reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyników krzywej cukrowej

Dziękuję Wam za odpowiedzi. @Angiee, @miśharibo Ja na razie przytyłam 1,5 kg. Niczego sobie nie odmawiam, ale też nie mam jakiegoś wielkiego apetytu. Zauważyłam za to że bardzo smakuje mi słodkie, jem w każdej ilości i nie wybrzydzając każde owoce na kilogramy...także lody owocowe. Myślałam że taka zachcianka ciążowa, i to moze głupie pytanie ale czy to może mieć jakiś wpływ na powstanie cukrzycy ciążowej? Jak nie zjem garści truskawek to czasem aż mi słabo:p wcześniej nie zwracałam na to jakiejś uwagi.
Mogłam sobie sama nieświadomie zaszkodzić? Boję się o bobaska.
Jest ogólnie aktywny bardzo właśnie po takiej owocowej dawce.
To moja pierwsza ciąża i nie wiem zupełnie czego się spodziewać
Nieee, to co teraz jesz w ciąży nie miało wpływu na to, że z badania wyszła Ci cukrzyca ciążowa :) Nie myśl też o tym, co było wcześniej, bo prawdopodobnie wcześniej tej cukrzycy nie było (wyniki się pogarszają jak ciąża jest "starsza"). A dzieci po słodkim zawsze są bardzo aktywne 😂
Teraz po prostu zacznij sobie czytać o tym, jak się odżywiać przy cc i nie licz na to, że lekarz powie Ci coś sensownego ;) Dostaniesz glukometr i będziesz mierzyć sobie cukier na czczo i godzinę po posiłku. Po prostu wszystkie słodycze i owoce w nadmiarze idą w odstawkę, chociaż to tylko jedna z zasad. Ale na spokojnie się wszystkiego nauczysz :)
 
reklama
Nieee, to co teraz jesz w ciąży nie miało wpływu na to, że z badania wyszła Ci cukrzyca ciążowa :) Nie myśl też o tym, co było wcześniej, bo prawdopodobnie wcześniej tej cukrzycy nie było (wyniki się pogarszają jak ciąża jest "starsza"). A dzieci po słodkim zawsze są bardzo aktywne 😂
Teraz po prostu zacznij sobie czytać o tym, jak się odżywiać przy cc i nie licz na to, że lekarz powie Ci coś sensownego ;) Dostaniesz glukometr i będziesz mierzyć sobie cukier na czczo i godzinę po posiłku. Po prostu wszystkie słodycze i owoce w nadmiarze idą w odstawkę, chociaż to tylko jedna z zasad. Ale na spokojnie się wszystkiego nauczysz :)
Dzięki, lekarz faktycznie potwierdził cukrzycę ciążowa, po wizycie u diabetologa dostałam glukometr i wytyczne co mam jeść, kontrola za dwa tygodnie. Mam teraz pytanie: zawsze rano mam podwyższony cukier. Nie dużo, zwykle ok 95, ale raz się zdarzyło 104, nigdy nie było to do 90 jak kazał lekarz. Za to po jedzeniu niezależnie ile zjem i co to będzie cukier mam w normach. Raz nawet pękłam i na chrzcinach wchłonęłam z wyrzutami sumienia kawałek ciasta. Spodziewałam się wyniku przekroczonego a był w normie. Co to może oznaczać i dlaczego ten cukier rano za wysoki? Co zrobić żeby był niższy z rana?
 
Do góry