reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2022

reklama
Pierwsza na nie pękniętym, druga to w sumie nie wiem bo nie było usg przed ale mam wrażenie że za późno była zrobiona.
Jeśli masz takie wrażenie to porozmawiaj z lekarzem. Moje dwie pierwsze też wydawało mi się, że za późno były zrobione. Porozmawialam z lekarzem i poprosiłam żeby ostatnią próbę zrobił wcześniej. Powiedział że nie ma problemu bo odczucia pacjentki też są ważne. Dzięki temu dzisiaj beta 549,6 a w sobotę wizyta i mam nadzieję, że USG potwierdzi ciążę 🙂 życzę powodzenia
 
Lekarz zalecił zrobienie badania HBA także po wyniku dowiemy się co dalej, osobiście chciałabym podejść do następnej próby
Jakie są wskazania do tego testu HBA? co wskazuje na potrzebę jego wykonania ? ja miałam wczoraj wizytę i w tym cyklu wstrzymujemy IUI. W zeszłym roku miałam robioną laparoskopię w związku z Endo. Doszliśmy do przekonania że zrobimy Sono HSG pianką - to ma sprawdzić drożność aktualną i przeczyścić. Dlatego następną próbę podejmiemy po czyli w czerwcu:)
 
Ostatnia edycja:
Jakie są wskazania do tego testu HBA? co wskazuje na potrzebę jego wykonania ? ja miałam wczoraj wizytę i w tym cyklu wstrzymujemy IUI. W zeszłym roku miałam robioną laparoskopię w związku z Endo. Doszliśmy do przekonania że zrobimy Sono HSG pianką - to ma sprawdzić drożność aktualną i przeczyścić. Dlatego następną próbę podejmiemy po czyli w czerwcu:)
w sumie to tylko wstępnie lekarz mi powiedział ze jak druga iui sie nie uda to mamy zrobić badanie HBA i po wyniku stwierdzi czy jest sens podchodzić następnej iui. Nic więcej nie mówił bo liczył ze druga iui sie powiedzie w czwartek narzeczony idzie na badanie a w sobotę mam wizytę także będę wiedzieć więcej.

Ogólnie badanie sprawdza czy plemniki sa na tyle dojrzale ze sa wstanie zapłodnić komórkę jajowa.
 
Pamietacie moze czy badanie Sono HSG jest ważne bezterminowo czy trzeba je powtarzać co pol roku ?
Mnie wczoraj powiedziano że do 3 miesięcy zabieg HSG pianką powinien oczyścić jajowody i jednocześnie pobudzić bo to one później muszą przetransportować jajeczko do zagnieżdżenia (przynajmniej tak to zrozumiałam) i dlatego się zdecydowałam (Endo po roku mogło znów zanieczyścić co może przeszkadzać w transporcie i w ogóle w dostaniu się plemniczków do jajeczka).. A ogólne badania nasienia Twojego narzeczonego były dobre ruchliwość ilość etc....
 
Mnie wczoraj powiedziano że do 3 miesięcy zabieg HSG pianką powinien oczyścić jajowody i jednocześnie pobudzić bo to one później muszą przetransportować jajeczko do zagnieżdżenia (przynajmniej tak to zrozumiałam) i dlatego się zdecydowałam (Endo po roku mogło znów zanieczyścić co może przeszkadzać w transporcie i w ogóle w dostaniu się plemniczków do jajeczka).. A ogólne badania nasienia Twojego narzeczonego były dobre ruchliwość ilość etc....
ja Sono HSG miałam robione we wrześniu zeszłego roku w szpitalu pod narkoza i jajowody były drożne.
Co do badania nasienia to zawsze wychodzi nam zła morfologia na ogol jest 0% raz podskoczyła do 1% i później znowu spadła wszystkie inne podstawowe wyniki są dobre.
Badaliśmy tez dwa razy fragmentacje DNA i za pierwszym razem wynik był 33%(zly wynik) a za drugim 12%(dobry wynik).
Na pierwszej wizycie po pierwszej nie udanej iui lekarz stwierdził ze fragmentacja była dobra.
 
reklama
ja Sono HSG miałam robione we wrześniu zeszłego roku w szpitalu pod narkoza i jajowody były drożne.
Co do badania nasienia to zawsze wychodzi nam zła morfologia na ogol jest 0% raz podskoczyła do 1% i później znowu spadła wszystkie inne podstawowe wyniki są dobre.
Badaliśmy tez dwa razy fragmentacje DNA i za pierwszym razem wynik był 33%(zly wynik) a za drugim 12%(dobry wynik).
Na pierwszej wizycie po pierwszej nie udanej iui lekarz stwierdził ze fragmentacja była dobra.
Morfologia tzn liczba plemników o prawidłowej budowie czy to jakieś inne badanie mój ma te 4 % zawsze prawidłowych z tych badań nigdy żaden lekarz nie zlecał nam robienia fragmentacji DNA ani testu HBA. Stwierdzając jednocześnie ze przy takiej ilości i ruchu postępowym plemniczkow nie ma potrzeby ale może warto jednak wykonać.
 
Do góry