reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Instytucje, które niosą pomoc po poronieniu - ogłoszenia, spotkania !!!

Dołączył(a)
12 Październik 2009
Postów
4
Zapraszamy wszystie osoby doświadczone stratą dziecka na spotkania organizowane dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Spotkania grupy otwartej z psychologiem oraz lekarzem odbywają się w każdą srodę o godz. 18.00

Dodatkowo w każdy czwartek rodzice doświadczeni stratą dziecka mogą wziąć udział w bezpłatnych, indywidualnych spotkaniach z psychologiem. Prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Kontakt: 602 645 443; 071 349 39 11
www.babyvita.com.pl

centrum.babyvita@gmail.com
 

Załączniki

  • obrazek.png
    obrazek.png
    12,6 KB · Wyświetleń: 155
Ostatnia edycja:
reklama
Potrzebujecie pomocy, wsparcia, zrozumienia, rozmowy?
GRUPAMA funkcjonuje właśnie dla Was. Jesteśmy Grupą Wsparcia Rodzin Dziecka Utraconego.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które zetknęły się z tematem poronienia, martwego porodu oraz utraty dziecka na nasze kolejne spotkanie.
Z doświadczenia wiemy, że tego typu spotkania mogą pomóc. Oferujemy spotkanie z terapeutą, wsparcie, pomoc, rozmowę.
Spotkania są całkowicie nieodpłatne więc przyjdź, bądź z nami.

Kolejne nasze spotkanie odbędzie się w czwartek 04.11.2010 o godzinie 18.00, przy ul. Królewskiej 27A LOKAL 171 w Warszawie.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:
tel. 505640548,
email: grupama@wp.pl
GRUPAMA - Grupa wsparcia rodzin dziecka utraconego.

Pamiętaj - Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!
Serdecznie zapraszamy.

P.S. Pomóż nam pomagać! Wiesz, że ktoś potrzebuje pomocy przekaż mu informacje o spotkaniach grupy wsparcia.
 
Dziewczyny,
spotkanie jest juz dzisiaj! Nie bójcie się, postarajcie sie przyjść. Ja sama jestem właśnie w trakcie rejestrowania fundacji, która ma pomagać kobietom (jak i rodzinom) po takiej stracie. Pozwole sobie opowiedzieć wam moją historię może to pozwoli nam spotkać się dzisiaj w szerszym gronie z terapeutą.
Rozmowa z osobami, które przeżyły podobną tragedię oraz pomoc terapeuty jest naprawdę pomocna!! Dajcie sobie pomóc!
Oto moja historia:

W 7 miesiącu ciąży straciłam mojego synka. Dokładnie 03.08 serce naszego Michałka przestało bić, okazało się, że winą była za krótka pępowina, nadal czekamy na sekcję zwłok, jednak taki jest wstępny powód. Przez 3 dni wywoływali u mnie poród, przeżywałam okrutne chwile, gdyby nie mój mąż,rodzina, przyjaciele, pewnie nie byłabym w stanie tego przejść. Urodziłam Michałka 06.08 ważył 1,200 i mierzył 40cm, był ślicznym chłopcem. Po porodzie dostałam bardzo silnego krwotoku i zatoru płucnego, byłam w stanie śmierci klinicznej, transportowano mnie helikopterem do kiliniki uniwersyteckiej w bydgoszczy. Lekarze chcieli mi usunąć macicę, ponieważ krwotok z macicy był tak silny, że straciłam prawie całą krew. Uratowała mnie moja pani doktor i inni lekarze, którzy walczyli o moje życie, myślę, że najwięcej jednak do powiedzenia miał w tej sprawie sam Bóg, bo pewnie mam jeszcze coś na tym świecie do zrobienia.
Wiem tylko jedno, że nie mogę zacząć żyć tak samo jak ostatnio. To wydarzenie zmieniło wszystko w moim życiu, wszystko się przewartościowało. Jestem w trakcie zakładania fundacji, która ma wspierać kobiety w ciąży między innymi w takich sytuacjach jak właśnie: poród martwego dziecka, bo jest to coś, co rozrywa ci serce na pół, Swiadomość, że rodzisz dziecko, które nigdy nie zapłacze, którego nigdy nie przytulisz, które nigdy się do Ciebie nie uśmiechnie; poronienie czy śmierć dziecka.
Pomoc psychologiczna w szpitalach jest karygodna, akcja rodzić po ludzku..., pozostawię to bez komentarza, to, żeby kobieta rodziła w sali, gdzie obok rodzi inna kobieta zdrowe dziecko, którego płacz słyszysz. No i przede wszystkim późniejsza pomoc, czyli leżenie na oddziale z młodymi matkami i noworodkami. Zakres działania fundacji będzie szeroki, chcę jednak, żeby ta fundacja FAKTYCZNIE DZIAŁAŁA i dawała rezultaty. chcę coś w tym naszym kraju zmienić, bo wiem, że można, jeśli się chce. Może będziecie zainteresowane w jakiś sposób mnie wesprzeć w działaniach, chodzi głównie o kontakty, pomysły, to wszystko jest jeszcze w powijakach. Wiem jednak, że śmierć mojego Synka nie może pójść na marne.
Pochowaliśmy go 13.08, wiem, że są wśród Was matki, że są kobiety, które przeszły to samo, rozumiecie ból matki, która musi pożegnać własne dziecko.
Dziewczyny, zróbmy coś! W nas jest duża siła.

