reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wynikow krzywej cukrowej

Dołączył(a)
14 Marzec 2022
Postów
6
Cześć, wiem że temat walkowany wielokrotnie, ale nie znalazłam podobnej sytuacji jak u mnie. Mianowicie jestem w 24 tygodniu ciąży, dziś robiłam badanie krzywej cukrowej. Wyniki wyszły następujące:
Na czczo 81
Po 1h 77
Po 2h 85
Dziwi mnie po pierwsze ten spadek po godzinie a później niewielki wzrost a po drugie czy ten cukier nie jest za niski. Czy jest tutaj jakaś dziewczyna która miała podobne wyniki? Wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie i zastanawiam się czy jest sens pójść szybciej i skosultować.
 
reklama
Cześć, wiem że temat walkowany wielokrotnie, ale nie znalazłam podobnej sytuacji jak u mnie. Mianowicie jestem w 24 tygodniu ciąży, dziś robiłam badanie krzywej cukrowej. Wyniki wyszły następujące:
Na czczo 81
Po 1h 77
Po 2h 85
Dziwi mnie po pierwsze ten spadek po godzinie a później niewielki wzrost a po drugie czy ten cukier nie jest za niski. Czy jest tutaj jakaś dziewczyna która miała podobne wyniki? Wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie i zastanawiam się czy jest sens pójść szybciej i skosultować.
Ja miałam duży spadek. Na czczo 97, po godzinie 69, po dwóch chyba 78. Oprócz tego, że na czczo mam za dużo diabetolog nic nid powiedziała. Ja jednak bym na Twoim miejscu przyjrzała się diecie, bo możesz później mieć hipoglikemię reaktywną (tak w przyszłości) a to czasem wstęp do cukrzycy typu 2. Ale nic nie musi się z tego zrobić. I może być ok później.
 
Ja miałam duży spadek. Na czczo 97, po godzinie 69, po dwóch chyba 78. Oprócz tego, że na czczo mam za dużo diabetolog nic nid powiedziała. Ja jednak bym na Twoim miejscu przyjrzała się diecie, bo możesz później mieć hipoglikemię reaktywną (tak w przyszłości) a to czasem wstęp do cukrzycy typu 2. Ale nic nie musi się z tego zrobić. I może być ok później.
Dziękuję za odpowiedź. Teraz tak patrzę, że w pierwszej ciąży też miałam niskie te cukry (75, 88, 74) i wtedy lekarz mówił że wszystko ok. Tylko zastanawia mnie spadek po godzinie no i w sumie niskie te wartości.
 
To, ze po 2h masz wynik wyzszy to tez nieprawidlowosc. W pierwszej ciazy mialas na czczo ok, potem uroslo i spadlo. A tutaj odwrotna sytuacja. Niby roznice nie sa duze. Na pewno lekarz to rozpatrzy indywidualnie.
 
Do góry