reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

interpretacja wyniku BETA HCG

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2013
Postów
1
Hej dziewczyny. postanowiłam zasięgnąć Waszej rady na forum ponieważ wizytę u ginekologa mam za 2 tyg i do tego czasu nie wytrzymam z wynikiem. Okres miałam ostatnio 19 lutego, do lekarza chodzę na NFZ jak do tej pory pierwsze usg bede miala dopiero za 2 tyg , bardzo mnie to stresuje bo niektorzy mieli juz po 3-4 razy a ja wcale.
Slyszalam ze beta hcg w ciazy rosnie pomyslalam wiec ze zrobie i zobacze jaki tydzien pokarze.
jestem w ok 9-10 tyg , beta hcg wyszło 87847,00 ale na tej kartce z wynikiem nie bardzo umialam rozszyfrowac , pomyslalam wiec ze zadzwonie tam gdzie robilam badanie i zapytam wiec Pani powiedziala ze to prawdopodobnie 5-6 tydzien no i zdebialam , nie chce sie stresowac zeby nie poronic , ale ciezko mi to wychodzi.co sadzicie o tym wyniku?
 
reklama
na wyniku na pewno masz normy podane, każde laboratorium ma swoje normy. Ja w 6 tyg miałam ponad 6 tys a Ty masz prawie 90tys więc pewnie to odpowiada właśnie 10 tygodniowi. Bądź spokojna i nie martw się, ciesz się ciążą :-)
 
Powinnaś mieć podane normy obok ;) ja tak miałam :) bo tak jw beata26 piszę każde laboratorium ma własne normy . To może przyśpiesz lekarza jak masz taką możliwość to będziesz spokojniejsza :)

albo jak możesz to zrób zdjęcie jak będzie widoczne to może ci pomożemy rozszyfrować ;)
 
Hej dziewczyny. postanowiłam zasięgnąć Waszej rady na forum ponieważ wizytę u ginekologa mam za 2 tyg i do tego czasu nie wytrzymam z wynikiem. Okres miałam ostatnio 19 lutego, do lekarza chodzę na NFZ jak do tej pory pierwsze usg bede miala dopiero za 2 tyg , bardzo mnie to stresuje bo niektorzy mieli juz po 3-4 razy a ja wcale.
Slyszalam ze beta hcg w ciazy rosnie pomyslalam wiec ze zrobie i zobacze jaki tydzien pokarze.
jestem w ok 9-10 tyg , beta hcg wyszło 87847,00 ale na tej kartce z wynikiem nie bardzo umialam rozszyfrowac , pomyslalam wiec ze zadzwonie tam gdzie robilam badanie i zapytam wiec Pani powiedziala ze to prawdopodobnie 5-6 tydzien no i zdebialam , nie chce sie stresowac zeby nie poronic , ale ciezko mi to wychodzi.co sadzicie o tym wyniku?

Radziłabym Ci zaliczyć 1 wizytę u ginekologa teraz, bo jak nie będziesz miała w pierwszym trymestrze, to nie dostaniesz becikowego
 
dla swojego spokoju zrób bete np w poniedziałek a potem w środę i jeśli będzie przyrastać to wszystko jest oki. np u mnie powinien być 5-6 tydzień ale obraz usg był nie wyraźny i lekarka stwierdziła że może miałam opóźnioną owulacje i faktycznie jestem we wcześniejszej ciąży niż sugeruje to ostatnia miesiączka lub doszło do poronienia (plamiłam) więc lekarka kazała zrobić bete i zobaczyć czy przyrasta dziś po 18 odbieram drugi wynik i będę mieć jasność
 
Hej dziewczyny.

Pomózcie mi bo ja juz sama nie daje rady.
W niedziele 28go.04.2013 robilam beta hcg wyszło mi 900 (dodam tez ze ostatnia miesiaczke mialam 3.04) 30.04 ponowne badanie bety wynik 400 na usg slabo widoczne ciałko ciazowe krwotoczne i dodatkowo plyn za macica... kolejne badanie krwi 2.05 wynik 505 nastepne 3.05 i wynik 570 jutro znowu beda pobierac mi krew i robic usg.
dolegliwosci jakie mialam to plamienia i bol podbrzusza...
co mam myslec o tym wszystkim??
nie powinnam juz miec zadnej nadzieji ze jeszcze moze byc dobrze...
 
Do góry