Mam nadzieję do zobaczenia!!
Agnieszka T.
www.grupama.com.pl
 
Agnieszko - Zapalam dla Twojego synka (*) Rewelacyjny pomysł - chętnie uczestniczyłabym w takim spotkaniu, jednak mam do Was zbyt daleko...... Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
 
Ogromnie współczuję i z drugiej strony zaciskam kciuki za powodzenie fundacji! Światełko dla Michałka
[*].


Sama w święta Bożego Narodzenia 2005 roku poroniłam, to były jedne z najgorszych chwil w moim zyciu. Pisałam wtedy do organizatorów akcji "rodzić po ludzku", mój mail zatytułowany był "ronić po ludzku", bo warunki, w jakich przyszło mi żegnać moje dziecko były uwłaczające ludzkiej godności...

Dzisiaj staram się nie wracać do tego, nie rozdrapywać ran, ale nigdy nie zapomnę...
 
Bardzo mi przykro, zapalam światełko dla twojego synka tylko tyle mogę zrobić :(
[*]
[*]
Bardzo bym chciała wziąć udział w takim spotkaniu, ale niestety mieszkam na śląsku :/
Ale mam nadzieje, ze inne kobiety będą miały szanse dzięki twojej fundacji na lepsze jutro
 
Potrzebujecie pomocy, wsparcia, zrozumienia, rozmowy?
GRUPAMA funkcjonuje właśnie dla Was. Jesteśmy Grupą Wsparcia Rodzin Dziecka Utraconego.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które zetknęły się z tematem poronienia, martwego porodu oraz utraty dziecka na nasze kolejne spotkanie.
Z doświadczenia wiemy, że tego typu spotkania mogą pomóc. Oferujemy spotkanie z terapeutą, wsparcie, pomoc, rozmowę.
Spotkania są całkowicie nieodpłatne więc przyjdź, bądź z nami.

Kolejne nasze spotkanie odbędzie się w czwartek 18.11.2010 o godzinie 18.00, przy ul. Królewskiej 27A LOKAL 171 w Warszawie.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:
tel. 505640548,
email: grupama@wp.pl
www.grupama.com.pl

Pamiętaj - Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!
Serdecznie zapraszamy.

P.S. Pomóż nam pomagać! Wiesz, że ktoś potrzebuje pomocy przekaż mu informacje o spotkaniach grupy wsparcia.
 
Potrzebujecie pomocy, wsparcia, zrozumienia, rozmowy?
GRUPAMA funkcjonuje właśnie dla Was. Jesteśmy Grupą Wsparcia Rodzin Dziecka Utraconego.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które zetknęły się z tematem poronienia, martwego porodu oraz utraty dziecka na nasze kolejne spotkanie.
Z doświadczenia wiemy, że tego typu spotkania mogą pomóc. Oferujemy spotkanie z terapeutą, wsparcie, pomoc, rozmowę.
Spotkania są całkowicie nieodpłatne więc przyjdź, bądź z nami.

Kolejne nasze spotkanie odbędzie się w czwartek 25.11.2010 o godzinie 18.00, przy ul. Królewskiej 27A LOKAL 171 w Warszawie.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:
tel. 505640548,
email: grupama@wp.pl
GRUPAMA - Grupa wsparcia rodzin dziecka utraconego.

Pamiętaj - Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!
Serdecznie zapraszamy.

P.S. Pomóż nam pomagać! Wiesz, że ktoś potrzebuje pomocy przekaż mu informacje o spotkaniach grupy wsparcia.
 
proponuje zalozyc jeden temat zamiast kilka np grupa wsparcia-terminy spotkan, a nie co spotkanie, co nowa data to nowy temat... wg mnie to bez sensu... a swoja droga to szkoda ze w warszawie nie mieszkam bo chetnie bym przyszla do was na taką pogawędke
 
reklama
Dzieki za sugestie! Nie chce byscie odebraly to jako spam! Po prostu wiemy, ze czesto kobiety po takiej stracie zagladaja tu, szukajac ciepla, zrozumienia, pomocy... Chcemy by wiedzialy, ze dla nich jestesmy!

Od przyszlego tygodni stworze nowy temat i tam bede informowac o kolejnych spotkaniach.

Planowo zamierzamy dzialac na terenie calego kraju, niestety ne te chwile jestesmy ograniczeni. Podejmujemy juz pewne kroki, zorganizowania grupy na polnocy Polski.

Pozdrawiamy,
GRUPA MA
 
Do góry