reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyników beta HCG

Witam jestem w 30 dniu cyklu i 3 dni przed spodziewana miesiączka. Od paru dni boli mnie podbrzusze wiec zrobiłam dziś beta hcg. Mogę poprosić o interpretacje ?
Wygląda na bardzo wczesną ciążę- ale zgodnie z zaleceniem laboratorium -tam gdzie masz zakresy bhcg wskazane jest powtórzenie bhcg po 48h. Możesz zrobić też później jeśli 48h już minęło i wpisać sobie wyniki w kalkulator bhcg ( znajdziesz ich sporo w necie) wtedy dowiesz się czy przyrost jest prawidłowy i wszystko jest Ok. Powodzenia!
 
reklama
Pierwsza beta 17.14 druga po 48h 65,84 a normy lub takie : jak to zrozumieć ?
 

Załączniki

  • D8A6ED5A-350C-4311-B5F2-61C9512C8793.jpeg
    D8A6ED5A-350C-4311-B5F2-61C9512C8793.jpeg
    3,7 MB · Wyświetleń: 17 517
To pewnie jest bardzo wczesna ciąża. Musisz spokojnie poczekać. Najważniejsze, że prawidłowo przyrasta. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza, dbaj o siebie, bierz kwas foliowy i się nie stresuj.
 
@Natalia450, Ja miałam bardzo podobne wartości, pierwszego dnia (5 dni po terminie spodziewanej miesiączki, testy z moczu ujemne) moja beta wynosiła 16,12, po 48h powtórzyłam badanie i wyszło 86,94. Początkowo również nie rozumiałam tych norm bo widzę, że robiłyśmy badania w tej samej sieci laboratoriów. Kiedy spytałam babeczki tam pracującej jak to rozumieć to odpowiedziała mi bardzo niemile, że to ciąża nie jest pomimo bardzo ładnego przyrostu. Tydzień później ponowne badanie i wynik 1647,43, a kolejny tydzień później 18775,12 :) Obecnie 23 tydzień zdrowej i jak najbardziej prawidłowej ciąży, będzie synek :)
 
Jak na razie cieszy mnie ten widok :) w przyszłym tygodniu pójdę znowu na betę bo do gina jestem umówiona 2 stycznia :)
 

Załączniki

  • 0258F075-CBD3-43AC-9A47-C0D331B58C79.jpeg
    0258F075-CBD3-43AC-9A47-C0D331B58C79.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 1 238
Cześć. Chciałabym się podpiąć i prosić o pomoc w wyjaśnieniu . Zrobiłąm wyniku beta hCh wyszło 213, z moich obliczeń wynika, że może to być tylko 3 tydzień ciąży( innej opcji nie ma) Czy to nie jest za wysoka beta? Zrobiłam powtórke po kilku dniach i beta wzrosła do prawie 300.. Czy to nie za mały wzrost ?
 
reklama
Do góry