reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyniku bHCG

Dołączył(a)
4 Październik 2019
Postów
6
Hej dziewczyny,
Dzisiaj (2.12) jest moj 40 dzien cyklu. Od zeszlego tygodnia testy wychodza pozytywne. Przedwczoraj i dzisiaj bylam na badaniu bHCG.
30.11- 20730,94
2.12- 15360,17 plus progesteron 41,38

Czyli niestety spada. Nie ukrywam ze troche sie martwie, ale nie chce panikowac. W niedziele rano mam wizyte u gina wiec pewnie wszystko sie wyjsni. W sobote jeszcze raz planuje zrobic bete.
Tak sie tylko zastanawiam czy mozliwy jest taki duzy spade w ciqgu 48 godzin. I co on oznacza przy takiej dosc wysokiej becie?
Moze ktoras z Was miala podobna sytuacje? To beda najdluzsze 3 dni w moim zyciu 😣
Nadmienie, ze nie plamie, nic mnie nie boli. Ogolnie dobrze wie czuje. Piersi sa bolesne. To moja druga ciaza. W poprzedniej czulam sie identycznie. Beta byla nizsza ale przyrastala prawidlowo. Sprawdzalam do poziomu ok 6000 pozniej juz nie.
 
reklama
Rozwiązanie
Dzisiaj dostałam wynik bHCG z 27/11. Mieszkam w UK i ty musial lekarz go najpierw odczytac zebym mogla go otrzymac.
A wiec sprawa wyglada tak:
27/11- 4498
30/11- 20730,94
02/12- 15360,17 progesteron 41,38
05/12- 40746,87 progesteron 37,01

Na jutro rano mam wizyte u gina, ale nie ukrywam ze zaskoczyl mnie ten wzrost bo nastawilam sie na spadek. Oczywiscie wiem, ze beta moze sobie dalej przyrastac nawet jesli cos jest nie tak. Nafal nie mam zadnch plamien ani bóli. Zaczey mi sie lekkie mdlosci wczoraj ale tak samo mialam w poprzedniej ciazy.
Mysle ,że ten przed ostatni wynik, to jakis błąd, bo przyrost jest bardzo duży, i myślę że na usg bedzie wszytko ok ,izarsz nas o tym poinformujesz 👍
Prawidłowo beta zaczyna spadać po 12 tc. Niestety przykro mi ale obawiam się, że wróży to poronienie. Jedyna możliwość inna to że jest to ciąża bliźniacza i spadek bety a później ponowny wzrost oznacza, że jeden z bliźniaków obumarł.
 
A co Cie skłoniło do zrobienia bety? Niestety to jest dosyć znaczny spadek i jeżeli to nie błąd laboatorium to niestety nie wrózy niczego dobrego.
 
W sumie nie wiem. Mieszkam za granica. Pierwsza ciaze przechodzilam w Polsce. Tam tez robilam bete zanim poszlam do gina zeby miec gotowe wyniki na pierwsza wizyte. Teraz chcialam zrobic tak samo. No coz. Dziekuje Wam za odp. Tez jakos nastawiam sie ze nic z tego nie bedzie.
 
Być może mnie jednak zastanawia jeszcze jedna rzecz. Dlaczego niektore laby nie oznaczaja konkretnej wartosci bety tylko >10000. Wiem, ze moje alkurat nie, ale kobiety ktore robia to badanie nie beda wiedzialy czy bHCG przyrasta czy nie skoro maja tylko ten ogolny wynik powyzej 10000. A przeciez wlasnie o przyrost chodzi.
 
Być może mnie jednak zastanawia jeszcze jedna rzecz. Dlaczego niektore laby nie oznaczaja konkretnej wartosci bety tylko >10000. Wiem, ze moje alkurat nie, ale kobiety ktore robia to badanie nie beda wiedzialy czy bHCG przyrasta czy nie skoro maja tylko ten ogolny wynik powyzej 10000. A przeciez wlasnie o przyrost chodzi.
Dobry trop! Wysokich wartości czasem nie da się oznaczyć. Może stąd te zawirowania.

Bardzo dobrze, że się nie denerwujesz, idź do lekarza, niestety na tym etapie jedyne co możesz zrobić to czekać. Progesteron masz ładny.
 
reklama
Dzisiaj dostałam wynik bHCG z 27/11. Mieszkam w UK i ty musial lekarz go najpierw odczytac zebym mogla go otrzymac.
A wiec sprawa wyglada tak:
27/11- 4498
30/11- 20730,94
02/12- 15360,17 progesteron 41,38
05/12- 40746,87 progesteron 37,01

Na jutro rano mam wizyte u gina, ale nie ukrywam ze zaskoczyl mnie ten wzrost bo nastawilam sie na spadek. Oczywiscie wiem, ze beta moze sobie dalej przyrastac nawet jesli cos jest nie tak. Nafal nie mam zadnch plamien ani bóli. Zaczey mi sie lekkie mdlosci wczoraj ale tak samo mialam w poprzedniej ciazy.
 
Dzisiaj dostałam wynik bHCG z 27/11. Mieszkam w UK i ty musial lekarz go najpierw odczytac zebym mogla go otrzymac.
A wiec sprawa wyglada tak:
27/11- 4498
30/11- 20730,94
02/12- 15360,17 progesteron 41,38
05/12- 40746,87 progesteron 37,01

Na jutro rano mam wizyte u gina, ale nie ukrywam ze zaskoczyl mnie ten wzrost bo nastawilam sie na spadek. Oczywiscie wiem, ze beta moze sobie dalej przyrastac nawet jesli cos jest nie tak. Nafal nie mam zadnch plamien ani bóli. Zaczey mi sie lekkie mdlosci wczoraj ale tak samo mialam w poprzedniej ciazy.
Mysle ,że ten przed ostatni wynik, to jakis błąd, bo przyrost jest bardzo duży, i myślę że na usg bedzie wszytko ok ,izarsz nas o tym poinformujesz 👍
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry