reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyników nasienia - mała liczba prawidłowo zbudowanych

Milva21

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2021
Postów
17
Cześć Wszystkim!

Mąż dzisiaj zrobił badania nasienia i sami nie wiemy jak je prawidłowo zinterpretować.
Ilościowo jest bardzo dobrze - plemników dużo, ruchliwość mieści się w normie (podobnie jak większość parametrów).
Jeden jednak jeden wynik, który nas bardzo martwi - tylko 1% plemników o prawidłowej budowie. 🙁 Ale zaraz pod tym wynikiem jest drugi, który wskazuje aż 4,54 mln/ejakulat plemników o prawidłowej budowie, co jest dużo lepszym wynikiem niż referencyjny, który wynosi więcej lub równo 1,6 mln/ejakulat.
Czy w związku z tym, że tych plemników jest tak dużo, to ten niewielki odsetek o prawidłowej budowie nie stanowi potencjalnego problem? Ja już naczytałam się o teratozoospermii i tym, że wtedy szanse na ciąże naturalną są niewielkie...
Kiepskie w wyniku jest też to, że wyszła agregacja i aglutynacja I stopnia, ale w Internecie niewiele na ten temat informacji i nawet nie wiem czy można coś zrobić żeby poprawić te parament. I czy to też jest duży problem przy takiej ilości plemników?

Poniżej cały wynik. Bardzo Was proszę o pomoc :)
WYNIK BADANIA.PNG
 
reklama
Nie pomogę przy wynikach, ale dodam ze mój mąż miał praktycznie 0 proc o prawidłowej ruchliwości i 1 proc o prawidłowej budowie. Wykonywaliśmy badania wiele razy, zawsze wychodziły kiepsko, nawet po suplementach. Konsultowaliśmy z 3 różnymi lekarzami, wszyscy potwierdzili ze tylko in vitro w naszym przypadku. Maż, chociaż ma prawidłowa wagę, wziął sie za siebie, spacerował po godzinie każdego dnia, (ma prace siedząca) zmieniliśmy dietę, dodaliśmy dodatkowe suplementy. Udało się całkiem szybko zajść w ciąże. Pierwsza niestety straciliśmy, ale już po pół roku byłam w kolejnej. Teraz leży koło mnie nasz 6m-czyny Bąbel. Warto się nie poddawać.
 
Morfologia 1% to niewiele. Ale przy takiej ilości plemnikow jaka jest w ejakulacie to nie powinien być aż tak duży problem. Jednak tutaj dochodzi też aglutynacja i agregacja. To stanowi na pewno przeszkodę.
Przede wszystkim mąż powinien pić dużo wody. Zdrowa dieta,ruch i suplementy.
 
A czy aglutynacja i agregacja mogą świadczyć o czymś więcej np. chorobie bakteryjnej czy stanie zapalnym? Może Wasi partnerzy mieli analogiczny problem i go pokonali? Dieta i picie wody na pewno pomoże, ale jakby się ktoś podzielił swoim przypadkiem, to było super :)
 
Ja dodam od siebie, że mąż zaczynał od 2% aby było prawidłowo musi być przynajmniej 4%. Okazało się, że mimo poprawy do 3% to była mogą wina, że nie mogę zajść w ciążę. Lekarz zrobił mi drożność i w ciągu 3 miesięcy zaszłam. We wtorek będzie 18 tc. Pamiętam jednak, że też miał dużo plemników i lekarz powiedział, że przez to przeszkadzają sobie nawzajem. Pamiętajcie aby mąż pozbywał się tego starego nasienia.
 
A na jakiej podstawie zrobiłaś badanie drożności? Były jakieś przesłanki czy żeby wyeliminować ewentualną przyczynę?
 
Co sadzicie o takich wynikach męża?
 

Załączniki

  • Screenshot_20220402_185246_com.google.android.apps.docs.editors.docs.jpg
    Screenshot_20220402_185246_com.google.android.apps.docs.editors.docs.jpg
    173,4 KB · Wyświetleń: 67
reklama
Ja dodam od siebie, że mąż zaczynał od 2% aby było prawidłowo musi być przynajmniej 4%. Okazało się, że mimo poprawy do 3% to była mogą wina, że nie mogę zajść w ciążę. Lekarz zrobił mi drożność i w ciągu 3 miesięcy zaszłam. We wtorek będzie 18 tc. Pamiętam jednak, że też miał dużo plemników i lekarz powiedział, że przez to przeszkadzają sobie nawzajem. Pamiętajcie aby mąż pozbywał się tego starego nasienia.
Witam czym mąż poprawił jakość nasienia?
 
Do góry