reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja bety

odoakrynt

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2023
Postów
15
Dziś mija tydzień od ostatniego stosunku, który miał miejsce w 21 DC. Zamiast okresu dostałam dzień wcześniej plamienie, które dalej się utrzymuje. Test z krwi chciałabym zrobić we wtorek (czyli drugi dzień po planowanym okresie). Czy beta będzie już wiarygodna? Nie do końca rozumiem jak to działa - Czy jeśli jestem w ciąży, to wynik od razu będzie ponad 5? Czy na początku może być tak niski, że nie wskaże na ciążę i trzeba go powtarzać?
 
reklama
Dziś mija tydzień od ostatniego stosunku, który miał miejsce w 21 DC. Zamiast okresu dostałam dzień wcześniej plamienie, które dalej się utrzymuje. Test z krwi chciałabym zrobić we wtorek (czyli drugi dzień po planowanym okresie). Czy beta będzie już wiarygodna? Nie do końca rozumiem jak to działa - Czy jeśli jestem w ciąży, to wynik od razu będzie ponad 5? Czy na początku może być tak niski, że nie wskaże na ciążę i trzeba go powtarzać?
Beta będzie wiarygodna dopiero ok 14 dni od ostatniego stosunku. Wcześniej może wyjść negatywna mimo ciąży- jeśli była zrobiona zbyt wcześnie. W przypadku ciąży beta będzie wynosiła ponad 5.
 
Dziś mija tydzień od ostatniego stosunku, który miał miejsce w 21 DC. Zamiast okresu dostałam dzień wcześniej plamienie, które dalej się utrzymuje. Test z krwi chciałabym zrobić we wtorek (czyli drugi dzień po planowanym okresie). Czy beta będzie już wiarygodna? Nie do końca rozumiem jak to działa - Czy jeśli jestem w ciąży, to wynik od razu będzie ponad 5? Czy na początku może być tak niski, że nie wskaże na ciążę i trzeba go powtarzać?
Ale skoro masz okres to w ciąży nie jesteś. Poza tym seks uprawiałas w dniach teoretycznie niepłodnych przy standardowej długości cyklu.
 
Ale skoro masz okres to w ciąży nie jesteś. Poza tym seks uprawiałas w dniach teoretycznie niepłodnych przy standardowej długości cyklu.
Chciałabym, żeby to był okres. Wygląda niestety nietypowo, jest to obfity śluz zabarwiony krwią. Myślałam, że może to być plamienie implantacyjne.
 
Chciałabym, żeby to był okres. Wygląda niestety nietypowo, jest to obfity śluz zabarwiony krwią. Myślałam, że może to być plamienie implantacyjne.
Stanowczo na nie za wcześnie. Jeżeli byłoby to to, możesz wykonać test dla świętego spokoju. Jednak moim zdaniem trafiła Ci się po prostu taka nietypowa miesiączka.
 
Chciałabym, żeby to był okres. Wygląda niestety nietypowo, jest to obfity śluz zabarwiony krwią. Myślałam, że może to być plamienie implantacyjne.

A moze w tym miesiacu z powodu jakis zawirowan hormonalnych po prostu endometrium nie rozroslo sie prawidlowo i stad taka dziwna miesiaczka. Nie kazde zaburzenia to ciaza.
 
Czyli wygląda na to, że beta od razu będzie się "rzucać w oczy"?
nie rozumiem? Jak jesteś w ciąży, wartość jest powyżej 5. Jesli utrzymuje sie zdrowy przyrost, min 66% co 48h to jestes w ciazy. Zaleca sie zrobic badania (przyklad)
Poniedziałek, sroda, poniedzialek. I wiesz ze ciaza sie rozwija czy nie
 
reklama
nie rozumiem? Jak jesteś w ciąży, wartość jest powyżej 5. Jesli utrzymuje sie zdrowy przyrost, min 66% co 48h to jestes w ciazy. Zaleca sie zrobic badania (przyklad)
Poniedziałek, sroda, poniedzialek. I wiesz ze ciaza sie rozwija czy nie
Chodzi mi o to czy jeśli już doszło do implantacji to jest możliwość, że beta wyjdzie poniżej 5, jakbym na przykład zrobiła test jutro (czyli zaledwie dzień po planowanym terminie miesiączki). Rozumiem, że beta przyrasta, zastanawiam się po prostu czy już jutro wykazałaby jednoznacznie ciążę. Dla wyjaśnienia - nie staram się o dziecko, jestem przerażona.
 
Do góry