reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja Beta hcg

Witam,
Proszę o interpretację wyników Bety hcg.
13.10 zrobiłam 2 testy z moczu, oba pozytywne
14.10 pierwsza beta wynik 70,72
16.10 druga beta wynik 146.9
19.10 trzecia beta wynik 257.30
Pierwsze i drugie badanie w tym samym laboratorium a trzecie w innym.
Stosunek z którego jest ciąża był 28 września.
Ucieszyłam się z pierwszego przyrostu bety ale ten 3 wynik mnie trochę załamał
Czy to że badanie było robione w innym laboratorium może mieć aż tak duże znaczenie?
Wstawiam wyniki i normy z każdego laboratorium
Kochana badanie hcg rób co 48h.. W tedy wynik łatwo obliczyć.. I jest pewny.. Skoro robiłaś 16tego to powinnaś zrobić 18tego i wynik łatwo by się obliczylo. Po 2 wykonuj sobie w jednym laboratorium.. O tym mnie właśnie poinformowała moja Pielęgniarka.. A ja tak licze i nie masz złego przyrostu.. 66% to normalny wynik. . . Ja nic złego nie widzę w tym przyroście..
 
reklama
A czy te wartości bety są w ogóle prawidłowe do wieku ciąży?
Mam nieregularne miesiączki od 30 do 35 dni
Ostatnią miałam 6 września
Cąża jest na pewno ze współżycia 28 września (wcześniej z powodów zdrowotnych nie współżyliśmy), więc owulacja musiała się sporo przesunąć (podejrzewam, że właśnie przez chorobę).
 
Mój gin podczas zaleceń mowil iż powtórzenie bety musi być w tym samo laboratorium. Stosowanie różnych czynników wpływa na różnice w normach a Ty ta różnice tez masz na badaniach. Powtórz w drugim labo i myśl pozytywnie. Trzymam kciuki ! Powodzenia 😍
 
A czy te wartości bety są w ogóle prawidłowe do wieku ciąży?
Mam nieregularne miesiączki od 30 do 35 dni
Ostatnią miałam 6 września
Cąża jest na pewno ze współżycia 28 września (wcześniej z powodów zdrowotnych nie współżyliśmy), więc owulacja musiała się sporo przesunąć (podejrzewam, że właśnie przez chorobę).
Każda ma inne wartości :) nie liczy się wartość a przyrost :) więc na spokojnie ;) jeżeli tak się martwisz czy wszystko ok, to wykonaj hcg np dziś i w piątek ;) i będziemy widzieć jakie masz przyrosty.
 
Zrobię jutro w tym samym co wczoraj i zobaczymy
Mam nadzieję że to po prostu wynika z tego że analizuje wyniki z różnych miejsc a nie że beta nie rośnie odpowiednio
Jutro się okaże
A ja do jutra jeszcze pewnie połowę internetu przeczytam 😕
 
Zrobię jutro w tym samym co wczoraj i zobaczymy
Mam nadzieję że to po prostu wynika z tego że analizuje wyniki z różnych miejsc a nie że beta nie rośnie odpowiednio
Jutro się okaże
A ja do jutra jeszcze pewnie połowę internetu przeczytam 😕
Kochana wykonaj i powtórz:) i zobaczymy. Nie stresuj sie
 
Mi w kalkulatorze wychodzi koło 43%
Bo między 2 a 3 badaniem jest 3 dni różnicy
Jakby pominąć ten środkowy wynik i sprawdzać między 1 a 3 to wtedy przyrost byłby ok ale to chyba tak nie działa 🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-10-20-08-38-18-439_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-20-08-38-18-439_com.android.chrome.jpg
    337,1 KB · Wyświetleń: 80
reklama
Mi w kalkulatorze wychodzi koło 43%
Bo między 2 a 3 badaniem jest 3 dni różnicy
Jakby pominąć ten środkowy wynik i sprawdzać między 1 a 3 to wtedy przyrost byłby ok ale to chyba tak nie działa 🙂
No właśnie 😅dlatego wykonuje się badanie co 48h . Nie ma co gdybać 😇 powidzenia z kolejna beta
 
Do góry