reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja hcG - brak zarodka

dariaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2010
Postów
404
Miasto
Gdańsk
Czesc dziewczyny!
Od marca staramy się mezem o trzecie dziecko. W koncu sie udało i zobaczylismy 2 kreski na teście! W srode mieliśmy pierwszą wizytę u ginekologa. Po wczesniejszych szczesliwych ciązach byliśmy pewni że uslyszymy bicie serduszka naszego dziecka. Wg miesiączki zaczął się własnie 8tc (7t3d)
Lekarz jednak nie widział zarodka. Pecherzyk zoltkowy jest, zarodka nie widać. Dał mi duphaston i mam przyjść za 2 tyg. Nie wiem co mam myslec, zwariuje do tego czasu. Wczoraj zrobilam bete hcG, wynik 14193 U/l. W poniedziałek badanie powtórze, ale czy mogę liczyć że bedzie wszystko dobrze?? Czy jednak jest mała szansa żeby w tym tyg ciązy nie było widac zarodka, który rzeczywiście jest ...
 
reklama
jest szansa, że nie widać jeszcze zarodka jeśli owulacja była później i ciąża jest młodsza niż wskazuje OM. musisz uzbroić się w cierpliwość i przynajmniej ten tydzień odczekać, żeby zrobić kolejne usg.

trzymam kciuki za trzeciego maluszka, od czerwca tego roku sama jestem mamą trójki :)
 
Ale dość wysoka bete moze do innego lekarza jeszcze trzeba iść bądź jeszcze za wcześnie a masz bóle podbrzusze brzucha??
 
jest szansa, że nie widać jeszcze zarodka jeśli owulacja była później i ciąża jest młodsza niż wskazuje OM. musisz uzbroić się w cierpliwość i przynajmniej ten tydzień odczekać, żeby zrobić kolejne usg.

trzymam kciuki za trzeciego maluszka, od czerwca tego roku sama jestem mamą trójki :)
Nawet jeśli owulacja była później to poziom bety jest na tyle wysoki, że powinno już być widać zarodek. Oczywiście nie wszystko jest zawsze jak w książce, więc wszystko może się zdarzyć.
 
@dariaa oczywiscie, ze zarodek moze sie pojawic, zwlaszcza, ze masz cialko zolte. Zarodek ma czas do 8tc. Poza tym na takim etapie ciazy jeden dzien to milowy krok. Duzo tez zalezy od umiejetnosci lekarza i od jakosci sprzetu. Jak sie bardzo denerwujesz, to za 2 dni idz do innego gina na usg
 
Ciąża może być młodsza, podczas usg było ciałko zółte a to dobry znak. Zarodek mógł być bardzo malutki i lekarz go przeoczył. Poza tym tylko raz zrobiłaś betę, więc nie wiemy jak przerasta - u mnie przyrastała dużo więcej niż wg statystyk.
Jeszcze raz zrób usg jak planujesz, trzymam kciuki !!!
 
reklama
Cześć. Ja byłam u ginekologa w 7t1d i pecherzyk był 3cm i ciałko żółte. Kazał przyjść za tydzień i był już zarodek 1.47 cm i biło serduszko. U Ciebie tez pewnie sie pojawi zarodek wiec nie martw sie :)
 
Do góry