta zalecenie zbadania amh, progesteronu i czegoś tam jeszcze na drugą wizytę miała przynieść wyniki nasienia męża. Okazało się że są mało ruchliwe i od razu na tej samej wizycie wypisał recepty na stymulacje owulacji mimo że ja owulacje miałam normalna, Miesiaczki regularne. I 1.5miesiaca po pierwszej wizycie była inseminacja.
Trzymam kciuki żeby wam się udało, jakbyś potrzebowała np. Luteiny pod jezyk, hepryny czy jakichś do stymulacji to ja mam kilka nowych opakowań bo niepotrzebnie lekarz kazał tyle kupić... Są jeszcze ważne a ja już z nich nie skorzystam.
 
Nie, robił tylko to podstawowe badanie jakościowe.
Hm... Powiem Ci tak, że każdy lekarz ma jakies swoje plusy i minusy... Dr. Wdowiak też jest dobrym lekarzem ale u nas chciał za szybko załatwić sprawę i się skupial się na nas tylko na kasie.
Bardzo ważne, żebyś ufała lekarzowi. Jeżeli coś będzie robił bez wyjaśniania i byle szybciej, nie pisz się na to... Nie ma co się z tym spieszyć.
Ja byłam faszerowana lekami : encorton, estrofem, luteina, heparyna, prolutex, acard bez żadnych badań... Stymulowana byłam rekovelle i menopur... Lekarz przepisał 3 opakowania jednego i drugiego do wykupienia w aptece : Magnolia (apteka jego żony). Przez całe starania wykorzystałam tylko jedno opakowanie rekovelle... Reszta w lodówce leży a kosztowało to prawie 1000zl....
Mam nadzieję że twój lekarz będzie sumiennie podchodził do waszej sytuacji i nie będzie was tylko naciągał na kasę. Jeżeli coś cie zaniepokoi zmień lekarza, bo szkoda i waszych nerwów i kasy. 😉
 
Je

Jeśli mogę zapytać czy drożność jajowodów miałaś robiona?
Miałam, ale sama zapytałam czy nie trzeba... Lekarz powiedział że jeżeli chce to zrobimy i zrobiłam.
Ja też się bardzo cieszę 🥰 tyle stresów i nerwów za nami 😢 najgorzej było po stracie w sierpniu 2020... Później nieudane inseminacje-dużo placzu i w listopadzie poczuliśmy bezsilność 😢 doszliśmy do wniosku, że tak musi być... A tu ooo 🥰 właśnie w brzuchu fika Mały Leos, ma się świetnie i wiem przynajmniej że jest to zdrowe dziecko podtrzymywane przez mój organizm a nie przez farmakologię 🥰
Przy inseminacji z mężem półsmiechem mówiliśmy że chyba urodzę tabletkę przez tą obstawę z leków.
Wierzę że wam się uda 🤞🥰
Kiedy macie planowana inseminacje?
 
Ja dopiero mam wizytę w 9 dniu cyklu, będę brała te tabletki i tak myślę, że jeśli wszystko będzie dobrze to już w połowie maja będę miała pierwsza inseminacje. Na razie bez drożności jeśli pierwsza inseminacja się nie uda to wtedy przed druga inseminacja bede miała robiona drożność jajowodow. Wam życzę dużo zdrówka 😁😘😘😘
Trzymam kciuki 🤞 życzymy zdrówka i ogromu cierpliwości 😘
 
reklama
Do góry