reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Inspiracje na pokój dziecka

Rozalix

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Lipiec 2021
Postów
84
Szukam inspiracji na pokój dzieciecy chłopiec 4 latka niedługo, pokażcie proszę pokoje swoich pociech. Syn lubi jak lego, koparki, auta, myślałam nad tapeta w te motywy, czy później nie jest ciężko usunąć? Farba trwała na "przypadkowe" rysunki dziecięcy? Jakąś huśtawka mają wasze dzieci w pokoju?
Z góry dziękuję za wszystko
 
reklama
Polecam naklejki na ścianę. Jak się znudzą wystarczy je odkleić.
 

Załączniki

  • IMG_20210923_184740_HDR.jpg
    IMG_20210923_184740_HDR.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 169
Polecam farbę tablicowke, mieliśmy granatowa na tym etapie, chłopcy lubili po niej pisać i rysować. Jakiś czas był też dywan klasy do skakania, potem drogi dla aut.
 
Tapeta jest mało trwała niestety. Widziałam, że koleżanka wyżej pisała o naklejkach - u ans tez się to sprawia. I przede wszystkim farba zmywalna! Naprawdę ogromna wygoda :) Huśtawkę zamawiałam ze sklepu www.pokojdziecka.pl. My wybraliśmy tą z oparciem, bo nasz maluszek ma dopiero 1 rok. Ale są też huśtawki bez oparcia, więc dla Twojego dziecka będzie idealna! Widać, że jest solidnie wykonana.
 
Początkowo chciałam fototapetę, ale panowie którzy remontowali nam dom mi odradzili. Pamiętam że był to duży koszt. Więc zamówiłam naklejki, za 50 zł z allegro, 300 sztuk, o ile dobrze pamiętam. Zdj może słabo to pokazuje, ale jedyne na którym nie widać twarzy dziecka, tu synek był noworodkiem.
Ja przy urządzaniu pokoju starałam się iść w jeden motyw, i ograniczyć kolory. Wiadomo, jak dojdą kolorowe zabawki to i tak zrobi się misz-masz. Ogólnie mamy wszystko w gwiazdki, Na zdj akurat pościel w pandy, w gwiazdki się prała :) gwiazdki na ścianie, wszystkie tekstylia gwiazdki, kosz na zabawki, poduszka na przewijaku... Itp no i poszliśmy w miętę. No chyba że akurat nie mogę dostać w takich kolorach, wtedy wybieram szarości ewentualnie niebieski którego nie cierpię.
 

Załączniki

  • IMG_20210825_115801.jpg
    IMG_20210825_115801.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 75
Nie wytrzymałam, musiałam iść zrobić zdj
 

Załączniki

  • IMG_20220601_123219.jpg
    IMG_20220601_123219.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 84
  • IMG_20220601_123226.jpg
    IMG_20220601_123226.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 80
U nas nie było możliwości powiesić huśtawki przy suficie, więc mamy wolnostojacą, dokładnie taką :
 

Załączniki

  • Screenshot_20220601_123834_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220601_123834_com.android.chrome.jpg
    203 KB · Wyświetleń: 59
Dobrze by było wiedzieć gdzie są drzwi, okno lub okna, ogrzewanie. Od tego zależy jak ustawić meble.
Dla dziewczynki dałabym róż z małym akcentem nie ueskiego. Są fajne tapety dla dzieci zmywalne. Na jednej ścianie. Albo tylko w rejonie łóżeczka.
Dla chłopczyka ( nie wiem które jest młodsze ). Albo coś również niebieskiego z akcentem szarego. Bo jako niebo albo ulica i jakieś samochody na ścianie. ( Też tapeta). Wspólnie dałabym dywanik ale takie co można często czyścić na mokro.
Zależy gdzie jest okno. Pół biedy jak na środku ale jak z bloku jednego czy drugiego to inaczej trzeba ustawić łóżeczka. Może jakieś stoliczki ( najlepiej osobne dla dzieci przy oknie.). Polki komode z pezewijakiem po jednej stronie. Po drugiej rrezta mebli. Kombinacji dużo.
Najlepiej obejrzeć parę programów np Doroty Szelągowskiej albo Krzysztofa Mirucia. Super mają rozwiązania dla takich brzdąców także.
Mozna część jakiejś ściany pomalować tablicowka z magnesem. Mogą tam malować ale i magnesami się bawić. Przydatne przy nauce potem literek i cyferek.
Zerknij sobie również na jakieś ładne dywany dziecięce, dzieci dużo czasu spędzają na podłodze, tak wieć dobrze jest postawić na jakiś ładny i wygodny dywan. Tak aby było przytulnie.
Poza tym w późniejszym czasie fajnie jest zrobić tablice sensoryczna. Mega wycisza i odciąga dzieci od głupiutkich pomysłów, a nam daje wytchnienie na moment.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli szukacie ciekawych dekoracji, poelcam wytapetowanie pokoju malucha. Co daje nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale jest jednoczesnie bardzo praktyczne. Dziecko lubi brudzić ściany, dotykać ich rączkami. Tapetę zdecydowanie szybciej oraz łatwiej wyczyścić niż ścianę pomalowaną farbą.
Piękne tapety dziecięce można znaleźć na tej stronie:
tapetujemy.pl
Osobiście uwielbiam takie kwiatowe wzory:
tapeta-kwiaty-vintage-T219_2.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry