reklama

Inteligentny dom

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez justa2, 24 Luty 2014.

1. justa2

justa2 Zaciekawiona BB

Mieszkam z osobą niepełnosprawną i szukałam ostatnio czegoś co by jej pozwoliło sterować np. światłem bez poruszania się. I znalazłam to: Przykładowa konfiguracja - Darin
    No i pierwsze co to wow, ale bajer, to musi kosztować mnóstwo kasy…
    No a potem popatrzyłam na wyliczenie kosztów i było drugie wow - to jest nawet całkiem tanie…
    Co Wy w ogóle sądzicie o takich rozwiązaniach? Czy to jest rozsądne coś takiego sobie sprawić? Czy to jednak tylko takie widzimisię?

2. luna89

luna89 Fanka BB :)

Myślę, że dla osób niepełnosprawnych jest to duże udogodnienie i warto w takie opcje inwestować. Sama nie mam takiej potrzeby, ale wiem, że niejeden człowiek na tym skorzysta.

3. reklama
  4. stkop

stkop Początkująca w BB

"Inteligentne Domy" to swego rodzaju wierzchołek góry lodowej... bo nawet najlepsze i najdroższe dostępne dziś rozwiązania z trudem dźwigają powagę tego pojęcia "inteligentne". Zatem można spojrzeć na to zagadnienie szerzej jako na systemy automatyki do domu, czy jeszcze szerzej po prostu jak na elementy automatyki które sprawiają, że dom się staje trochę sprytniejszy bardziej przyjazny użytkownikowi [smart home].... i tutaj można rozważać całą ogromną masę rozwiązań dostępnych na rynku, które są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o cenę jak i możliwości. Można instalować wręcz szokująco bajeranckie rozwiązania, ale można też stosować proste niedrogie, ale bardzo przydatne i praktyczne rzeczy. Trzeba po prostu o nie pytać fachowców. Trochę siedzę w tym temacie [prowadzę o tym bloga] więc jeśli ktoś zainteresowany niech pyta.

5. Elektryk

Elektryk Początkująca w BB

W podanym przykładzie faktycznie kosztuje to sporo. Ale można dużo taniej tani inteligentny dom uruchomić i to z monitoringiem co w przypadku niepełnosprawnych jest bardzo przydatne:
    [video=youtube;9K3JD_JeEes]https://www.youtube.com/watch?v=9K3JD_JeEes[/video]

6. Melcia9

Melcia9 Aktywna w BB

Myślę, że dla osób niepełnosprawnych jest to świetne udogodnienie. Na pewno warto zainwestować w coś takiego.

7. monika19

monika19 Gość

8. Parutka

Parutka Zaciekawiona BB

Same gadżety nie wystarczą, ale na pewno mogą okazać się bardzo pomocne. Wiadomo, że dom trzeba dostosować pod osobę niepełnosprawną itp. jednak jeśli tylko coś może takiej osobie ułatwić funkcjonowanie to jaknajbardziej jestem na tak. :)

9. maximum

maximum Fanka BB :)

Najłatwiej jest dostosowywać dom do nietypowych potrzeb już na początku projektu etc. Gorzej, jeśli dom jest gotowy i wtedy trzeba wprowadzać w nim zmiany. :/

10. reklama
  11. luna89

luna89 Fanka BB :)

To prawda, przy gotowym domu niestety koszty są zazwyczaj dużo wyższe.

12. daddy19

daddy19 Zaciekawiona BB

No właśnie nie koniecznie. Ostatnio z żoną mamy strasznie podzielona zdania na ten temat. Przez pół życia zbieraliśmy na budowę domu, takiego by zainwestować dużo z kredytem ale by miał wszystko co trzeba by koszta "życia w nim" były niższe i by dom się zwracał.
    I teraz rodzi się pytanie, gotowy dom czy budować go? Okazuje się że są już firmy które sprzedają gotowe domy o_O

Licząc koszta i oszczędność czasy takie domy z drewna całoroczne wychodzą dość tanio. Taniej niż budowa domu od podstaw. Staram się zgłębić temat ale zbudowanie inteligentnego energooszczędnego domu jest moim celem.

Poleć forum